PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112038}

Malowany dom

A Painted House
6,3 329
ocen
6,3 10 1 329
Malowany dom
powrót do forum filmu Malowany dom

Ten film był dla mnie sporym rozczarowaniem. Teraz, kiedy wiem, kto film wyreżyserował, jest jeszcze większym. "Malowany dom" to sentymentalna opowieść, powrót do czasów dzieciństwa, kiedy światem rządziły rytmy przyrody, kiedy życie było prostsze, a tempo życia wolniejsze. Plusem filmu jest to, że obraz ten, mimo całej swej idylliczności, nie unika ukazywania trudów i znojów. Życie jest tutaj pokazane jako ciężkie, pozbawione wielu wygód, które dziś uznaje się za oczywiste. Jednak w tym filmie wyraźnie widać, że mimo całej swej surowości, zapewniało ono coś, czego dziś brakuje: bliskie więzi rodzinne.
Niestety poza tym jednym, film nie ma w sobie nic, co może zainteresować. W warstwie fabularnej jest tak sztampowy, że bez oglądania można trafnie odgadnąć rozwiązanie większości wątków. Nie popisali się także aktorzy, którzy zagrali tak, jak przystało na przeciętną produkcję telewizyjną. Sporo skrótów sprawia, że poszczególne postaci nie zostały dobrze zarysowane pod względem wiarygodności psychologicznej. Część z postaci pojawia się wręcz i znika niczym demony w snach pensjonariuszy domu wariatów.
Zdecydowanie nie polecam.

ocenił(a) film na 4
torne

Nie czytałem książki, ale mam wrażenie, że te sceny jakoś tak szybko lecą. Wątki bardzo szybko się urywają. To nie pozwala na jakieś głębsze zaprezentowanie sylwetek charakterologicznych. Do aktorów nic nie mam, standard.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones