PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798023}

Mam na imię Sara

My Name Is Sara
6,4 953
oceny
6,4 10 1 953
Mam na imię Sara
powrót do forum filmu Mam na imię Sara

Dobry taki wyciszony wojenny dramacik- akcja toczy się powoli,momentami ospale,ale ma to swój urok - mnie wciągnęła ta historia.Film dobrze zagrany - szczególne brawa dla tej małolaty oraz dla Lubosa.Dobrze ukazane wiejskie życie w czasach wojny - ja czułem ten realizm - z jednej strony naziole a z drugiej komuchy,oraz to co groziło całym rodzinom i wioskom za ukrywanie Żydów - u nas nie było tak "kolorowo" jak chociażby we Francji i może to w końcu dotrze do tych tumanów na zachodzie.Jest kilka dobrych momentów jak ten na targu ze staruszką czy ta noworoczna zabawa.Na minus - trochę mi tu zabrakło wątku z UPA i mordem na Polakach - przecież cała ta historia działa się na tamtych ziemiach i w tamtym czasie - dziwne,że to zostało pominięte w tym filmie.Polecam.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Ta historia dzieje się wśród Ukraińców. Po polsku mówi tylko żydowska rodzina Sary. Polaków w ogóle nie ma w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
kleju30

Nic dodać, nic ująć. W pełni się zgadzam z Twoją opinią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones