Film

La folie des grandeurs

1971 1 godz. 48 min.
7,6 13 870
ocen społeczności
7,6 10 1 13870
2 860
chce zobaczyć
Poborca podatkowy Don Salluste popada w niełaskę u króla Hiszpanii. Postanawia obmyślić plan zemsty przeciwko władcy i swoim wrogom.

Bezlitosny i wszechpotężny poborca podatkowy króla Hiszpanii, don Salluste, właśnie przebywa w Andaluzji. Jego pojawienie się w okolicy budzi przerażenie wśród chłopów, gdyż jest nieubłagany w pozbawianiu ich ostatniego grosza. W ślad za nim podąża jego kamerdyner Blaze- człowiek miły i wspaniałomyślny, który nie jest już w stanie znosić ciągłych zniewag i przykrości. W związku z tym obmyśla sprytną intrygę.

studio
Coral Films (współudział) / Gaumont International / Mars Film (współudział) / Więcej...
inne tytuły
Les sombres héros (tytuł roboczy) Francja
Delirios de grandeza Argentyna Hiszpania
Mania di grandezza Włochy
Die dummen Streiche der Reichen RFN
Don Louis der Größenwahnsinnige (alternatywna pisownia) RFN
Więcej...
Początkowo w rolę Blaze'a miał wcielić się Bourvil, jednak zmarł przed rozpoczęciem zdjęć i został zastąpiony przez Yves'a Montanda.
Pod koniec sceny, w której dona Juana wykonuje słynny striptiz przed Blazem, Alice Sapritch zostaje zastąpiona na chwilę przez dublerkę, która ma zupełnie inną figurę.
Zdjęcia do filmu kręcono w Almeríí, Barcelonie, El Escorial, Granadzie, Madrycie, Pedrazie, Segowii, Sewilli i Toledo (Hiszpania) oraz w Saint-Maurice (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bez dwóch słów

  Zandarm ocenił(a) film na

  Najlepszy film z Louisem De Funnesem. Widziałem prawie wszyskie z nim w roli głównej i smiało stwierdzam, że ten jest po prostu najlepszy !

 • Piękna jest scena w której Salluste,

  Rob_Rock ocenił(a) film na

  usiłuje wydobyć z siebie dźwięk i tym samym wytłumaczyć królowi, dlaczego w pokoju w którym jest Blaze nie ma z nim królowej.

 • Rewelacyjny film z Louis de Funès.

  nikah ocenił(a) film na

  Ponadczasowy, można go oglądać wiele razy i nigdy nie nudzi. Żywiołowy, energiczny, klimatyczny. CUDEŃKO!

 • stare ale jare....

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na

  mania wielkości to lekki przyjemny film, okraszony kreacjami de Funesa oraz zabawnego Montanda, jak zwykle najwiekszą okrasą jest gra a szczególnie mimika de Funesa, wyróżnia się również muzyka przypominająca troche melodie znane z westernów

 • świetny film !!!

  jbikincho ocenił(a) film na

  Film do którego wracam wielokrotnie i który jeszcze długo mi się nie znudzi. Bardzo dobre kino. W mojej skromnej opinii, najlepszy film Louisa de Funnes'a jaki widziałem (no, może Przygody Rabina Jakuba są porównywalne).

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.