Film

Mania wielkości

La folie des grandeurs
1971
1 godz. 48 min.
7,6 14 943
oceny
7,6 10 1 14943
3 193
chce zobaczyć
Poborca podatkowy Don Salluste popada w niełaskę u króla Hiszpanii. Postanawia obmyślić plan zemsty przeciwko władcy i swoim wrogom. Więcej Mniej
Mania wielkości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Bezlitosny i wszechpotężny poborca podatkowy króla Hiszpanii, don Salluste, właśnie przebywa w Andaluzji. Jego pojawienie się w okolicy budzi przerażenie wśród chłopów, gdyż jest nieubłagany w pozbawianiu ich ostatniego grosza. W ślad za nim podąża jego kamerdyner Blaze- człowiek miły i wspaniałomyślny, który nie jest już w stanie znosić ciągłych zniewag i przykrości. W związku z tym obmyśla sprytną intrygę.

studio
Coral Films (współudział) / Gaumont International / Mars Film (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
La folie des grandeurs
inne tytuły
Delusions of Grandeur Miedzynarodowe
Delusions of Grandeur USA
Więcej...
Początkowo w rolę Blaze'a miał wcielić się Bourvil, jednak zmarł przed rozpoczęciem zdjęć i został zastąpiony przez Yves'a Montanda.
Pod koniec sceny, w której dona Juana wykonuje słynny striptiz przed Blazem, Alice Sapritch zostaje zastąpiona na chwilę przez dublerkę, która ma zupełnie inną figurę.
Zdjęcia do filmu kręcono w Almeríí, Barcelonie, El Escorial, Granadzie, Madrycie, Pedrazie, Segowii, Sewilli i Toledo (Hiszpania) oraz w Saint-Maurice (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych