Maria Callas (2017)

Maria by Callas

Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Maria Callas (2017): zwiastun nr 1 (polski) ...

zdjęcia

(10)

Kto wybierze się na dokument z nadzieją posłuchania legendarnego głosu bohaterki, ten wyjdzie z kina spełniony. Reżyser pozwala Callas się "wyśpiewać". Wybiera takie nagrania jej występów, w których jak na dłoni widać zarazem niuanse jej warsztatu, mistrzowskie panowanie nad oddechem oraz dźwiękiem, jak i czystą emocję, widoczną choćby w ekspresji oczu. Sztuka i życie, ręka w rękę. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
pokaż:
 
Krystyna Janda Krystyna Jandajako: Krystyna Janda (polski dubbing) (narrator)
Fanny Ardant Fanny Ardantjako: Fanny Ardant (głos)

ocena aktorów w filmie

Krystyna Janda (polski dubbing) (narrator)
9,2 4 głosy

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Maria Callas

dystrybucja:
M2 Films
studio:
 • Centre National de la Cinématographie (CNC) (
  • wsparcie
  )
 • Ciné+ (
  • udział
  )
 • Elephant Doc (
  • koprodukcja
  )
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
 • Zdjęcia do filmu nakręcono w Paryżu (Francja), Palm Beach (Floryda, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Chicago (Illinois, USA), Rzymie i Mediolanie (Włochy), Londynie (Anglia, Wielka Brytania), Hamburgu i Stuttgarcie (RFN, obecnie Niemcy) oraz w Grecji.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o