Isabella Rossellini 

Isabella Fiorella Elettra Giovanna Rossellini

7,4
5 286 ocen gry aktorskiej
Isabella Rossellini
Jej ojcem był jeden z najwybitniejszych włoskich reżyserów Roberto Rossellini, a matką doskonała i słynna ze swej urody aktorka Ingrid Bergman. Jednak mimo takiego pochodzenia Isabella włożyła wiele wysiłku w to by uniknąć pracy w filmie. Przez długie lata była nauczycielką i tłumaczką języka włoskiego, pracowała jako korespondent dla włoskiej telewizji a także jako modelka. Jej twarz pojawiła się na około 500. okładkach różnych pism zanim stała się znana z dużego ekranu. Przed kamerami Isabella Rossellini zadebiutowała w roku 1976 u boku swojej matki w filmie "Kwestia czasu".  Jednak nie traktowała tego jako zapowiedź przyszłej kariery, ale jako jednorazową przygodę. Później jeszcze parokrotnie pojawiała się na ekranie, ale za każdym razem w niewielkich rolach. Sytuacja zmieniła się w roku 1986 po filmie "Blue Velvet".  Obraz stał się przebojem a krytyka zachwyciła się Isabellą. Od tamtej pory Rossellini nie próbuje już na szczęście walczyć z aktorstwem dzięki czemu możemy ją podziwiać w coraz większej ilości filmów.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 czerwca 1952

miejsce urodzenia: Rzym, Włochy

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Martin Scorsese (29.09.1979 - 01.11.1982; rozwód); 2. Jon Wiedemann (1983 - 1986, rozwód), córka Elettra (ur. 1983)
W 1995 roku Isabella i Kevin Spacey wystąpili w teledysku Dave'a Stewarta - "Jealousy".
Ma siostrę-bliźniaczkę Isottę i starszego brata Roberto oraz pięcioro rodzeństwa przyrodniego: Renzo, Marco (zmarł w dzieciństwie), Gila i Raffaellę (ze strony ojca) oraz Pię Lindström (ze strony matki).
Kiedy miała 13 lat, zdiagnozowano u niej skoliozę. Isabella przeszła operację kręgosłupa i długą, bolesną rehabilitację. Choroba przykuła ją do łóżka na 18 miesięcy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych