Fanny Ardant 

Fanny Marguerite Judith Ardant

7,5
1 705 ocen gry aktorskiej
Fanny Ardant
Zadebiutowała w wieku 25 lat. Początki jej kariery nie były łatwe, ale już w 1979 roku wystąpiła w serialu TV "Les Dammes de la Cote". Chociaż serial odniósł umiarkowany sukces, dla Fanny był on przełomowy. Dzięki niemu młodą aktorkę zauważył Francois Truffaut. Ardant zagrała w jego dwóch filmach: "Kobieta z sąsiedztwa" (81') i "Nareszcie niedziela" (84'). Dzięki pierwszemu z nich zdobyła międzynarodową sławę i nominację do Cezara. Kolejne role w "Pułkowniku Chabercie" i "Melo" umocniły jej pozycję gwiazdy. Fanny Ardant grywała także w produkcjach włoskich ("Kolacja") i hollywoodzkich ("Sabrina", "Elizabeth"). Francuska aktorka znana jest ze swojego trudnego charakteru. Sama twierdzi, że chociaż ma duże poczucie humoru, jest pesymistką. W 2001 roku zagrała w "Boskie jak diabli", a rok później w "8 kobietach" obok takich gwiazd jak Catherine Deneuve czy Isabelle Huppert. Oba filmy przysporzyły Fanny Ardant wielkiej popularności wśród widowni na całym świecie.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 marca 1949

miejsce urodzenia: Saumur, Francja

wzrost: 174 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobyła Srebrny Niedźwiedź, 3 inne nagrody oraz 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2004 roku przewodniczyła 29. ceremonii wręczania Cezarów (Francja).
W 1990 roku była członkinią jury obradującego podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (Francja).
Ma brata Frédérica i siostrę Véronique.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fanny Ardant jest najpiękniejszą aktorką na świecie. I jedną z najlepszych. Uwielbiam ją od kiedy zobaczyłam 8 kobiet. Do tej pory widzialam z nią 3 filmy i zaluję, ze nie wiecej...ale wszystko przede mną :)

Fanny Ardant była (w sensie, że dziś jest już starszą Panią) jedną z najpiękniejszych francuskich aktorek. Ale przede wszystkim wybitną aktorką. Dla Francuzów jest do dziś jedną z ikon ich kina, w Polsce np. słabo znana chyba. Jak wspaniale było zobaczyć trio Ardant/Deneuve/Huppert w "8-miu kobietach". Dla koneserów...

więcej

Przecież to także genialna aktorka.Jek grała Callas w "Callas forever" to momentami zachowywała się i wyglądała zupełnie jak prototyp:)

Obie aktorki (choć świetnie w każdej swojej roli) będą mi przywodziły na myśl film 8 kobiet.I scenę pocałunku na dywanie.

A jakże był piękny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones