PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7574}

Martwa strefa

The Dead Zone
6,7 7 282
oceny
6,7 10 1 7282
7,0 8
ocen krytyków
Martwa strefa
powrót do forum filmu Martwa strefa

Bardzo ciekawy film, zupełnie nie pasujący do twórczości Cronenberga - i dobrze! Właściwie ciężko do horroru zakwalifikować. To jest dramat z elementami nadnaturalnymi, ale ogląda się świetnie. Niezła gra aktorska Walkena i przyjemna dla ucha muzyka robią swoje. Najważniejsze jest jednak to iż mamy do czynienia z filmem, który posiada drugie dno. I po raz kolejny trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: "Czy gdybyś miał szansę zabić Hitlera przed jego urodzeniem, zrobiłbyś to?". Czy starczyłoby Ci odwagi? Film miejscami jest nieco naiwny, niemniej jednak spełnia swoje zadanie. Aż zachciało mi się sięgnąć po książkę, bo przypuszczam, że jest jeszcze lepsza.

Albertino

oj lepsza lepsza. dużo lepsza. ja najpierw przeczytałem książkę i dopiero potem dowiedziałem się, że istnieje ekranizacja. Niemniejednak książka należy do moich ulubionych pozycji Kinga, może i nawet to najlepsza jego książka jaką przeczytałem.

polecam też skecz z Saturday Night Live gdzie Christopher Walken sparodiował swoją rolę z tego filmu - naprawdę dobre:D

Krolik_Pudding

Jak zrobił to Walken to musi być dobre ;)
A ja po książkę nie sięgnąłem dalej, jak sobie postanowiłem pół roku temu, ależ ze mnie burak :D

ocenił(a) film na 8
Albertino

"Czy gdybyś miał szansę zabić Hitlera przed jego urodzeniem, zrobiłbyś to?"

masz na myśli aborcję czy jak? ;) W filmie padło po prostu pytanie: "Czy zabiłbyś Hitler'a, gdybyś mógł"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones