film

Martwa strefa

The Dead Zone
1983
1 godz. 43 min.
6,7 7 106
ocen
6,7 10 1 7106
6,8 8
ocen krytyków
Adaptacja powieści Stephena Kinga. Budząc się z kilkuletniej śpiączki, Johnny odkrywa, że może przewidywać przyszłość. więcej mniej
Martwa strefa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Pewnej nocy Johnny Smith (Christopher Walken) ma wypadek. W wyniku obrażeń zapada w śpiączkę, w której przebywa pięć lat. Gdy cudem udaje mu się obudzić, okazuje się, że stracił wszystko: młodość, możliwość rozwoju zawodowego i narzeczoną Sarah (Brooke Adams). Jednakże w zamian bohater dostaje od losu bardzo niecodzienny prezent - dar przewidywania zdarzeń, które jawią mu się jako kolejne wizje.

boxoffice
$20 766 616 w USA
budżet
$10 000 000
na podstawie
Stephen King (powieść)
studio
Dino De Laurentiis Company / Lorimar Film Entertainment
tytuł oryg.
The Dead Zone
inne tytuły
Bill Murray był kandydatem Stephena Kinga do roli Johnny'ego Smitha.
Hal Holbrook był pierwszym kandydatem Cronenberga do roli szeryfa Bannermana, ale producent Dino De Laurentiis odrzucił ten pomysł, gdyż aktor ten nie był mu wówczas znany.
Pod swetrem Henrietty Dodd wyraźnie widać torebkę ze sztuczną krwią w chwili, gdy zostaje ona postrzelona przez szeryfa.
"Martwa Strefa", dzieło Davida Cronenberga to adaptacja powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem z 1979 roku, czyli film został nakręcony tylko cztery lata po opublikowaniu książki przez mistrza powieści grozy. Cronenberg, starając się jak tylko mógł, by nie zepsuć filmu i dobrze przenieść świat z książki do filmu, co nigdy nie jest takie łatwe. Połączył tutaj dwa gatunki filmowe - dramat oraz sci-fi. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych