PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392553}

Matka łez

La Terza madre
4,2 2 319
ocen
4,2 10 1 2319
4,0 6
ocen krytyków
Matka łez
powrót do forum filmu Matka łez

Widziałem "Suspirię" i "Inferno".
"Matka Łez" wywołała u mnie tyle mieszanych uczuć jak w zasadzie żaden inny film.
Momentami bywa interesujący, ale klimatem nic a nic poprzednich części nie przypomina.
Dzieje się w tym filmie całkiem sporo, gore również jest niezłe, ale często zdarzają się momenty tak głupie że dosłownie wytrącają człowieka z równowagi.
Muzyka jest przeciętna. Kompozycje w "Suspirze" i "Inferno" były o wiele lepsze, chociaż ścieżka dźwiękowa z "Matki.." momentami nawiązuje do poprzednich części. Właśnie, nawiązań do poprzednich części jest całe mnóstwo i ogląda sie je całkiem ciekawie.
Fabuła, choć bardziej poukładana niż w poprzednich filmach jest dość prosta i sztampowa wręcz. Wiedźma sie odrodziła i całe miasto szalało. Tyle.
Film ma dużo zalet jak i naprawde rażących wad. Momentami ciekawy, momentami rażąco głupi i odpychajacy wręcz. Ale czy jest do dobre zamknięcie "Trylogii Trzech Matek"?
Definitywnie nie.
Sam film pozostawiam bez oceny

ocenił(a) film na 5
mim1312

Nie dziwię ci się, film bardzo nierówny. Są świetne sceny, ale całość nie zachwyca, oj nie.

aklekot

Czy zachwycał? Czasem tak a czasem nie. W ogóle nie rozumiem, dlaczego Argento zrezygnował z najważniejszego - estetyki. Przecież właśnie to czyniło 2 poprzednie filmy tak wyjatkowymi. Przymknąłbym oko na absurdy i dał filmowi 6/10 gdyby choć estetyka sie zachowała. Nie wiem dlaczego z tego zrezygnował ale niech sie wstydzi i załuje do konca życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones