PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392553}

Matka łez

La Terza madre
4,2 2 319
ocen
4,2 10 1 2319
4,0 6
ocen krytyków
Matka łez
powrót do forum filmu Matka łez

Niewybaczalne!

ocenił(a) film na 5

Cała trylogia trzech matek to moim zdaniem nieporozumienie. Genialna legenda o Mater Lacrimarum, Tenebrarum i Suspiriorum, oparta na tekście Thomasa De Quincey, którą reżyser zamienił w bezsensowną papkę.

Najgorsze były zakończenia [SPOILER] - mroczne boginie, które giną przez wadliwą architekturę? Brak konsekwencji, nie mówiąc po prostu o idiotyzmie takich rozwiązań.

O ile Suspiria i Inferno się jeszcze jakoś bronią - mroczna baśń i koszmar senny - o tyle "Matka Łez" jest całkowicie obdarta z klimatu, który mógł być genialny - gdyby Argento poszedł w stronę scen w katakumbach i sadystyczno-perwersyjnych obrazów. Idealnie dopełniałoby się z eterycznymi częściami poprzednimi. A tak mamy zwykły slasher, tyle że (moim zdaniem) o niebo gorszy od zwykłych slasherów.

Ardhiel

hej, czy wiesz moze ska moge dowiedziec sie wiecej o tej legendzie, szukalam tekstu na ten temat i jedyne co znalalzm to “Levana and Our Ladies of Sorrow”, w ktorym to podane bohateki wystepuja, ale jakos wydaje mi sie to malo...a poza tym jest po angielsku tylko. ciekawi mnie ta prawdziwa legenda ale nie moge nic sensownego znalezc na necie, z gory wielkie dzieki za pomoc,

ocenił(a) film na 5
dziobek25

Dla mnie punktem wyjściowym był poemat "Levana" i niestety niczego więcej (poza tą serią filmów) nie znalazłem na ten temat ;( A szkoda bo ogromny potencjał mają te trzy postacie ;) Jeżeli się kiedyś czegoś dowiem to chętnie napiszę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones