PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859971}

Matki równoległe

Madres paralelas
6,5 13 885
ocen
6,5 10 1 13885
5,2 32
oceny krytyków
Matki równoległe
powrót do forum filmu Matki równoległe

Od czasu do czasu lubię Almodovara (Volver, Wszystko o mojej matce), ale tego filmu nie da się lubić - wlecze się, jest przepełniony deklaratywnymi, telenowelowymi dialogami, historia, która jest bardzo, ale to bardzo sztampowa, pod koniec całkiem gubi tempo (i sens), nie utrzymuje żadnego napięcia.

patrice_filmweb

"Telenowela" - słowo klucz jeśli chodzi o twórczość Almodovara w ogóle.

ocenił(a) film na 5
Dramat

SPOILERY

Zgadzam się całkowicie!

Film, który mówi o dramatycznych rzeczach, a podczas oglądania którego czułem wielkie nic! Nagromadzenie wątków (podmiana dzieci, relacje z matką, relacje z ojcem, gwałt, wychowanie millenialsa, żona mająca raka, ludobojstwo, związek lesbijski, transwestyci) jest tak męczące i nieciekawe, że człowiek naprawdę ma wrażenie, jakby oglądał telenowele. Dodatkowo, sam scenariusz jest dość niewiarygodny - scena, w której PC robi wymaz swojej konkubinie, a później ta zdziwiona nie wie kiedy zrobiono test genetyczny przepełniła czarę goryczy. Jako laikowi trudno mi ocenić grę aktorską, ale aktorka drugoplanowa wydaje się niezwykle drewniana. PC natomiast w drugą stronę - wyjątkowo rozemocjonowana, a jednocześnie, muszę to powiedzieć, zbyt zjawiskowa i seksowną (casting wydaje mi sie nietrafiony i widzialbym kogos innego w tej roli)

kalafior_2

W filmie są zasadniczo tylko dwa wątki :

1) wątek tytułowy, wyjaśniania pokrewieństwa tych dzieci i odnalezienie się kobiet w tej sytaucji .

2) wątek grobu dziadka Jasmin.

Pozostałe elementy ( relacje Jaśmin z archeologiem , relacje Any z jej rodzicami czy lesbijski flirt obu kobiet ) dzieją się mimochodem,
jakby w tle podstawowych wątków . Kwestia gwałtu to w ogóle zajmuje może 30 sek i służy jedynie wyjaśnieniu egzotycznego wyglądu dziecka.

ocenił(a) film na 6
smokull

Ona jest Janis

kalafior_2

Ana to nie jest millenialls, tylko gen Z

ocenił(a) film na 5
kickyourdaddy

A to przepraszam!

ocenił(a) film na 8
Dramat

Jednego nie rozumiem, po co oglądać filmy reżysera, którego się nie lubi, bo jak napisałaś, tworzy same telenowele. Ja akurat uwielbiam Almodovara i ten film jest zupełnie w jego stylistyce,

ocenił(a) film na 4
Monox

Nie jest.

ocenił(a) film na 8
Monox

Ja tez nie rozumiem tak niskich ocen. Wątki są ze sobą dobrze związane i splatają się w jedną, dobrze przyswajalna całość. Emocji (=uczuć) jest naprawdę dużo, a to że Ana nie połapała się w teście DNA - sorry, ale nie wyglądała na bardzo rozgarniętą - i tyle. Dla mnie dobry film Almodovara, może nie jest perełką w dorobku, ale trzyma dobry poziom i w przeciwieństwie np. do Woody'ego Allena tu nie widzę mocnego spadku formy.

ocenił(a) film na 3
Chrus_T

Allen ma 90 lat i w ostatnich 20 latach dobre filmy są u niego rzadkością. Co do Almodovara - zdarzają mu się wtopy. Ten film moim zdaniem nią jest. Napisałem czemu. Wszystko wrzucone do jednego gara, z którego wychodzi niestrawna potrawa, do tego okraszona strasznie ilustracyjną muzyką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones