PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838524}

Matrix Zmartwychwstania

The Matrix Resurrections
5,0 52 258
ocen
5,0 10 1 52258
4,8 38
ocen krytyków
Matrix Zmartwychwstania
powrót do forum filmu Matrix Zmartwychwstania

Pomijając wszelkie aspekty dzieła filmowego, Matrix to po prostu świetna historia, która przedstawia nas ludzi jako jednostki uzależnione od systemu. Od premiery oryginału minęło już 20 lat i w sumie dopiero teraz widzimy czym stał się otaczający świat. Internet zawładnął nie tylko naszym życiem, ale i czasem. Matrix 4 może okazać się nie tylko udanym powrotem dla wszystkich kinomanów, ale również jako jedyny może uświadomić wszystkim ''tym'' uzależnionym od internetu, że pora się wydostać. Matrix 4 może okazać się bardziej aktualny niż nam wszystkim się wydaje.

ocenił(a) film na 3
Indy_6

W takiej wersji jest bardziej niepotrzebny niż kiedykolwiek.

ocenił(a) film na 3
Indy_6

matrix 4 to szmira, chałtura, miernota. Jeśli na tej podstawie oceniacie świat w którym żyjecie!? To... Ten film to dno.

Indy_6

Jak można napisać coś na ten temat 2 lata temu...

Indy_6

Szanuję twoją opinię. Dla mnie jednak jest potrzebny, jak k....e majtki. Powinien skończyć się na 1 części.

ocenił(a) film na 9
Indy_6

Zdaniem autorów ludzie mieli zrozumieć prawdziwy sens pierwszego Matrixa dopiero za jakieś 20 lat. Pozostaje wierzyć, że ze Zmartwychwstaniami będzie podobnie, bo patrząc na średnią ocen i czytając te wszystkie krytyczne słowa, mam wrażenie że większość znowu prawie nic nie zrozumiała :(

SomebodyElse83

Ciekawe, bo Zmartwychwstania w ogóle nie przewidują świata za 20 lat, nawet w formie alegorii, a Lana Wachowski wyłożyła już cały swój zamysł w wywiadach ;) Otóż jedyne co jej komentarze potwierdzają to to, że mamy do czynienia z egocentrycznym power fantasy reżyserki korzystającej ze swojej uprzywilejowanej pozycji w branży ;)

SomebodyElse83

Przecież ten film to był parodia i sama Wachowska mówiła w jednym z wywiadów, że był nacisk ze strony studia i nie interesowało ich jak, byleby miał zostać nakręcony. Wyszła papka, a ludzie - niby wielce oświeceni - doszukują się złota w kupie łajna. Nie tędy droga.

ocenił(a) film na 3
Indy_6

hehe... był tak bardzo potrzebny że dostał 5 gwiazdek :)

ocenił(a) film na 4
Indy_6

Tu nie chodzi o uzależnienie się od internetu tylko o to, że jesteśmy zwykłymi bateryjkami dla kapitalistycznego systemu, który ma nas gdzieś, wykorzystuje i tylko dyma w dupala. 20 lat temu internet dopiero raczkował, a sam w sobie zły czy dobry nie jest. Zależy jak się z niego korzysta. Jednak system tak stworzony jak napisałem powyżej nie prowadzi do niczego dobrego dla człowieka, ale tutaj jest światełko w tunelu, gdyż ludzkość staje się co raz bardziej świadoma. Namaste Mordeczki!

ocenił(a) film na 10
Indy_6

coś słyszałem ze ma powstac Serial Matrix ktoś coś wie wieciej na ten temat?

Indy_6

Przy tym, niekoniecznie trzeba było zdeptać, wypłaszczyć do granic absurdu, uniwersum Matrixa. Na ołtarzu głębokich prawd i oczywistości, mogli poświęcić inne uniwersum, np harry potter :D, ale nie musieli zrobić to z Matrixem, jednym z bardziej oryginalnych światów, żeby sprowadzić go do ćpania. :D

ocenił(a) film na 2
Indy_6

i okazał się gniotem, kopią poprzedniego. Zamiast zrobić wstęp do matrixa, jak to pokazano w Animatrix, albo zrobić kontynuację, to zrobili to samo tylko 20 lat później. Żenada

ocenił(a) film na 10
Indy_6

Czy tylko ja w 2 momentach...słyszałem muzyke........STAWKA WIEKSZA NIŻ ŻYCIE??? Wachowskie kiedyś były fankami KLOSSA ????!!!

Indy_6

Moim zdaniem Matrix 2 i 3 byly średnie. Matrix 4 nie widziałem, ale może za duzo oczekujemy. Może powstanie Matrix 5, który będzie lepszy.

ocenił(a) film na 8
Indy_6

I na samym prawie końcu jest to powiedziane, kawa na ławę bez potrzeby domyślania się. Tylko wiele ludzi myśli, że myśli samodzielnie i to co zostało powiedziane zostanie zauważone? Czy trafi do ludzi?

ocenił(a) film na 10
BOZENAJA

do KOWIDIANÓW nie trafi........

ocenił(a) film na 2
Indy_6

Fajnie by było jakby film był właśnie o Tym. Niestety się mylisz. Film był o miłości i równouprawnieniu

ocenił(a) film na 10
toomer

tak właśnie myśla zakeczupowani KOWIDIANIE... ile dawek masz w sobie ?

ocenił(a) film na 4
riko62

Ty chyc duzo bo dales temu badziewiu az 10(sic!):D

ocenił(a) film na 10
aronn

film nie dla zakeczupowanych.

ocenił(a) film na 4
riko62

Moze i film ma przekaz ale jest tragicznie slabo zrobiony a ty dajesz az 10

ocenił(a) film na 10
aronn

jak 1 raz ogladałem to dałem 7, ale potem jeszcze kilka razy...

riko62

Ale wiesz, że na świecie istnieją inne filmy, niż np. Mortal Kombat: Unicestwienie? Matrix 4 ma też trzy poprzednie części, polecam je przejrzeć. Obejrzyj przynajmniej 1/100 filmów z rankingu filmweb, by mieć jakiekolwiek kryteria w ocenianiu filmów.
Bo gdybyś je miał to z 10 zrobiłoby się 1.

ocenił(a) film na 10
Damon_Lynx

porównujesz MORTAL KOMBAT do MATRIXA????? daj spokój ...

riko62

Najnowszą część matrixa można porównać tylko do tego, by poziom był wyrównany.

ocenił(a) film na 10
Damon_Lynx

pojęcia zielonego nie masz o czym jest MATRIX a zwłaszcza ostatnia część.

riko62

Siostry Wachowskie też nie wiedzą, posłuchaj sobie wywiadów z nimi to zrozumiesz, że ten film był obrazą dla fanów starej trylogii.

ocenił(a) film na 10
Damon_Lynx

takie z nich siostry jak ze mnie kosmonauta...

riko62

I tu się zgadzamy :P

ocenił(a) film na 10
Damon_Lynx

ale tylko ...tu

riko62

Dalej nie będę drążyć, jestem hetero i mam 14 lat, więc uważaj.

ocenił(a) film na 10
Damon_Lynx

wszystko schodzi na psy...dzieci bardzo szybko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones