PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838524}

Matrix Zmartwychwstania

The Matrix Resurrections
5,0 51 835
ocen
5,0 10 1 51835
4,8 37
ocen krytyków
Matrix Zmartwychwstania
powrót do forum filmu Matrix Zmartwychwstania

Pomijając wszelkie aspekty dzieła filmowego, Matrix to po prostu świetna historia, która przedstawia nas ludzi jako jednostki uzależnione od systemu. Od premiery oryginału minęło już 20 lat i w sumie dopiero teraz widzimy czym stał się otaczający świat. Internet zawładnął nie tylko naszym życiem, ale i czasem. Matrix 4 może okazać się nie tylko udanym powrotem dla wszystkich kinomanów, ale również jako jedyny może uświadomić wszystkim ''tym'' uzależnionym od internetu, że pora się wydostać. Matrix 4 może okazać się bardziej aktualny niż nam wszystkim się wydaje.

Tak było. Ja mogę napisać co tylko chcę na dany moment, a ty będziesz tracił czas na odpowiedź. Skoro nie warto ze mną dyskutować to po co odpowiadasz? Do wszystkich się czepiasz o ortografię i myślisz że to kogoś zaboli? i do tego jasnowidz, wie skąd czerpię wiedzę. Ja płaskoziemiec? przecież nasa zarzuciło masę zdjęć ziemi, a z nich wynika że jest okrągła. Gdzie ja napisałem i płaskiejziemi? Widocznie cię coś zabolało że straciłeś czas na odpowiedź.

Ty myślisz że człowiek cały czas siedzi przed kompem, cały cza na filmwebie, że odpowiem ci chwilę po twoich wypocinach?

Jeżeli uważasz że np WTC to był atak terrorystyczny a nie fałszywa flaga to coś z tą weryfikacją źródeł i mocą obliczeniową jest nie tak. W dodatku z twoją inteligencją, bystrością, oceną sytuacji, światopoglądem i myśleniem samodzielnym. Nazywasz innych narkomanami i nienormalnymi, kiedy ich nie znasz to pomówienie. Ocena innych przychodzi ci z łatwością, jesteś egocentrykiem? Zgaduję że robisz sobie terapię, chcesz się podbudować, podłechtać ego., poczuć się lepszy. "Wielkość ego danej osoby można zmierzyć obserwując sposób w jaki radzi sobie ona z błędami innych"

użytkownik usunięty
ParAdoXx_9

No i się zagotował, szybciutko :)
Pozdrawiam Dzbanuszku!

Ja sie zagotowałem? haha Pozdro Covidiańcu :)

użytkownik usunięty
ParAdoXx_9

Nie szczególnie bym się przejmowała na Twoim miejscu takimi zjeboszczakami jak ci powyżej... :) Pozdrawiam, jesteś w miarę rozgarnięty, szanuję! Hej.

Mi się film podobał i nie rozumiem tego całego hejtu na to, że nie jest to taki sam Matrix jak trzy poprzednie. Właśnie to stanowi o jego sile. Jakby był taki sam, to po co kręcić go po raz trzeci.

Jedyne czego zabrakło to Monici Bellucci do duetu Francuzem, bo on sam trochę biednie oszalał.

ocenił(a) film na 6
ParAdoXx_9

Prychłem. Dokładnie tak działają przepowiednie i horoskopy. Są tak skonstruowane, by dało się dopasować do nich cokolwiek, w jakimś tam odstępie czas i opierają się na błędzie poznawczym konfirmacji. Każdego dnia dzieje się mnóstwo rzeczy, więc wciśnięcie dowolnej daty gdziekolwiek można uznać za objawienie. Czemu w Matrixie widać WTC? Mogę tylko zgadywać, ale pewnie z tego samego powodu dla którego widać je na większości filmów kręconych w NYC przed ich zawaleniem, czyli faktem że były elementem rozpoznawczym miasta, były elementem panoramy, a ze względu na swoją wielkość ciężko było zrobić ujęcie z powietrza, które by ich nie zawierało. Równie dobrze mógłbyś zapytać dlaczego na każdym filmie wysokobudżetowym kręconym w Rzymie widać Koloseum, Łuk Triumfalny lub Panteon, a w każdym amerykańskim filmie katastroficznym, lub dziejącym się w San Francisco widać most Golden Gate. Swoją drogą czytałem kiedyś opracowanie badań z probabilistyki, gdzie na podstawie całej dostępnej historii obliczono prawdopodobieństwa odbycia się ważnych dla świata wydarzeń i dla przeciętnego dnia nawet było ono nie-zerowe, co przy liczbie ludności zamieszkującej świat wcale nie jest takie trudne do uzyskania.

Sajgoniarz

Konfirmacji? Na pewno?

ParAdoXx_9

A może terroryści oglądali matrixa i dlatego wybrali tą date

ocenił(a) film na 5
ParAdoXx_9

coś w tym morze być w końcu simpsonowie bajka która przewidziała przyszłość aż dziwne

ocenił(a) film na 6
ParAdoXx_9

W Fight Clubie z 1999 roku pojawia się sugestywna scena z walącymi się "wieżowcami".

ocenił(a) film na 10
ParAdoXx_9

I właśnie w MATRIXIE... takich przekazów jest bardzo duzo. Zwłaszcza w ostatniej części !

ocenił(a) film na 6
Indy_6

To musiało się tak skończyć że powstanie 4 część.Rewolucje było dość słabe więc niech dorówna ta część Reaktywacji.

Koneser_Kielce

a może nie dorówna jedynce po reszta była marna...

Indy_6

nie nie jest potrzebny i prawdopodobnie jak większość klasyków
teraz właśnie panuje moda w jewoodzie na oranie klasyków i zastępowanie ich szmirami

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

zwłaszcza homo itp

Indy_6

Jeżeli internet Twoim życiem i czasem zawładnął to wywal smartfon'a lub zablokuj w nim internet. Tak można żyć wystarczy tylko zechcieć. Internet wystarczy mieć w domu i nie trzeba przesadnie używać go na co dzień. W razie czego terapia czy inny psycholog/ psychiatra. Ratuj się!!! A jesli jesteś od tego wolny to gratulacje...

Indy_6

dziam dziam dziam :)
Już...pPogadałeś?
Ile to było filmów o upadku obecnego świata o tym, czym stał się ten świat i co?

Ciemnogród nic nie obudzi. Ludzie nie chcą być obudzeni tyle w temacie.

Indy_6

Film powinien delikatnie zasugerować ile jadu jest w ludziach.
J.w. debatując o filmie, który jeszcze nie powstał, ludzie cywilizowani nie plują na siebie, nie wyzywają.. a tutaj ?
Banda nieokrzesanych "znawców" co próbuje swoje kompleksy zwalczać w wirtualnym świecie..
Ja z niecierpliwością czekam na film i nawet po premierze nie mam zamiaru nikogo wyzywać.

ocenił(a) film na 2
Indy_6

Kiedyś, nieżyjący już, bracia Wachowscy powiedzieli w wywiadzie, ze ludzkość dopiero za ileś lat zrozumie, o czym tak naprawdę opowiada Matrix. Zastanawiałem się wtedy, co mogą mieć na myśli? Dziś wydaje mi się, ze prawdopodobnie byli zwolennikami jeszcze wtedy niepopularnej tezy, ze żyjemy w symulacji (vide: Elon Musk)

Kto wie, czy ta ich zmiana płci nie była tylko czystym happeninigem związanym z tą tezą? Jeśli tak, to byłby rzadki przypadek, kiedy twórcy całkowicie poświęcili się swojemu dziełu.

Istotne jest jednak, ze żaden system nie jest lepszy od innych. Walka z systemem, jako droga do wolności? Problem zw tym, ze ta droga zawsze prowadzi do innego systemu. Na końcu każdej drogi, zamiast mitycznej wolności, zawsze będzie tylko kolejny system, stworzony przez ludzi, dla ludzi.

Dzieje się tak, bo człowiek potrzebuje żyć w społeczności. A społeczność zawsze stwarza dla siebie jakiś system, aby uniknąć wewnętrznego chaosu. Tylko samotność i samowystarczalność może dać istocie żywej prawdziwą wolność. Ale samotność jest dla człowieka trudna do zniesienia.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Well said.

ocenił(a) film na 4
Sony_West

"Na końcu każdej drogi, zamiast mitycznej wolności, zawsze będzie tylko kolejny system, stworzony przez ludzi, dla ludzi."-Niebianska plaza :)

Indy_6

Mysle ze Wachowska powinna z Muskiem zrobic ten film i dokonczyc arcydziela.
Ale to sie nie podoba wrner bross i i innym zydom.
Elon Musk mysle ze z Wachowka potrafili by stworzyc prawdziwa symulacje swiata!

Indy_6

Film nie jest o uzależnieniu od internetu. To bardziej film o buncie przeciwko wszelkim formom manipulacji i zniewoleniu. Również tej wielkiej machiny stworzonej przez rządy.

ocenił(a) film na 3
asertywny_konformista

Wszystko było ustawione przez Architekta, wyrocznia była stworzona by wybrać Neo zresztą nie był on pierwszy, Zion istniał za zgodą i wiedzą architekta. No i Neo był potrzebny by zresetować system i zlikwidować anomalię jaką był agent Smith.

Happy End no napewno po stronie Architekta.

Indy_6

"Matrix 4 może okazać się nie tylko udanym powrotem dla wszystkich kinomanów, ale również jako jedyny może uświadomić wszystkim ''tym'' uzależnionym od internetu, że pora się wydostać. "
Ale naiwnie bełkoczesz.
Uzależnieni od Internetu to jest ten typ ludzi co Cypher (ten co chciał z powrotem wrócić do Matrixa).
Są uzależnieni od Internetu z... wygodnictwa. Tak bardzo, że dadzą sobie nawet zaglądać za to w odbyt.
Wygodnictwo najważniejsze. Bez tego wpadli by w histerię i panikę jakie to mają straszne i ciężkie życie.

Więc żadne 'filmidło' nie zmieni nagle psychiki rzeszy ludzi, o czym ty bredzisz

ocenił(a) film na 9
Indy_6

A może zamiast walczyć z po postu z niego wyjść? I nie zasilać.

Indy_6

Zupełnie niepotrzebny i wieszczę że będzie to totalna klapa.

Indy_6

Ale naiwność i banał :/
Matrix był ORYGINALNY. Niecodzienny. Niesamowity. Zaskakujący. Odgrzewanie Matrixa takie NIE BĘDZIE (już z samej definicji "odgrzewania").
To nie wiem do czego ten Matrix ma być "potrzebny".

Historia w Matrixie została ZAMKNIĘTA.
To nie wiem do czego ten Matrix ma być "potrzebny".

Biznesowi NIE ZALEŻY, żeby bydło się odzwyczaiło od Internetu. Dzięki Internetowi ma je na smyczy. Internet już nie jest tak wolny jak w latach 90. Już nie jest "dla ludzi" tylko dla koncernów, a ludzie to tylko pasące się barany na ich pastwiskach.
A barany stały się zbyt wygodne, żeby się od Interneto "odzwyczaić".
To nie wiem do czego ten Matrix ma być "potrzebny".

Indy_6

W tym aspekcie ma to jakiś sens, ale wg mnie i większości widzów wszystkie wątki w 3. części zostały zamknięte. A robienie 4. części to jednak odgrzewany kotlet. Chyba, że fabuła miałaby dotyczyć ataku kosmitów na ziemię i wtedy M4rix: Resurrection (Neo i Trinity) miałby większy sens, bo wróg wroga... itp itd. No cóż na razie czekamy na oficjalną fabułę

Indy_6

Kasa jest potrzebna studiu. A odswierzanie takich kasowych klasyków przeważnie kończy sie dużym zyskiem

ocenił(a) film na 8
Indy_6

Film ma przekaz i nie tylko ten, zadaniem Hollywood jest zbieranie tylko fortuny pieniędzy i kontroli aby przekaz nie był zbyt jasny, reżyserzy starali sie jak mogli daj najwiecej w ten film.

Obecnie na świecie 2020/2021 jest Pandemia-Covid-Szczepienia. Robią to w sposób kontrolowany i przymusowo. Porównajmy te wydarzenia na przełomie 2020/2021 do Agenta Smitha, też zaczął programować każdego zmieniać kopiować na samego siebie jak wirus można powiedzieć że jest powodnie, pytanie co jest Agentem Smithem?, Covid czy Szczepienia a może jedno i drugie taki podstęp, żeby się nie zarazić weź to a może szczepionka to ta niebieska pigułka? jakaś pluskwa? albo dalszy eksperyment, bo przecież będą następne dawki.

Sami widzicie że na tej planecie coraz bardziej jest parcie na kontrole, telewizje, sieci komórkowe oraz smartfony watche, przede wszystkim banki i płatności elektroniczne, a w przyszłości będą samochody elektryczne (obecnie mówi się o efekcie cieplarnianym głównie spowodowanym przez samochody osobowe, o ciężarówkach samolotach czy wojsku już sie nie mówi, następnie przez kryzys pandemii będą podwyższać ceny paliw wiadomo w jakim celu ).
Tak naprawdę nie znamy historii tego świata, wiemy to co widzieli nasi dziadkowie i ją nam przekazali jeśli zdążyli. Historia ta z książek której uczymy się w szkołach nie jest prawdziwa, zmieniana przez kontrolujących ta jak i z biblią.

Jeśli ktoś chciałby spojrzeć na świat nieco inaczej to zapraszam do wysłuchania czytania czy też oglądania, a najpierw wyszukania Pana Wiesław Matuch jest książka, na youtube, na stronie internetowej czy także Pana Sławomir Piwowarczyk na youtube.
Ja mogę wskazać Wam tylko drzwi, Sami musicie przez nie przejść

Indy_6

Skoro Matrix to taka świetna historia i taka aktualna, to dlaczego nie zostaniemy przy oryginale? Większość kontynuacji robionych obecnie to SZMIRY, przepowiadam więc - czwarta część będzie, jak ostatni Predator, Terminator i Star Warsy. Powiem więcej; zgodnie z filozofią branży filmowej - Neo już NIE MOŻE być wybrańcem. Musi nim być KOBIETA. Może facet chronić ją swoimi mocami, ale ocalić ludzkość jest w stanie tylko Trinity, albo inna babka; patrz obsada.

Indy_6

Czytam komentarze ze zdziwieniem, bo po tylu latach widzę ze mało kto rozumie przekaz tego filmu. A przekaz jest stosunkowo prosty i nie chodzi oto jak pisze Indy_6 że jesteśmy uzależnieni od systemu, cokolwiek ten system oznacza. Tylko o to że jesteśmy niewolnikami w sensie dosłownym. Niewolnictwo polega na tym ,że niewolnik musi oddawać bogactwo które swoją pracą wytwarza swojemu panu. Panem w naszym przypadku jest państwo i lichwiarze międzynarodowi , a matrix to jest sztuczna rzeczywistość którą stawia się nam przed oczami żebyśmy nie dostrzegli że jesteśmy niewolnikami. W świecie realnym matrix tworzą media, państwowa przymusowa edukacja i przemysł rozrywkowy, ta triada skutecznie blokuje nam poznanie prawdy o naszej sytuacji. Naprawdę się dziwię że mało kto dostrzega przekaz tego filmu, a przekaz jest taki oczywisty , chyba naprawdę jesteśmy zadymieni propagandą.

ocenił(a) film na 9
TomaszM91

Zgadzam się z każdym słowem tego komentarza. Jest tu jednak problem typu: Mówisz niewolnikowi, że jest nim w systemie.... I co dalej??? Nawet jeśli sobie to uświadomi, jaką ma alternatywę? Pójdziesz do kościoła? Zapiszesz się do partii? Stworzysz tajną organizację? Skoro wszystko jest systemem to nawet sprzeciw wobec niego wydaje się tylko jedną z jego istniejących programowo opcji...

ocenił(a) film na 9
Indy_6

I znowu zacznie się kino maniacka wojna ideologiczna... Tak jak po The Matrix z 1999 roku. Trafne wydaje się spostrzeżenie, że Syjon to tylko iluzja wolności. Bo dlaczego niby maszyny miałyby wchodzić w jakieś kompromisy z "hodowlą bateriil"? Inne, ciekawe spostrzeżenie jest związane z błędem systemu Matrix, który jest jakby w nim zawsze obecny. Do restartu zainfekowanego Smithem Systemu Matrix, potrzebni są niektórzy ludzie więc trzeba im dać inaczej skonfigurowany Matrix numer 2 (Syjon) by wierzyli, że walczą z pierwszą wersją systemu. Dlatego tworzy się religijnego zbawcę Neo i jego wyznawców. A potem poprzez wyrocznię daje im się iluzję wolnego wyboru w systemie, który w swej konstrukcji nie posiada żadnych opcji wyboru. Matrix daje więc wybór na zasadzie zamiana jednego więzienia na inne.

Nawiasem mówiąc ktoś kiedyś powiedział, że chrześcijaństwo powstało po to, by doprowadzić do upadku cesarstwo rzymskie. Hm... Coś w tym jest.

ocenił(a) film na 4
Indy_6

tak tak, potrzebujemy jeszcze nowego Radiohead OK Computer, bo ten OK Computer z 1997 to za mało żeby wiedzieć że ludzie nie poradzą sobie bez technologii ale jednoczesnie technologia ich niszczy. dziwny paradox ale album muzyczny najlepszy w historii muzyki rockowej i ogólnej

Indy_6

Raczej wydaje mi się, że matrix to były problemy psychiczne Wachowskich, którzy nie radzili sobie w życiu, jak widzę na zwiastunie, że reżyser Wachowski jest Leną Wachowski to ewidentnie widać, że nawet twórcy żyją w głębokim Matrixie, więc w sumie nie wiem po co ta kolejna część, ale zobaczymy, jedno jest pewne, o ile za pierwszym razem tę uniwersalną historię można było odnieść do wielu aspektów życiowych, to teraz widzę tylko na siłę typową propagandę w stylu jacy to wszyscy są wpatrzeni w swoje telefony zapominając o realnym życiu, a więc takie same pieprzenie jak o topniejących lodowcach, więc jak mniemam Matrix miał być propagandą, ale zamiast tego wyszedł świetny manifest, a kolejna część... no właśnie, to pokaże dopiero czas, obejrzymy spokojnie i zanalizujemy, póki co wszystko możliwe, być może to co chcą przekazać nie wybrzmi na ekranie, z korzyścią dla widowni

Indy_6

ten film albo bedzie fenomenalny albo beznadziejny... Wierze w talent sióstr Wachowskich, ale jestem pełen obaw bo zdarzały im się już okropne filmy jak Jupiter Intronizacja na przykład...

ocenił(a) film na 4
Tenenit

Nie siostry bo tylko jedna zrobila ten film.

użytkownik usunięty
aronn

nie siostry bo to faceci

w matrixie możesz być kim chcesz :D W końcu to nie rzeczywistość ;)

Indy_6

Jest tak potrzebny jak piąte koło u wozu, jak kamień w bucie, jak...

Indy_6

A mi się wydaje, że Matrix 4 w ogóle nie jest potrzebny. To, co robiło ogromne wrażenie w kinie w 1999 roku już nie wróci, już druga i trzecia część były słabe.

ocenił(a) film na 4
Ania_382

Nie byly slabe jak twierdzi wiekszosc,tylko troche slabsze od jedynki,ale za to tworzyly calosc i domykaly wszystkie watki z jedynki.

ocenił(a) film na 3
Indy_6

No się okazało, że jednak nie był potrzebny. Ja nie uznaję tego jako kanon.

Whoaoo

bo bracia wachowscy tego nie zrobili wiec wcale ci sie nie dziwie :)

ocenił(a) film na 4
Indy_6

XD zajebiście się zestarzało co napisaliście w tym temacie bo Matrix 4 stał się tym, walki z czym Matrix 1 stał się niegdyś symbolem. "I kind of like the "paint the sky with rainbows" idea." - Trinity. RZYGAM XDDD

ocenił(a) film na 2
Indy_6

This didn't aged well.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones