Matthias i Maxime

Matthias & Maxime

2019 1 godz. 59 min.
7,1 5 962
oceny
7,1 10 1 5962
7 125
chce zobaczyć
6,2 18
ocen krytyków
{"rate":6.22222,"count":18}
powrót do forum filmu Matthias i Maxime
 • madej1997 ocenił(a) ten film na: 6

  Długo wyczekiwany, wielkie oczekiwania i chyba jeszcze większy zawód. Czuję ogromny niedosyt po obejrzeniu tego filmu. Bardzo duża ilość raczej prostego, by nie powiedzieć prostackiego humoru, który totalnie do mnie nie trafia. Oczywiście chyba tylko do mnie, bo duża część sali rechotała w niebogłosy, co jeszcze bardziej uprzykrzyło oglądanie samego filmu. Oczywiście to bardzo subiektywna opinia, bo film sam w sobie jest świetny, świetnie zrealizowany, ścieżka dźwiękowa, soundtrack itd. ale niestety dla mnie nie pykło tym razem. Za mało samych głównych bohaterów za dużo bohaterów drugo i trzecio-planowych. Nie zdążyłem poczuć tych emocji jakie do siebie czują tytułowy Matt i Max, gdy był już koniec filmu. Dodatkowo jak dla mnie za mało pociągnięty wątek z matką bohatera granego przez Dolana, ogólnie wszystkiego tutaj za mało w tym samych scen miłosnych i samej namiętności, eh... Oczekuję od Dolana emocjonalnego pie*dolnięcia, które mnie rozłoży na łopatki, tu tego nie dostałem. Czekam na kolejne produkcje, a w tym czasie wrócę do "to tylko koniec świata" i "mamy", które jak dla mnie są ucieleśnieniem Dolanowskiej wrażliwości.

 • wokulska ocenił(a) ten film na: 6

  madej1997 Mam to samo.

 • Ingrid_Bergman ocenił(a) ten film na: 7

  madej1997 Przyznaję, że mam podobnie. Trochę mnie rozczarował ten film,
  a oczekiwania miałam ogromne. Gdyby to był jakiś randomowy
  reżyser, to pewnie bym była bardziej zadowolona, ale po Dolanie
  spodziewałam się czegoś więcej.

 • mnkstocka ocenił(a) ten film na: 6

  madej1997 Dla mnie z kolei wszystkie wątki poboczne były super, lekkke, prawdziwe za to wątek główny momentami strasznje tandetny przez dosadność, brak przestrzeni na domysły czy dwuznacznosc, kombinowanie. Te spojrzenia nibyukradkowe, te zapatrzenia w dal... W podstawówce to działa potem jest infantylne. I takie dookreślone
  Wątek z matką super, mógłby być faktycznie lepiej wyeksplatowany. Podobał mi sie też ogólny kameralny klimat. Ale moglo być dużo lepiej.
  A może, gdybym miała z 15 lat mniej odebrałabym go inaczej;-) to podobno film dla trzydziestolatków

 • weronika_1981 ocenił(a) ten film na: 10

  mnkstocka ja mam prawie 40 lat i mnie zachwycił:)

 • Katharsisss ocenił(a) ten film na: 8

  madej1997 Naprawdę uwielbiam Dolana, ale sam nie co czuję do tego filmu. Ciągle o nim myślę od kiedy obejrzałem go dwa tygodnie temu. Tęsknie za czasami kiedy Xavier tworzył moje ulubione filmy, czyli jak sam mówi, za czasami kiedy nie umiał ich tworzyć. Chcę jeszcze raz zobaczyć ten film w kinie.

 • Katharsisss Wiarygodne aktorsko...nowoczesna śmiała narracyjnie rezyserseria..pokoleniowa prawda...
  A jednak wielkie rozczarowanie to nie są moje. Kawałki puzzli..