PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 843
oceny
7,6 10 1 138843
6,8 22
oceny krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu w klimacie, który uwielbiam... Filmu, który toczy się na różnych płaszczyznach, który nie jest oczywisty nawet gdy się wszystko wyjaśnia.
Świetnie zagrał Bale, można dyskutować na temat poświęcenia się aktora dla roli, ale moim zdaniem twierdzenie że jego kreacja jest tylko poprawna, byłoby dla aktora krzywdzące. W czasie oglądania filmu lubię odczuwać pewien niepokój, pomieszany z napięciem. I tak podczas oglądania tego filmu się czułem. Doskonale ukazana w filmie była duszna atmosfera w jakiej Travor żył, której chociaż nienawidził, to sam się w niej zamykał. Bohater dopiero gdy znajduje się na samym dnie, jest fizycznie i psychicznie wykończony, wyzwala w sobie siłę by zadać sobie pytanie "kim jestem?". I chociaż pewnych elementów można było się domyślać, zwłaszcza jeżeli ktoś oglądał Fight Club, Szósty Zmysł, czy Innych, ale odpowiedź na pytanie "who I am" i tak okazuje się pewnym zaskoczeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones