PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633506}
6,2 7 038
ocen
6,2 10 1 7038
6,3 3
oceny krytyków
Message from the King
powrót do forum filmu Message from the King

Bardzo dobry film z Czarną Panterą w roli głównej. To mój drugi film Fabrize'a Du Welza i ten (imo) jest jeszcze lepszy niż Colt 45, któremu wystawiłem 7,5/10. Niby to wszystko już było, ale realizacja, scenariusz i aktorstwo stoją na wysokim poziomie. Chyba jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe Netflix jeszcze mnie nie zawiódł. I radzę nie sugerować się niskimi notami od niektórych na tym forum, bo można przegapić kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 7
Anonimus_Perfidius

Dobry akcyjniak, lubię kiedy akcja jest budowana pomału, a główny bohater nie zgrywa na siłę kozaka rzucając na lewo i prawo morałami. Dziwią mnie nie które niskie oceny, bo coś czuję że gdyby roli głównej zagrał tutaj Denzel Washington oceny byłyby zgoła inne, warto polecić tą produkcję, mnie bądź razie miło zaskoczyła i zgadzam się z twoją opinią. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Anonimus_Perfidius

Zgadzam się z wami do 30 minuty ale później, robi się filmem klasy B i tak też się kończy. Mimo, że naprawdę zaczął się obiecująco. Netflix się stara, naprawdę to widac ale filmy ich produkcji są póki co na bardzo średnim poziomie mimo uznanej obsady, wręcz słabe, typowo do mini wymagającego odbiorcy TV. Bez obrazy, nie miałem na myśli, że macie zły gust.

killerbob

Bo od samego początku to jest film klasy B i niczego nie udaje. Nie rozumiem tego zarzutu. A w kwestii Twojej dalszej wypowiedzi się nie zgadzam. Nie oglądam wszystkiego jak popadnie od Netflixa, ale to co widziałem póki co mnie nie zawiodło. A film może i nie jest rewelacją, ale jest czymś innym co akurat mi przypadło do gustu. Nie wszystko od razu musi być "Lotem nad kukułczym gniazdem" czy "Gran Torino". Zresztą "Massage from The King" ma odpowiednie tempo, posiada ciekawego i tajemniczego głównego bohatera plus fajną Teresę Palmer, a historia jest nieźle poprowadzona. Co jeszcze "wymagajacego" miałoby być w filmie akcji? Więcej realnej przemocy? A może wybuchów i popisów kaskaderskich na miarę Fury Road? Bez obrazy.

ocenił(a) film na 5
Anonimus_Perfidius

Sam sobie zaprzeczasz. Napisałeś wcześniej bardzo dobry film, kawał dobrego kina. Po czym teraz stwierdzasz, że jest filmem klasy B. Co jak sama nazwa mówi, jest czymś gorszym dlatego nie trafia do szerszej dystrybucji. Ja właśnie po obejrzeniu kolejnej ich produkcji, w porównaniu do filmów robionych przez inne wytwórnie filmowe, nie serialowe, widać amatorszczyznę z ich strony. Ale to tylko moje skromne zdanie. Idziesz w utarte, durne schematy. Przemoc, wybuchy i wtedy ma być świetne kino akcji a ja niby takie coś mam lubić stąd pisze, że film jest taki sobie. Zgodzę się z tym, że właśnie takie rzeczy nie świadczą o jakości filmu takiego typu, jak i miło zobaczyć Teresę po raz kolejny na ekranie. Jednak dla mnie to film sensacyjny, nie akcji. Bardzo średni a nie bardzo dobry w porównaniu do (np. Edge of Darkness - podobny temat). Oczywiście bez obrazy do twojego gustu.

killerbob

Nie obchodzi mnie jaki film miał budżet i czy jest to kino klasy A, B, C czy Z, ważne że film sam w sobie się broni. Nie musi być to wysoko budżetowa produkcja, żeby mi się podobała. Lubię i Edge Of Darkness i Massage From The King, jedno nie przeczy drugiemu. Ja tu tej wspomnianej przez ciebie amatorszczyzny nie czuję, wszystko zrealizowane jest na dobrym bądź wysokim poziomie. O tym, jakie jest to kino, decydują sami twórcy nie wprowadzając obrazu do kin i wydając go tylko na nośnikach. Gdybym podchodził do filmów tak jak ty pewnie ominęłaby mnie całkiem spora liczba tanich dobrych produkcji, choćby z Australii czy z Nowej Zelandii. Ponadto wolałbym obejrzeć jeszcze raz ten film niż dajmy na to Fury Road, w którym aż kapie od mamony wywalonej na stronę techniczną. A ten obraz to fakt, kino sensacyjne z elementami kina akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones