PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678631}
7,3 9 602
oceny
7,3 10 1 9602
6,0 4
oceny krytyków
Metallica: Through the Never
powrót do forum filmu Metallica: Through the Never

...temat. Czekamy na przygody bajkowe dla dzieci bo jeszcze tam metliczki nie było a przecież trzeba oszczędzać i promować... o wielki larsie pobłogosław nas jeszcze jednym "cudem" z korporacji dużych liter M i A(czyt. miałkość i animozje) jedziesz dalej larsik z kumplami w coraz to nowsze niezdobyte tereny... aż do wy**gania.

ocenił(a) film na 8

bla bla bla

użytkownik usunięty
dzejkubjak

Abrakadabra

bla bla kadabra to muzyki magia
sekretem jest przepis na metallicki song :D

użytkownik usunięty
HlTMAN

Zobacz sam jak lars pod***lił riff tu i tam

http://www.youtube.com/watch?v=lS3ZBsuTy_A

ocenił(a) film na 10

To jest riff Kirka zanim był jeszcze w Exodus, a skoro on to napisał to może robić z nim co chce. Stad mamy Creeping Death. Proste. Zacytuje Clooney'a: "What else?" :)

użytkownik usunięty
sivy

o widzę, że tam byłeś i grałeś w Exodusie to się znasz hehe. Przypominam jeszcze o motywach Dave'a "wpożyczonych" bez jego zgody i użytych.... w ogóle jak powstała nazwa Metallica? Ktoś ją chyba komuś podj***ał? Znów lars hehe. Teraz też coś zacytuję: Deal with it :)

ocenił(a) film na 6

Bul dópy hejterka, w sumie niby jestem fanem ale z Larsa śmiać mi się chce. Wiem, że Lars nie jest najlepszy, ale żeby tak hejcić to nie wiem, justinek cię namówił?

użytkownik usunięty
CAABAG

Widzę, że jak ktoś wyraża swoją opinię(bo po to forum jest) nie tylko tu oraz nie tylko na ten temat i nie jest owa opinia zgodna z ogólnym planem "kija i marchewki" to zawsze ktoś napisze o "bólu z doopy" ot taka moda. Średnio mnie "umiejętności" larsa obchodzą. Czepiam się jego podejścia do tematu czyli jego bezczelnych kradzieży.

ocenił(a) film na 6

Zobacz w jaki sposób się wypowiedziałeś. Można powiedzieć, że go obrażałeś, a nawet gdyby te słowa były kierowane wprost do niego można by rzec, że prowokowałeś. Wypowiedziałeś się na tyle agresywnie, że odebrałem to, jako chęć siania chaosu i zamętu w duszach ludzi lubiących Metallikę, oraz samego Larsa.

użytkownik usunięty
CAABAG

Obraził bym go gdyby to co napisałem nie było prawdą... a to jest prawda. Pomysł na nazwę metallica podkradziony koledze który tak chciał nazwać swoje czasopismo. Riffy i sola Dave'a "wypożyczone" bez jego zgody. Pełno motywów Sabbathów bezmyślnie wplecionych w takie kawałki jak Fade to Black czy The Outlaw Torn lecz kiedy ktoś tam umieścił parę kawałków miętallipy w necie to zaraz larsik sądem straszył za kradzież hehe co za hipokryzja. Nie wspominam już o coraz to gorszych jakościowo koncertach nie dotrzymujących nawet w paru procentach pola innym kapelom wywodzących się z tego gatunku i grających tak samo długo.

ocenił(a) film na 6

Akurat koledze, który chciał nazwać tak swoje czasopismo podrzucił nazwę sam Lars. Nazwa nie została wykorzystana więc postanowił użyć jej, dla nazwy swojego zespołu. Riffy i sola zostały wypożyczone bez jego zgody, bo sam Dave nie miał dużo do gadania. W tamtych czasach Dave dużo pił, przez co został wyrzucony z kapeli. W sumie dobrze się stało, bo nie byłoby teraz Megadeth, które jest naprawdę dobre. Poza tym gdyby tych piosenek, w których wymyślaniu brał udział wypuszczenie albumu zostałoby sporo przedłużone, a tamte piosenki rzekome wrzucone na "neta" tak naprawdę wrzucone były do programu Napster i to spójrz kiedy. Wtedy nie było czegoś takiego jak pobieranie piosenek z internetu. Koncerty przyznam straciły na jakości wraz z głosem Jamesa, ale z drugiej strony patrząc na ich wiek nadal są dobre.

użytkownik usunięty
CAABAG

Tak to prawda z tymże goowno prawda. Wiele książek o miętallipie nie oficjalnych(bo w oficjalnej tego nie opiszą) m.in. autorstwa Marka Putterforda, Xaviera Russella opisuje, że pomysł na nazwę został po prostu podkradziony przez larsa. Co to za śmieszne stwierdzenie "Dave nie miał dużo do gadania" gdyby tobie znajomi podkradli pomysły które by potem zadecydowały o ich sławie to też byś stał bezczynnie? Sam Dave wiele razy wspominał, że niemal każde solo na debiucie było jego i większość riffów też. Kto miał je zagrać? James? Który jeszcze nie był dobry w riffowni a w szybkich solach zupełnie się nie odnajduje. Kirk po prostu się ich nauczył i odegrał. Co do napstera to po prostu trafił swój na swego... lars wreszcie poczuł jak to jest jak się go okrada... i proszszsz nagle stał się wielkim obrońcą autorskich pomysłów itd. hehe za co go niemal każdy wyśmiewał. Porównując koncerty metallici z takimi kapelami jak TestAmenT czy Exodus to... w ogóle nie ma co pisać o jakichkolwiek porównaniach. Pamiętam dobrze koncert w W-wie w 99' i potem w Chorzowie w 2008r. Koncert na stadionie Gwardii był nawet przyzwoity mimo okrojonej perki larsa... lecz w Chorzowie to już nawet nagłośnienie siadało. Ballady brzmiały jak kolędy a pozostałe kawałki(z okresu 81'-89') były po prostu odegrane tak aby odwalić robotę i nic więcej. Okrojone sola oraz totalny brak basu. Śpiew tragiczny. Dobrze, że riffy nie okrojone(jeszcze) Rob to dobry basista ale sprawdza się w bardziej jajcarskich zespołach typu Suicidal czyI Infectious. Nieobecność Jason'a była aż nadto odczuwalna. Po za tym radzi sobie b.dobrze bez byłych kolegów.

ocenił(a) film na 6

No Jason założył jakiś czas temu własny zespół, ale dla komerchy i żeby reklamować swój sklep, chociaż jest dobrym basistą. Co do reszty nie będę mówił, bo w sumie obaj nie możemy mieć pewności jak było i temat ten mógłby być prowadzony godzinami.

użytkownik usunięty
CAABAG

Gdyby to robił dla tzw. komerchy to grałby jakieś chop-chipy ale inne tekno-yeby a nie zakładał zespół z wpływami Motorhead czy też Black Sabbath. Jeśli na tym zarabia to przecież bardzo dobrze bo o to też chodzi aby się utrzymywać z tej muzy. Komercha jak to nazwałeś występuje wtedy kiedy gramy to co jest akurat modne w celu tylko i wyłącznie zarabiania jeszcze większej kasy. Fakty są jasne... powtarza się problem autorstwa utworów w wielu książkach. Poparte jest to talentem Dave'a(nie chodzi o obecne jego dokonanie bo też wpadł w jakiś marazm) czyli tego co stworzył po odejściu z korporacji wielkich liter M i A... tyle.

ocenił(a) film na 8

Metallica straciła na tym filme kilka milionów dolarów, więc nie wiem o co Ci chodzi z leceniem na kase. Na ich miejscu też bym sobie nakręcił film. Wiesz dlaczego? BO MOGĘ. Co do napstera. Piosenki wyszły do neta przed wydaniem płyty, w tamtych czasach takie rzeczy były nowe(piractwo internetowe). Artysci tak naprawdę wspierali Larsa w tym co robił(sami się bali) bo co jak co ale odważnie się zachował. Oczywiście doszedł do wniosku że nie ma co z tym walczyć. Co do kondycji Metallici. Megadeth którego chyba uwielbiasz też ostatnio ssie pałe z myszką mikki na wokalu i panem maszyną broderickiem na gitarze(Friedman ftw). Ostatnia płyta Jasona brzmi praktycznie jak Motorhead. Tutaj nazywasz to wpływem innych zespołów ale to Metallica UKRADŁA riffy od Black Sabbath... Hipokryzja. Wgl i tak kazdy wie że każdy riff ma w sobie trochę Black Sabbathu. Podsumowując: Metallica jest jaka jest. Chłopaki robią z tym co tylko sobie chcą, nie muszę być tru. Chcą nakręcić film? Nakręcą. Chcą zagrać na antarktydzie? Zagrają. Jak bym był na ich miejscu robił bym to samo. Dziękuję do widzenia.

użytkownik usunięty
fatino

Czytaj uważanie. Kiedy ja napisałem, że bezkrytycznie uwielbiam Mega? Nigdy. Napisałem "nie chodzi o obecne jego dokonanie bo też wpadł w jakiś marazm". Dla nich strata paru milionów to jak dla nas strata 10 zł. hehe. Coś ważniejszego już dawno utracili. Czym innym jest inspiracja tj. to robiła pantera(wcześniej grali jakieś pudel metale z naleciałościami Priestów) inspirując się dokonaniami Exhorder'a o którym prawie nikt już nie pamięta(o zgrozo) a przecież w jednej ich piosence było więcej motywów i zmian tempa niż w 3 czy 4 utworach pantery... a czym innym jest totalna zrzyna z riffu A National Acrobat i wstawienie go do Fade To Black itd. Co do napstera to też wielu muzyków wyśmiało larsa... właśnie za to, że to jakoś nie godzi się to z jego zachowaniem z lat 80'. Nie wiem czemu piszesz do widzenia hehe ale widać dobrze cię rodzice wychowali.

ocenił(a) film na 8

Slide z D do E nazywasz zrzyną? To właśnie jest inspiracja, nawet nagrali kawałek A National Acrobat na Garage Inc. Nie ukrywają tego, bo to robi każdy. Nie moja wina, że Tony Iommi wymyślił już wszystkie możliwe riffy.
Nie wiem dlaczego Ci to tak bardzo przeszkadza, że Metallica nie jest taka tru. Trzymają się tego samego co w latach 80. Żadnych piosenek o miłości. To nie jest AC/DC ani pozerski Slayer aby grali to samo przez 30 lat. Sorry. Właśnie gdyby teraz grali tak samo jak w latach 80 to by było pozerstwo.

użytkownik usunięty
fatino

Ktoś wam płaci za klękanie przed tym zespołem? hehe. Piszesz do widzenia i... nadal piszesz hehe. Nie nagrali Nationala na garage hehe SO TJJY GADASZSZSZ? hehe. Fade ma te same nutki do National i tyle. Chodzi o olewatorskie podejście do tematu... ile razy mam tłumaczyć. Słabe koncerty itd. Na dobre płyty nie czekam bo nawet dobrego brzmienia nie mogą ukręcić a co dopiero dobre kawałki nagrać. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i nie deptać przeszłości.

ocenił(a) film na 8

Sabbra Cadabra 2:50 ignorancie. Ktoś Ci płaci za hejtowanie tego zespołu? Polecam obczaić różnice pomiędzy żegnam a do widzenia. Koncerty od rehabu Jamesa do jakiegoś 2009 rzeczywiście były słabe. Teraz już jest lepiej. Będą grali ile będą chcieli :)

użytkownik usunięty
fatino

To tylko mała wstawka znafffco a nie cały kawałek hehe. Naprawdę miażdżysz potylicę hehe różnice pomiędzy żegnam a do widzenia heheeh o jaaaaa heeh. No miazga, miazga. Pożegnałeś się ale tradycyjnie napisz coś jeszcze hehe bo tak mnie bawisz.

i kolejny przykład "pożyczania" cudzych pomysłów. Kawałek powstał w 88'

http://www.youtube.com/watch?v=yWHlr3U_s8Q

ocenił(a) film na 8

Ile ty masz lat człowieku? Czy ty wgl grasz na gitarze? Ten zespół po prostu zagrał w intrze kilka możliwości pentatonicznej skali w E. W thrash metalu jest jest baaardzo dużo szczególnie u Metallici(Ulubiona skala Jamesa). Że Enter Sandman brzmi trochę jak intro nawet nie riff jakiegoś zespółu to sorry ale ty chyba nic nie wiesz o grze na gitarze na prawdę. Ignorancja w każdym aspekcie. Znam takich jak ty, hejtujący Metallice tylko po to aby poczuć się lepiej w swoim TRUOSTWIE. Na szczęście zespoły takie jak Exodus Testament i inne które wspominałeś mają więcej szacunku do Metallicy niż ty.
EDIT: Sprwadź sobie definicje "medley" co do Sabbra Cadabra.

użytkownik usunięty
fatino

Wiedziałem, wiedziałem, że odpiszesz. Coraz bardziej się pogrążasz. Co tam, że riff trochę przypomina to czy tamto hehe ILE JEST JUŻ w metallce takich riffów aż nadto przypominających to czy tamto? Coś dużo ich jest. Skoro uważasz, że w ogóle się na tym nie znam to tu masz trochę moich kawałków.

http://w179.wrzuta.pl/audio/2K4sgAdoopk/czerwoniec

http://w977.wrzuta.pl/audio/8oTjmdxiKz0/zmiany_39_-89

http://w977.wrzuta.pl/audio/75cwf2pupPQ/wgniot_iii

http://w903.wrzuta.pl/audio/6le8C0duk1j/anivibrator


Teraz pokaż co ty panie żegnający potrafisz

ocenił(a) film na 8

Mam Ci wypisać do czego podobne są Twoje riffy? XD Lol 4 brzmi jak Spirit in Black. PLAGIAT ZERŻNIĘCIE JAK MOŻNA!! Nie chciałbyś abym mierzył Cię Twoją miarą uwierz.
EDIT: Sorry ale w thrash metalu już niczego nowego nie ugrasz, wszystko już było. Ten gatunek jest tak wąski, że nie ważne co zrobisz będziesz brzmiał jak połączenie Megadethu Metallici i Slayera.
Ale oczywiście gratuluję umiejętności. Trochę bardziej bym się przyłożył do nagrań na Twoim miejscu

użytkownik usunięty
fatino

heheehe jasne. Inspiracje są ale nie ma totalnych zrzyn... w tym kawałku można mówić o jakiejś tam kopii

http://w977.wrzuta.pl/audio/1Nw7prJIEQa/seryjni

Lecz nadal nie pokazałeś co ty potrafisz... oczywiście jestem pewien, że NIC. Tylko ratlerekować umiesz.

ocenił(a) film na 8

Jedyne co nagrywam to covery, nic wartego pokazania. Na studiach nie ma już czasu na grę i miejsca. Najwyraźniej potrafisz grać na gitarze a nadal nie wiesz co to jest skala. HM HM. Jesteś ignorantem hejtującym metallice bo to takie cool, a ty jesteś tru. Trochę smutne. Trochę taki typowy metalhead. Szkoda

użytkownik usunięty
fatino

No właśnie covery czyli boisz się coś swojego pokazać a może nie potrafisz. Covery to bardzo bezpieczny temat jedynie mogę cię zrugać a gorsze odegranie czegoś. Lecz to wciąż odgrywanie i nic więcej. Jeśli chcesz coś w skali to proszsz

http://w908.wrzuta.pl/audio/33uUuW4l9FC/niewymienialni

Tamten kawałek był inspirowany solami Seryjnych a oni rzadko trzymają skalę... sami to przyznają co nie znaczy są gorsi od innych. Jeśli uważasz, że thrash się kończy na metallce, slayerze czy megadefff to naprawdę mało jeszcze słyszałeś. To wg. ciebie też jest "wąskie"

http://www.youtube.com/watch?v=M4-QkRvczzA

http://www.youtube.com/watch?v=e0kSgmQi4K8

http://www.youtube.com/watch?v=8aKcN8b6UMs

wymyślali bardziej pokręcone, wykręcone i przekręcone motywy jeszcze długo przed dream theater. Dalej...

http://www.youtube.com/watch?v=PBmWerk--bc

tu nawet okładka jest genialna.

http://www.youtube.com/watch?v=RXje8nq0z7A motyw od 5:55... poezja

http://www.youtube.com/watch?v=xPkfd9gJtOg

mamy tu speed-thrash, prog-thrash, flamenco-thrash, jazz-thrash oraz ch**j wie jaki thrash. Mógłbym jeszcze wymieniać w p**du kapel tj. Believer, Laaz Rockit, Defiance, Impact, Mastery i tak bez końca. Nie starczy życia aby to ogarnąć a więc gadanie, że to "wąskie" granie jest nadzwyczaj ignoranckie.

ocenił(a) film na 8

Nie zmienia faktu, że Twoje nagrania są podobne do właśnie tych 3. Ale nie wiem dlaczego w argumentacji atakujesz mnie osobiście? Dyskutujemy o moich umiejętnościach gry na gitarze czy o Metallice? Jedyne co stwierdziłem to to, że nie potrafisz ogarnąć że w gitarowych riffach występują czasami te same 3 dźwięki po sobie. Słuchaj sobie swojego jazz thrashu i innych ale co to ma do Metallici? BTW czysty thrash metal jest wąski, to że są jakieś odłamy to normalne.
Naprawdę trudno o dyskusję na poziomie z Tobą.

PS: ta 5:55 poezja brzmi jak Orion Metallici bro w momentach.

użytkownik usunięty
fatino

Znów to samo. Inspiracja np. Seryjni(już sama nazwa na to wskazuje) to celowy zabieg ale nie oznacza totalniego skopiowania. I Znów... inspiracja Heatheniarzy nie jest kopią. Sam poruszyłeś temat umiejętności... NIE JA. więc odpowiedziałem na to. Napisałeś, że thrash jest "wąski" hehe udowodniłem ci, że to nie prawda pokazując gro przykładów. Nie moja wina, że tylko znasz metallcę, slayera oraz megadeff a o tych kapelach o których wspomniałem to nigdy nie słyszałeś i STĄD twoje ignorancka ocena. Nie moja wina, że grasz tylko covery i sam mówisz, że nie warto tego pokazywać. Jeszcze nie poruszyłem tematu tekstów które również są na wysokim poziomie. Obejmują problemy społeczno-ekonomiczo-polityczne (tj. np. w kawałku Greed - Toxików.) jak i wojenne. 3 dźwięki występują ale to tylko w niektórych odłamach thrashu bo są RÓŻNE. 3 dźwiękowe(choć nie zawsze) to takie kapele jak Dirty Rotten Imbeciles czy Świniopas. Jest to bardzo luźne podejście do tematu a przy tym bardzo zabawne. Czasem ciekawsze od skostniałego Paco de Lucia czy innego Al di Meola(kto im wymyśla te nazwiska hehe) ubzdurałeś sobie, że to ograniczony gatunek a ja ci udowodniłem, że tak nie jest. Może jak dorośniesz(założysz rodzinę, odetniesz się od drogi zaopatrzeniowej rodziców) to zmienisz zdanie na różne tematy. Może dotrze do ciebie, że to co promują najbardziej nie jest wcale odzwierciedleniem całego gatunku. Podobnie Romana Dmowskiego niektórzy uważają za faszystę tylko dlatego, że nosił wąs i miał czarne charakterystycznie czesane włosy hehe albo nazywać książkę Sołżenicyna(wiadomo jaką) czy Suworowa pochwałą komunizmu bo jest na nich sierp i młot hehe

użytkownik usunięty
fatino

http://www.youtube.com/watch?v=qCDgMpiBkzs i tak można bez końca hehe

ocenił(a) film na 8

Co do wspomnianych umiejętności gitarowych. Założyłem że nie znasz skal gitarowych. Ustaliliśmy, że oboje je znamy > nadal drążysz temat umiejętności jakby to miało jakieś znaczenie. Nadal nie wiem dlaczego Ci to tak przeszkadza naprawdę. Jeden riff brzmi podobnie do drugiego. Każdy to robi i nikt tego nie ukrywa. To nie jest tak, że Metallica wychodzi i mówi "My jesteśmy najlepsi oryginalni i wgl" Wtedy mógłbyś ich hejcić. W tym video równie dobrze mógłby najpierw lecieć kawałek Orion a później No Stune Unturned. Też by brzmiało podobnie. Nie oceniasz zespołów obiektywnie. Lubisz zespół - czerpią inspiracje, nie lubisz zespołu - zrzynają ze wszystkich. Co do tekstów Metallica też ma świetne teksty Disposable Heroes - wojna, One - wojna Master of Puppets - narkotyki, Lepper Messiah kościół. Cały Master of Puppets jest o jakimś typie kontroli, Ride the Lightning jest o śmierci, And Justice for All jest o polityce. A Kill them all typowy thrash. Nie możesz zarzucić że Kill them all to był syf nawet jeżeli jakaś 1/3 jest Dave Mustaine. Nie powiesz że Ride the Lightning MoP i AJFA są złymi albumami nic nie znaczącymi w historii. Za te albumu Metallice należy się szacunek. Szacunek który otrzymują za pewne od tych zespołów które wymieniłeś, ponieważ one nie mają potrzeby siania hejtu na Metallice aby poczuć się lepiej. Nie widzę powodu dla którego ktoś miałby hejcić Metallice. Już wolę hejcić Slayera za to co odwalił z Davem Lombardo ale nadal mam szacunek do ich muzyki. Może ty byś dorósł naprawdę i nie wciskał mi rzeczy z kosmosu. Dokładnie tylko ty uważasz Metallice za gówno, ponieważ jeden riff brzmi jak drugi. A Piłsudzki był lewakiem, sad but true. Teraz już żegnam pozostawiam Tobie ostatnie zdanie.

użytkownik usunięty
fatino

Ta... ostatnie zdanie hehe. Idąc twoim tokiem rozumowania nie udowodniłeś, że skale znasz... właściwie NIC NIE UDOWODNIŁEŚ. Czepiam się miętallipy za to jak podchodzą do swojej roboty czyli OLEWAJĄ WSZYSTKO I WSZYSTKICH. Nie ma w tym już nic szlachetnego. Nie wymagam genialnych płyt. Chcę tylko aby nie deptali przeszłości. Co do ich zachowań... sam lars mówił "że od***lo im" , że zawsze chodziło o wielkie ego. Czepiasz się Slayera za potraktowanie Dave'a a jak metallka traktowała Jasona? Tak samo a nawet gorzej. Wmawiali dziennikarzom, że jest gejem, rozwalali mu rzeczy w pokojach hotelowych i ciągle był takim nie potrzebnym. Widać te całe gwiazdorstwo w filmie "A Year and A Half In The Life OF..." i tu mi się przypomniał kolejny epizod. Był tam wywiad z aktorami-muzykami z filmu This is Spinal Tap i pytali się "skąd ty Jamsie Hetfieldzie i ty Larsie Ulrichu wzięliście pomysł na czarną okładkę swojego albumu?" Lars i James tylko się kłopotliwie uśmiechali hehe obejrzyj ten film z 84' o Spinal Tap a będziesz wiedział o czym mówię. Jeśli chodzi o szacunek innych zespołów względem metallici to jest z tym różnie. Przed kamerą zawsze wszystko jest ok. itd. a po za? Tego nie wiemy. Co do Kill to kiedy się ukazała mówiono o metallce Motorhead na amfie hehe. Kill'Em All ma bardzo podobną konstrukcję do Ace Of Spades. Chodzi o układ kawałków i rozmieszczenie ich na płycie. Kiedy napisałem, że metallka to totalne g**wno? Znów wciskasz bzdury. Wielu ludzi uważa ten zespół delikatnie mówiąc za skończony więc gadanie, że tylko ja ich obecnych dokonań(także koncertowych) nie trawię jest bzdurą... już którąś z kolei. "Piłsudzki" hehe... no wyj***ło mnie z fotela w ścianę. Lewakiem, tak? hehe skazanym na Sybir. Walczącym z czerwonymi pod dowództwem stalina i tuchaczewskiego hehe. Mylisz pojęcia(brak wiedzy z twojej strony po prostu) PPS było wtedy czymś innym niż teraz dajmy na to lewicowe partie polityczne. Może ustalmy dlaczego wstąpił do PPS'u? Tylko po to aby utworzyć Polskie Wojsko bo żadne inne partie się nie liczyły. To są właśnie odcienie polityki... nic nie jest ani do końca czarne ani białe. Jest takie stwierdzenie, że ten kto chciał wstąpić do partii komunistycznej zawsze miał szlachetne cele "równość" , "wszystko dla wszystkich" ale kiedy zobaczył jak ta "równość" jest egzekwowana to odchodził czym prędzej z tejże partii. Zostawali tam tylko bandyci. mordercy i sługusy tacy jak trocki, dzierżyński, jeżow, beria, bucharin, mołotow, chruszczow itd. Gdyby wkroczyły sowiety w latach dwudziestych do Polski wszystkich by... że tak powiem słowami heidrich'a "ewakuowano" tzn. białych, jak to nazwałeś "lewaków" WSZYSTKICH. Podobna sytuacja się przydarzyła polskim komunistom w latach wielkiej czystki. Towarzysz bierut się po wojnie o nich upomniał rozmawiając ze stalinem... beria podszedł do bieruta i powiedział m/w tak: zamknij mordę jak chcesz żyć. Tyle. Mała lekcja historii hehe lewakiem hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones