Film

1997 1 godz. 45 min.
6,5 740
ocen
6,5 10 1 740
1 218
chce zobaczyć
{"id":"114","linkUrl":"/film/Metroland-1997-114","alt":"Metroland","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/14/114/7626180.2.jpg"}
Chris i Toni dorastali razem na przedmieściach Londynu, w Metroland, we wczesnych latach 60-tych. Buntując się przeciwko przestarzałym wartościom angielskiej klasy średniej, marzyli o paryskich bulwarach i klubach jazzowych.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Rok 1977, młody pracownik biura reklamowego Chris (Christian Bale) żyje z żoną i dzieckiem na dalekich przedmieściach Londynu. Pewnego dnia zjawia się kolega z lat szkolnych, który robi karierę w Ameryce. Gospodarz zaczyna odczuwać pokusę, by ruszyć w jego ślady.

dystrybucja
studio
Arts Council of England / Blue Horizon Productions / Eurimages / Więcej...
tytuł oryg.
Metroland
inne tytuły
Metroland Hiszpania
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Londynie, Uxbridge, Amersham (Anglia, Wielka Brytania) i Paryżu (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Poszukuję

  użytkownik usunięty

  Czy ktoś posiada ten film w swoich zbiorach i mógłby go w jakiś sposób udostępnić? Poszukuję go od dłuższego czasu, zarówno w sklepach jak i w sieci, znalazłem jedynie wersję bez lektora czy napisów.

 • Urobiła go perfekcyjnie

  K_96 ocenił(a) film na 8

  Ehh...kobiety. Jak to było? Dialog z metra: - Czy Anikke wie o mnie? - Wie że mam przyjaciółki - A konkretnie o mnie? - Konkretnie nie. Nie mówiliśmy o Tobie, ale przecież nie mamy nic do ukrycia. - Myślałam że jej nie oszukujesz - Nie oszukuje! Jak zapyta powiem - Skoro o mnie nie wie ... więcej

 • Mark Knopfler

  Janis_Joplin

  Ja mam metrolan, gdzie napisane jest, że muzykę skomponował Mark Knopfler, a tu jest napisane o jakimś Stevie Porcaro. Dziwne.

 • z jakichś zupełnie niezrozumiałych powodów

  kejtzor ocenił(a) film na 6

  ten prosty jak budowa cepa film wzbudził we mnie pozytywne uczucia i właściwie wbrew sobie wystawiam mu 6. poza tym utwierdzam się w przekonaniu, że bale obecnie i jako dziecko jest świetnym aktorem, natomiast w wieku lat 20 miał niezwykle irytującą manierę.

  • bardzo mi się podobał

   fanklub ocenił(a) film na 10

   Uwielbiam Emily Watson,która w każdym filmie jest rewelacyjna. Tutaj też nie zawiodła!!! Plusem jest też dobra muzyka. Film dla ludzi którzy wolą ambitniejsze kino anie beznadziejne komiedie bez przesłania