1 godz. 44 min.
6,9 2 849
ocen
6,9 10 2849
2 133
chce zobaczyć
{"rate":2.5,"count":4}
{"type":"film","id":814944,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+i+mi%C5%82osierdzie-2019-814944/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miłość i miłosierdzie
  • Tak się składa, że imię Faustyna wybrałam sobie w czasie Bierzmowania, więc jakos naturalnie jest to film, który na pewno zobaczę. Co myslicie o takim gatunku filmowym jak w tytule posta?

  • julianauhu Mam wrażenie, że w Polsce powstaje nie wiele takich filmów generalnie, nie tylko w tematyce religijnej, dlatego jestem ciekawa jak taki zabieg ujął reżyser.

  • julianauhu Do tematu bardziej pasuje gatunek S/F lub dramat psychologiczny z elementami fantasy jako że zwidy chorej kobiety nijak się mają do realnych struktur. Choć filmy takie jak Marzyciel czy wchodzący niedługo Tolkien są ciekawie zbeletyzowane to mówić o nich dokumentalizowane byłoby dużym nadużyciem. Wszak czyjś obłęd czy bujna wyobraźnia mimo że mogą spowodować kłopot percepcyjny w słabych umysłach obserwatorów to są to tylko stany umysłowe- często ciekawe ale zupełnie nierealne. A w przypadku chorej Faustyny bezwzględnie wykorzystane do krzewienia propagandy w KK i manipulacji podatną na ułudę tłuszczą.

  • julianauhu Jestem ciekawa tego gatunku. Muszę przyznać, że zbyt wiele filmów kręconych w ten sposób nie widzialam. Mam ochotę się przejsc do kina i sprawdzić.

  • julianauhu Myślę, że to ciekawa konstrukcja, ale mało powstaje takich filmów, dlatego warto zobaczyć jak tym razem wyszło.