PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610244}

Miłość

Amour
7,7 47 465
ocen
7,7 10 1 47465
8,0 36
ocen krytyków
Miłość
powrót do forum filmu Miłość

scenarzysta / reżyser przedstawił tę samą historię, tylko w małżeństwie jednopłciowym.
Mielibyśmy i homofilię i eutanazjofilię. A tak, tylko to drugie.
Oczywiście na wszelki wypadek scenarzysta / reżyser nadał filmowi nachalny tytuł, by nikt nie miał wątpliwości, co oglądamy na ekranie.

użytkownik usunięty
Newerherdow

Piękne czasy upadku bolszewizmu, ale do kompletu potrzeba jeszcze aborcjofilii.
PS, skoro poglądy przeciwników eutanazjofilii tak w istocie można sprowadzić do zdania: "Zabraniam ci decydowania o sobie" - Do kogo należy ludzkie życie, partii? Psa? Pana Boga? Wspólnoty? Ciebie? http://youtu.be/hwIK-M4RfHo
Chyba wszystkich, tylko nie właściwego "podmiotu", ech. Ten lewacki kolektywizm. Chociaż jak się tak pomyśli to psa trzeba wykluczyć; komusza (demochrześcijańska) propaganda ciągoty do męczenia terminalnie chorych uznają za moralnie słuszne, ale pupila wypada uśpić.

użytkownik usunięty

"skoro poglądy przeciwników eutanazjofilii tak w istocie można sprowadzić do zdania: "Zabraniam ci decydowania o sobie""

Pomyliła Ci się eutanazja z samobójstwem. Kto komu broni się zabić? Samobójstwo jest jak najbardziej legalne.

A jeśli ktoś nie jest w stanie popełnić samobójstwa, to i tak nie może realnie w tym zakresie decydować o sobie, więc nikt mu tego nie jest w stanie zabronić.

użytkownik usunięty

Wobec niedoszłych samobójców stosuje się psychiatryk i bezwarunkowe próby odratowania. Poza tym nie jest legalne dostarczenie środków do niego, czy w przypadku warzywek sporządzanie odpowiednich pism, w kontekście chorych tylko to się liczy. No i jeszcze komfort. Człowiek chciałby odejść spokojnie, a pewne i bezbolesne "metody-samoróbki" są nieosiągalne. I głupie, mając obok szpitalną chemię, której nie dostaniesz przez urojenia ułomów z pro-quasi-life.

użytkownik usunięty

"Wobec niedoszłych samobójców stosuje się psychiatryk"

Słusznie zakładając, że "niedoszli" mają coś z głową, skoro żyją zamiast porządnie się zabić.

"No i jeszcze komfort. Człowiek chciałby odejść spokojnie"

Kto Ci broni zapewnić sobie samemu komfort? Przepisów na udane samobójstwo jest w sieci sporo.

"ułomów z pro-quasi-life"

Dlaczego ułomów? U Ciebie dyskomfort powoduje myśl, że ktoś Cię nie załatwi fachowo na życzenie, a u kogoś innego dyskomfort powoduje myśl, że urzędnicy dostaną licencję na zabijanie i będą mogli go załatwić, choć on wcale by tego nie chciał.

użytkownik usunięty

"[...] urzędnicy dostaną licencję na zabijanie i będą mogli go załatwić, choć on wcale by tego nie chciał."

Jakie to... Standardowe. Nie, nie będą mogli. W gestii urzędników (lekarzy chyba) pozostaną głównie metody asyst, jak u Kevorkiana. Taka statystyka co do kompletnego paraliżu czy nieprzytomności. Nie wiem czym się to różni dla samego zainteresowanego, ale cóż, dyskomfort PQL i ich systemu antymoralnego, który chyba działa na zasadzie fragów z gier.

użytkownik usunięty

"Jakie to... Standardowe. Nie, nie będą mogli."

Ach, jakie to naiwne. Tam, gdzie są uprawnienia, tam są błędy i nadużycia.

"ale cóż, dyskomfort PQL i ich systemu antymoralnego, który chyba działa na zasadzie fragów z gier."

Potrafisz przedstawiać jakieś argumenty, czy wyżywasz się w nazewnictwie? Ja nie jadę po Tobie w stylu "miłośnik wykańczania życia niegodnego życia"

użytkownik usunięty

Błędów i nadużyć szukasz? http://yourlogicalfallacyis.com/slippery-slope http://yourlogicalfallacyis.com/burden-of-proof

użytkownik usunięty

To Ty chciałbyś zmienić prawo, więc ciężar dowodu jest po twojej stronie, że akurat w tej kwestii w jakiś cudowny sposób zwiększenie uprawnień do interpretacji i wykonywania cudzej woli nie doprowadzi do błędów i nadużyć.

Do argumentu równi pochyłej nigdzie się nie odwoływałem, więc chyba jednak masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem.

użytkownik usunięty

Zdaje się, że odwołujesz w tym samym poście. Prawo jest bezpodstawne i patologiczne.

użytkownik usunięty

W takim razie nie masz pojęcia na czym polega argument "równi pochyłej". To jest argument typu "od rzemyczka do koziczka". Na przykład "jeśli teraz przestaniemy karać kradzieże w sklepach, to za jakiś czas przestaniemy karać za włamania, a na koniec za zabójstwa". Nigdzie podobnej konstrukcji nie stosowałem.

To Ty, z lewacką wiarą, że na wszystko dobry jest urzędnik, pragniesz wprowadzić nową instytucję prawną i upierasz się naiwnie - jak to lewacy - że nowe uprawnienia dla urzędników nie doprowadzą do nadużyć.

użytkownik usunięty

Albo "jeśli teraz przestaniemy karać za poszanowanie dla ludzkiej woli, to za jakiś czas zdarzą się mordy". http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11673-009-9172-3
Nazywaj mnie jak chcesz, nie ja tu jestem kolektywistycznym wieśniakiem. Opierasz swój światopogląd na hipotezach, aż dziw że nie wyskoczyłeś z mitycznym holokaustem staruszków w Holandii. Naaawet z taką EWENTUALNOŚCIĄ to są granice błędu statystycznego, to dotyczy wszystkiego i dzieje się z zakazem czy bez.
A jak już o wsi i wyżywaniu w nazewnictwie mowa - nie waham się przed porównaniem wielkiego głodu do zakazu eutanazji w zarysie. Takie same źródło, tak samo bolesne skutki. Na przedstawicieli PQL otwarcie pluję i nigdy żadnemu ręki nie podam, bo mi uschnie. Szkoda mi czasu na formułowanie eufemizmów, to ludzie którzy kazaliby mi się taplać w gównie i agonii, więc wyzywanie ich od najgorszych to mniejsza zbrodnia.

użytkownik usunięty

"Opierasz swój światopogląd na hipotezach, aż dziw że nie wyskoczyłeś z mitycznym holokaustem staruszków w Holandii."

Może byś zajmował się tym, co napisałem, a nie tym, czego nie napisałem. O jakich "hipotezach" mówisz? To, że więcej władzy w ręce urzędników = więcej nadużyć, zostało już w praktyce dowiedzione setki razy. To właśnie tylko kolektywistyczni wieśniacy ciągle jeszcze wierzą w "dobrego pana", który się o nich zatroszczy.

użytkownik usunięty

I teraz się zastanawiam co dalej, odbijesz to taplanie powrotem do samobójstwa? Bądź poważny i rzuć tu jakiś spójny powód sprzeciwu albo kilka. Nie zmierzę się z nimi to gratuluję, będziesz pierwszym interlokutorem który sprawi, że w przestanę się tak pluć w tych parodiach dyskusji. Zmierzę się to wgniotę je w ziemię bez miejsca na kontrę, a ty, jak na grzecznego prawicowca przystało, pozostaniesz w świecie fantazji.

użytkownik usunięty

"rzuć tu jakiś spójny powód sprzeciwu"

Zasadniczy powód sprzeciwu już wymieniłem: niezgoda na nową instytucję społeczną z nowymi prerogatywami dla urzędników, którzy jak zawsze będą się mylili, bałaganili i brali łapówki (transplantacje to potężny biznes i popyt na świeżych umarlaków jest duży). Bo tylko naiwniak może sądzić, że po wprowadzeniu prawnej dopuszczalności eutanazji to on będzie decydował o swoim życiu. Będzie jak zwykle decydowała pieczątka odpowiedniego urzędnika (komisji). W odróżnieniu od kolektywistycznych wieśniaków łaski urzędników nie potrzebuję. Potrafię tak zorganizować swoje życie, że w razie czego sam się z nim pożegnam - bez niczyjej pomocy lub z pomocą bliskiej mi osoby.

No ale jak ktoś ma mentalność petenta...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones