Film

Mia et le lion blanc

2018 1 godz. 38 min.
7,1 3 772
oceny społeczności
7,1 10 1 3772
3 532
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
Dziesięcioletnia Mia przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. Zaaklimatyzować się w nowym środowisku pomoże jej biały lewek.

Zagrożony gatunek

W dobie czarów z komputera oraz familinych produkcji, których wartość mierzy się głównie ilością efektów specjalnych, "Mia i biały lew" to... czytaj więcej
Mia i biały lew
Zwiastun nr 1 (polski)
Mia i biały lew
Spot nr 1 (polski)
Mia i biały lew
Making of Wywiad z Martyną Wojciechowską
Mia i biały lew - Zwiastun Nr 1 (polski) Mia i biały lew - Zwiastun Nr 1 (polski)

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historiaDzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

boxoffice
$399 471 w USA
$35 087 719 poza USA
dystrybucja
studio
Canal+ (udział) / Ciné+ (udział) / Film Afrika Worldwide / Więcej...
inne tytuły
Mia & the White Lion Liban
Mia und der weiße Löwe Austria Niemcy
Mia and the White Lion Kanada USA
Mia & the White Lion Oman
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Republice Południowej Afryki.
Okres zdjęciowy trwał od maja 2015 roku do grudnia 2017 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetny

  olka19_19 ocenił(a) film na 10 

  Bylam zaryczana.. Piękna historia, trochę smutna. Cudowne widoki, muzyka, piękne zwierzęta. Zdecydowanie warto wybrać się do kina.

 • powrót do dzieciństwa

  kartin_zet

  Jako dziecko uwielbiałam filmy i książki, w których istotne role odgrywały zwierzęta. Byłam (i jestem) zakochana w "Lassie wróć", "Uwolnić orkę" albo w "Tarzanie". Zawsze tego typu historie mnie poruszały, także i ten film chętnie obejrzę.

 • Niedługo lwy będziemy oglądać tylko w zoo

  Serce

  Co do filmu nie nużył, ale do zachwytu też daleko... Autentyczne zwierzęta, widać, że film był kręcony dość długo - po wyglądzie bohaterki - dorastała z Lwem... 5/10

  13
  • Film obejrzałam wraz z siostrzenicą, która bardzo chciała go obejrzeć. Mimo, że traktowałam ten film jako typowo dla dzieci, to i mnie ta historia wciągnęła i złapała za serce, bo w końcu jest poruszająca. Myślę, że dzieci powinny zobaczyć ten film i zobaczyć korelacje ludzi ze światem natury, tej dzikiej. ... więcej

  • Obejrzeć i zapomnieć

   Fajdor ocenił(a) film na

   Przesłanie filmu dobre i jasno zrozumiane, jednak wykonanie jest na prawdę mdłe. Do obejrzenia raz i można zapomnieć, bo nawet nie ma co zapamiętać z tego filmu.

   8
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.