Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Film

Mia et le lion blanc

2018 1 godz. 38 min.
7,0 5 799
ocen
7,0 10 5799
3 408
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"815810","linkUrl":"/film/Mia+i+bia%C5%82y+lew-2018-815810","alt":"Mia i biały lew","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/58/10/815810/7871463.2.jpg"}
Dziesięcioletnia Mia przenosi się wraz z rodziną z Londynu do Afryki. Zaaklimatyzować się w nowym środowisku pomoże jej biały lewek. Więcej Mniej
{"userId":"875720","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/58/10/815810/790313.2.jpg","title":"Zagrożony gatunek","link":"/reviews/recenzja-filmu-Mia+i+bia%C5%82y+lew-22164","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Zagrożony gatunek
W dobie czarów z komputera oraz familinych produkcji, których wartość mierzy się głównie ilością efektów... ... czytaj więcej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Mia i biały lew
Mia i biały lew (2018) Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Mia i biały lew
Mia i biały lew (2018) Spot nr 1 (polski) 0:20
Mia i biały lew
Mia i biały lew (2018) Making of Wywiad z Martyną Wojciechowską 2:59
Mia i biały lew | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2018 | Film Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historiaDzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

boxoffice
$35 487 190 na świecie
$399 471 w USA
$35 087 719 poza USA
na podstawie
Jean-Paul Husson (materiały do scenariusza, historia) / Prune de Maistre (pomysł) / Więcej...
dystrybucja
studio
Canal+ (udział) / Ciné+ (udział) / Film Afrika Worldwide / Więcej...
data produkcji
2018
tytuł oryg.
Mia et le lion blanc
inne tytuły
Mia i biały lew Polska
Mia & the White Lion Liban
Mia und der weiße Löwe Austria Niemcy
Mia and the White Lion Kanada USA
Mia & the White Lion Oman
Więcej...
Zdjęcia do filmu nakręcono w Republice Południowej Afryki.
Okres zdjęciowy trwał od maja 2015 roku do grudnia 2017 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Obejrzeć i zapomnieć

  Fajdor ocenił(a) film na 5

  Przesłanie filmu dobre i jasno zrozumiane, jednak wykonanie jest na prawdę mdłe. Do obejrzenia raz i można zapomnieć, bo nawet nie ma co zapamiętać z tego filmu.

 • Spoiler

  h3b4n ocenił(a) film na 5

  Zostawić nieprzytomnego ojca przy wodopoju dla dzikich zwierząt w Afryce... Prawdziwa miłość!

 • Świetny

  olka19_19 ocenił(a) film na 10

  Bylam zaryczana.. Piękna historia, trochę smutna. Cudowne widoki, muzyka, piękne zwierzęta. Zdecydowanie warto wybrać się do kina.

 • powrót do dzieciństwa

  kartin_zet

  Jako dziecko uwielbiałam filmy i książki, w których istotne role odgrywały zwierzęta. Byłam (i jestem) zakochana w "Lassie wróć", "Uwolnić orkę" albo w "Tarzanie". Zawsze tego typu historie mnie poruszały, także i ten film chętnie obejrzę.

 • Relelewacyjny

  jarczi77 ocenił(a) film na 2

  Dubbing był cudowny! Tyle emocji nie dostarczył mi żaden film. Relacja lwa z dzieckiem, wyobraźnia i dojrzałość rodziców. REWELELACJA ! To jak obwiniali dziecko za ich porażkę wychowawczą. OMNOMNOM Wątek z bandziorem. Nie spodziewałem się takiego zakończenia. ZASKAKUJĄCY POLECAM !