film

Miasteczko Salem

'Salem's Lot
2004
2h 54m
6,2 7 940
ocen
6,2 10 1 7940
5,7 3
oceny krytyków
Ben Mears powraca po wielu latach do rodzinnego miasteczka. Na miejscu odkrywa, że stało się ono siedliskiem wampirów. Zobacz pełny opis
Miasteczko Salem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

świat

premiera

nagrody

Serial powstał na podstawie książki Stephena Kinga pod tym samym tytułem. W małym prowincjonalnym miasteczku mają miejsce niewytłumaczalne zdarzenia: znikają i giną dorośli z dziećmi, a zbrodnie wydają się być są ze sobą powiązane. Czy Salem nawiedziły istoty nie z tego świata próbujące zaspokoić swoje żądze? Wszystko wskazuje na to, że tak. Ludzie próbują zaradzić nieszczęściom i przeciwstawić się potworom...

na podstawie
Stephen King (powieść)
studio
Turner Network Television (TNT) (przedstawia) / Coote Hayes Productions / Mark M. Wolper Production / więcej
tytuł oryg.
'Salem's Lot
inne tytuły
Salem's Lot (alternatywna pisownia) USA
więcej
W finałowej scenie w szpitalu, lekarz rzuca pomarańczową czapkę i widzimy że spada ona na podłogę. W długim ujęciu kończącym tę scenę, czapka jest jednak na poduszce.
Akcja filmu ma miejsce zimą w Maine. W wielu scenach pokazane są brzozy z zielonymi liśćmi, jednak drzewa te zrzucają je wcześniej.
W niektórych nocnych scenach w powietrzu, świerszcze i inne insekty możemy dokładnie usłyszeć pomimo że powierzchnia pokryta jest śniegiem. Podczas zim w Maine nie ma insektów słyszalnych w nocy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pierwszy wampir pojawia się w filmie dopiero po 1 godz. i 10 min., ale widz od początku filmu wie z krótkiego opisu na początku tej strony, że miasteczko stało się siedliskiem wampirów. Jak można odbierać widzom przyjemność poznawania tajemnicy?!

5/10

ocenił(a) film na 5

Słaby film. Książka genialna, pierwsza ekranizacja - po prostu dobra, a tutaj..?

Hmm...Obsada nieudana, pierwszoplanowe role bardzo źle obsadzone. Nieudane i niepotrzebne zmiany scenariusza w odniesieniu do książki. Zbyt znaczące zmiany, niektóre nie do przełknięcia! Czarnoskóry nauczyciel w średnim wieku?! W...

Wciagnal mnie juz od poczadku i trzymal w napieciu do konca!te 3 godziny minely jak z bicza strzelil!

7/10

ocenił(a) film na 7

Zdecydowanie lepszy niż starsza wersja. Bardziej trzyma się książki. No i Barlow - nareszcie taki jaki być powinien. Hauer idealnie pasuje do tej roli. Trochę denerwujący jest fakt że ojca Callahana przekabacili z męczennika na sługę zła.

Czy zna ktos tytuł piosenki ktora leci jż na samym końcu filmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones