PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385852}

Miasto ślepców

Blindness
6,3 36 337
ocen
6,3 10 1 36337
5,2 13
ocen krytyków
Miasto ślepców
powrót do forum filmu Miasto ślepców

Sam pomysł niepokoi, nagle wszyscy tracą wzrok, co dalej? Zachowanie głównej bohaterki jest niezrozumiałe , szczególnie w kontekście, że najpierw pozwoliła się zgwałcić, a potem nagle nabiera odwagi i zabija. W mieście ślepców jednooki jest królem. Ona mogła być królową. Mimo to, film nie jest zły. Ja wyglądałby nasz świat gdybyśmy ślepli, jak byśmy się zachowali, jacy byliby nasi sąsiedzi, znajomi? Kto to może wiedzieć...

użytkownik usunięty
Martes_foina

Pewnie chodzi o tą metaforę, że ludzie są ślepi na różne sprawy a ten co widzi boi się wyjść przed szereg. Z bezsensownych rzeczy było np. zorganizowanie się tych bandytów - niby skąd wiedzieli kto w danej chwili przy kim stoi. Przecież nie mogli też kontrolować kto z nimi przebywa, gdyby ktoś milczał to bymógł siedzieć tam "niezauważony". Główna bohaterka mogła najzwyczajniej odebrać jednemu z nich broń i ich powystrzelać lecz gdyb yto zrobiła to film zbyt szybko by się skończył.

ocenił(a) film na 8

Otóż nie, ponieważ jak zostało pokazane w filmie, ten facet niewidomy od urodzenia potrafił wyczuć bądź usłyszeć taką osobę (jak to miało miejsce gdy główna bohaterka przyszła zabić króla w szpitalu). Zresztą cały twój wywód nie ma sensu, ponieważ tamta kobieta podpaliła ich niezauważona ponieważ milczała. Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
kodzo1

Aha on był niewidomy od urodzenia - jakoś to przeoczyłem, dzięki i pozdrawiam :)

użytkownik usunięty

Autor ma racje, w filmie było wiele niedorzeczność, zwłaszcza ta sytuacja którą przywołuję, ale film mimo wszystko dobry.

Chyba misiaczku za dużo oglądasz holyłudzkich strzelanek. Dla normalnego człowieka, w tym przypadku gospodyni domowej, wbrew temu, co ci serwują anerykanskie filmidła, nie jest rzeczą oczywistą i prostą (technicznie i moralnie) "powystrzelać wszystkich".

Jak skończysz gimnazjum, to spróbuj przeczytać powieść Saramago....

Tapir_filmaniak

A ty musisz być taki/a wredna? Czy człowiek nie może już napisać swoich przemyśleń bo jakiś balwan niepotrafiący dyskutować na poziomie zaraz cię wykpi? Ludziłam sie że forum filmowe jest trochę wyżej od komentujących na yt ale jak widać tu też zdarzają sie takie jednostki,które bez wbicia szpili,kpienia z wieku nie potrafi się obejść.Brakuje tylko byś wyskoczył z ty"czytaj ze zrozumienem'

Tapir_filmaniak

A ty musisz być taki/a wredna? Czy człowiek nie może już napisać swoich przemyśleń bo jakiś balwan niepotrafiący dyskutować na poziomie zaraz cię wykpi? Ludziłam sie że forum filmowe jest trochę wyżej od komentujących na yt ale jak widać tu też zdarzają sie takie jednostki,które bez wbicia szpili,kpienia z wieku nie potrafi się obejść.Brakuje tylko byś wyskoczył z tym"czytaj ze zrozumienem'

Tapir_filmaniak

Kpisz z czyjegoś mlodego wieku a sam zachowujesz się jak na przerwie w podstawowce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones