PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633858}

Age of Uprising

Michael Kohlhaas
6,1 6 743
oceny
6,1 10 1 6743
6,8 5
ocen krytyków
Michael Kohlhaas
powrót do forum filmu Michael Kohlhaas

Płakałam w czasie gdy mieli ściąć mu głowę- nie wstydzę się tego ;) Rewelacyjnie zagrał Michaela, emocje, wyraz twarzy, smutek w oczach. Mads to zdecydowanie aktor z wyższej półki.

A sam film mnie oczarował, lubię takie klimaty.

justyna522

A widziałaś może scenę egzekucji w wykonaniu Madsa w Kochanku Królowej? Dla mnie również porażająca - nie mogłam się po niej pozbierać. Kohlhaasa jeszcze nie widziałam.

ocenił(a) film na 9
siema_filmaniak

Widziałam i zdecydowanie masz rację- mi łzy leciały ciurkiem. Niesamowita gra aktorska Madsa.

ocenił(a) film na 7
siema_filmaniak

w Kochanku krolowej zagral fenomenalnie, szczegolnie wlasnie ta rozpacz w scenie sciecia lub tuz przed, gdy jeszcze siedzial w karocy. serce sie sciska!

ocenił(a) film na 6
siema_filmaniak

Zgadzam się co do "Kochanka królowej", zwłaszcza sam moment, gdy zorientował się, że właśnie jedzie na własną egzekucję, był zagrany fenomenalnie.

siema_filmaniak

Dekapitacja to jeszcze nie taki straszny dramat. Polecam szczególnie widowiskowa scene śmierci Seana Beana w Czarnej Śmierci. Tam się dzieje!

justyna522

Brak słów na takie spoilery, co za chamstwo.

ocenił(a) film na 9
TheNaturat_2

Mój błąd, przepraszam. Zupełnie zapomniałam zaznaczyć Spoiler. Da się to jakoś edytować?

justyna522

Chyba się nie da.

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

Chamstwo ? A co to ma wspólnego z chamstwem. To zwykłe przeoczenie. Jak coś ma tytuł ostatnia scena, to chyba logiczne, że ma związek z fabułą, więc sama jesteś sobie winna :P

lilkqbig

Samo się na oczy rzuca, że ścięli mu głowę, może nie jesteś spostrzegawczy, ale ja jestem i wyłapuję takie rzeczy, niestety.

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

Jak najbardziej zauważyłem. Nie negowałem tego, że w taki sposób zginął, więc nie wiem o co chodzi. Serdecznie pozdrawiam

lilkqbig

No to może Tobie to nie przeszkadza, że widzisz takie rzeczy chcąc, nie chcąc, ale ja jednak tego nie lubię.
A co do przeoczenia to ok, trudno, po prostu się wkurzyłam wcześniej i dałam upust emocjom :P ;)

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

Ok. Już rozumiem. Szczerze mówiąc mi nieczęsto przeszkadza, bo naoglądałem się mnóstwa filmów historycznych i wojennych, gdzie takie rzeczy się dzieją i nawet gorsze. Nie chcę wyjść na takiego, którego takie rzeczy nie ruszają. Mam tylko granicę przesuniętą trochę dalej (nie lubię oglądać przemocy wobec kobiet i zwierzaczków, ale już jak faceci się zabijają nie wzbudza we mnie takich emocji) i jestem trochę mniej wrażliwy niż Ty, z racji chociażby tego, że ja jestem mężczyzną, a Ty kobietą. I absolutnie nie jest to zarzut ! Po prostu teraz rozumiem, że zdradzenie takiej fabuły czy ta scena w filmie może Ci przeszkadzać. Choć z tym generalizowaniem nie mam do końca racji;-) Bo tak samo może być nieczuła kobieta jak i wrażliwy mężczyzna.

lilkqbig

Ja w ogóle nie jestem wrażliwa, mam podobnie jak Ty. Chodzi po prostu o fakt zdradzania szczegółów fabuły, tak samo się wkurzam jak się dowiem, że bohaterowie na końcu filmu biorą ślub :P

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

No jasne, rozumiem. Wtedy nie ma praktycznie sensu oglądać, skoro wiadomo jak się skończy ;-)

lilkqbig

I tak obejrzę bo lubię Madsa (jak widać), ale na pewno nie będę płakała na scenie ścinania głowy :P Jak będzie dobra to jeszcze się uśmiechnę ;)

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

A mi, chociaż mam do niego stosunek neutralny (choć to niewątpliwie bardzo dobry aktor), było go niezmiernie szkoda. Miałem nadzieję na inny przebieg akcji i inne zakończenie:)

lilkqbig

No niestety, Mads zawsze obrywa, cierpi albo umiera :(

justyna522

No naprawdę, brak słów, tak słaby ten film.

ocenił(a) film na 7
justyna522

Trochę odbiegli od realiów - postać historyczna będąca pierwowzorem dla głównego bohatera (przynajmniej wg. wikipedii) była łamana kołem, a nie ścięta..

ocenił(a) film na 6
RogerVerbalKint

No i dobrze że odbiegli, bo nie mam ochoty oglądać jak kogoś łamią kołem :( W tym temacie wystarczy mi scena z "Demony da Vinci" - jak Ci brak takich widoków to zapraszam...

ocenił(a) film na 5
froggerus

Odbiegli również od prawdy w kwestii głównego bohatera i miejsca. Dla mnie ścięcie jest tak samo drażliwym widokiem jak łamanie kołem. Pewnie pokazali by to z oddalonego planu i i tak nic by nie było widać. Tutaj też nic nie pokazali, tylko czarny ekran, więc nie wiem dlaczego niektórzy uważają to za megaokropne. Aczkolwiek oczywiście rozumiem wrażliwość i nie jestem fanem krwi w takich momentach. Rozumiem, że to wyobraźnia jest bardzo bogata. Mi najbardziej brakowało w tym filmie jakichś większych bitew czy większego rozmachu powstania.

ocenił(a) film na 6
justyna522

Jeśli lubisz takie klimaty i Madsa Mikkelsena, to polecam Ci film "Valhalla Rising".

ocenił(a) film na 5
FILioza

Oglądałem ten film kilka lat temu i rzeczywiście jest on podobny klimatem, aczkolwiek bardziej mroczny i tajemniczy. Co ciekawe dopiero Twój post przypomniał mi, że główną rolę grał tam właśnie Mads :D

justyna522

o tak ostatnia scena majstersztyk aktorstwa Madsa, coś niesamowitego, za coś takiego najwyższe nagrody mu się należą!

justyna522

no faktycznie smieszne to bylo jak mu leb odlaciał ale ja wole lepsze filmy ten mi sie nie podobal nuda i nuda, polecam sage zierzch

ocenił(a) film na 5
Radace

Może oglądaliśmy dwa różne filmy, bo w moim żadna głowa nie odlatywała. O takim gniocie jak Saga Zmierzch nie wypowiem się, bo pewnie to Twoje trollowanie i prowokacja. Nawet tak "nudny" film jest lepszy od czegoś takiego co proponujesz

ocenił(a) film na 7
justyna522

Ja też się popłakałam, w ostatniej scenie i wcześniej, jak się spowiadał, w ogóle film strasznie smutny, ale ja też lubię takie klimaty, a Mads powinien dostać jakąś nagrodę za tę rolę.

ocenił(a) film na 6
pani_sroka

Ostatnia scena- łez wyciskasz, choć nie dla mnie- obejrzałam ją zimnym , suchym okiem. Ogólnie film ciut mógłby być barwniejszy, z większą werwą ,nie mniej go obejrzałam bez obrzydzenia.

ocenił(a) film na 2
justyna522

Jaja sobie robicie ?

ocenił(a) film na 6
justyna522

Wiesz do czego służy opcja SPOILER ????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones