PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565349}
6,8 257
ocen
6,8 10 1 257
Midnight's Children
powrót do forum filmu Midnight's Children

Nie mogę się doczekać. I jednocześnie się boję, że tego nie udźwigną. Ktoś jeszcze jest podobnie niecierpliwy jak ja? :) Dobrze, że zobaczymy Rahula Bose!

zielonakosiarka

Tylko z tego co mi wiadomo film ma się pojawić pod tytułem "Winds of Change".

zielonakosiarka

Utwór przypomina konstrukcją "Dom duchów" Isabel Allende. Byłoby dobrze, żeby ekranizacja ukazała jak najbardziej współczesną historię Indii przy jednoczesnej dawce magii i ironii, jaka jest w powieści. Potrzebne byłoby też wsparcie europejskich lub amerykańskich studiów filmowych; pomóc mógłby szczególnie Danny Boyle (twórca głośnego "Slumdog: Milioner z ulicy").

zielonakosiarka

*podnosi łapkę* Ja, ja! :) A najbardziej cieszę się na rolę Siddhartha!

ocenił(a) film na 8
zielonakosiarka

wczoraj natrafiłem na info o ekranizacji , niestety przy okazji pisania innego posta , dot. ekranizacji książki Norwegian Wood do filmu o tym samym tytule.
Niestety, będąc konsekwentnym w swoich przekonaniach, wyjdzie kicha :/ Książka jest niewyobrażanie upchana smaczkamim detalami, niuansami, pobocznymi wątkami i o ile znając życie film powstanie, to nie będzie wart uwagi tych, którzy są już po lekturze. Upraszczając musieliby Modę na Sukces lub Dynastię nakręcić żeby pomieścić całą zawartość, książki :D lub, co bardziej prawdopodobne , 80% książki pójdzie w śmietnik , z pozostałych 20% , przerobi się na jakiś nijaki film. Harry Potter to to nie jest, żeby nakręcić 4-ro częściową trylogię o ..niczym.

Mroowka86

Ja zakupiłam książkę dwa dni temu i jak skończę to co czytam aktualnie wezmę się za "Dzieci Północy", bo z reguły wolę przeczytać najpierw książkę, a dopiero potem obejrzeć film (dwa razy może mi się tak zdarzyło, że zmieniłam kolejność). Fakt, książkę wynalazłam przypadkowo, ale ucieszyłam się, jak dziecko. :D

zielonakosiarka

Za mały nos imho ma odtwórca głównego bohatera:) Mogli zastosować patent z "Godzin"- tutaj tego typu zabieg byłby nawet bardziej wskazany;)

ederlezi

faktycznie za mały, ale nie takie rzeczy się w kinie powiększało ;> premiera na Festiwalu w Toronto!! ciekawe jakie będą recenzje. Wierzę w Deepę Mehtę, Rushdie nad ekranizacją czuwał, więc mam nadzieję, że wyjdzie z tego kawał dobrego kina, ale niekoniecznie kopia książki 1:1, bo wiadomo, że to niemożliwe. Książka jest cholernie trudna do przeniesienia na ekran, ale jeśli się zrobi to kreatywnie, może wyjść coś bardzo ciekawego. No, albo zwyczajna kupa.

ederlezi

o nie, jednak nie powiększyli http://www.imdb.com/media/rm1128639232/tt1714866 :P

zielonakosiarka

Ja się cieszę i na Rahula Bose, i na Siddhartha - tak, jak Seniorita_Paulita. Jednak obawiam się, że u nas premiery nie będzie, jak to z wieloma filmami...

zielonakosiarka

O co wogóle chodzi w tym filmie? ja narazie przyciąga mnie do niego piękny krajobraz i piękne kobiety

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones