PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97157}

Miecz Gideona

Sword of Gideon
7,2 426
ocen
7,2 10 1 426
Miecz Gideona
powrót do forum filmu Miecz Gideona

Film niewiele, bardzo niewiele odbiegający od średniej kina klasy ,,B".
Pewnie dlatego tak się nieładnie zestarzał, rażą dialogi z nacjonalistycznym podtekstem.
Mówi się o bardzo dobrym aktorstwie w innych wątkach ale ja niczego takiego nie dostrzegłem.Good night and good luck, esforty.
4/10

ocenił(a) film na 8
esforty

Słabi jesteśmy z historii,co? :D

ocenił(a) film na 4
pablo75

Zgadza się, wiedza jest taka, no ... ogólnopolska. O historii samego Izraela wiem jeszcze mniej. Gdybym jednak taka wiedzę posiadał i potrafił ocenić choćby: Jak znacząco wykorzystał Izrael zwycięstwo w ,,Wojnie sześciodniowej" to ocena byłaby wyższa czy niższa?

esforty

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

esforty

"dialogi z nacjonalistycznym podtekstem."- a z jakim mają być w filmie o takim temacie?! Na polskich filmach o II światowej też ci polski nacjonalizm śmierdzi?!

ocenił(a) film na 4
perister66

Ja już macam kury :-(.

esforty

Ja o kurach nic nie pisałem. Nie mój styl. Film jest o zemście za zbrodnie popełnioną na Żydach tylko za to, że są Żydami, a ciebie razi w nim nacjonalizm?! Jeśli razi cię nacjonalizm palestyński to mogę zrozumieć, ale taka była prawda. To JEST film o nacjonalizmach!

ocenił(a) film na 4
perister66

Jednak wypada odpowiedzieć. Asekuracyjnie zaznaczę:
- film widziałem 12 lat temu, oceniłem na "4", więc niewiele w głowie zostało;
-jestem mieszkańcem dużego miasta, na którego murach napisy: żydzew, choćby, są normą, niestety. Mnie to drażni i zawstydza;
- drażni mnie każdy nacjonalizm, szczególnie ten polski- bogoojczyźniany;
- <holocaustowa narracja>, mająca usprawiedliwić akty przemocy wobec innych, mnie nie przekonuje. Zdaje się, choć nie pamiętam już(12 lat), że takim <wytrychem> posługiwano się w treści filmu. To, w zasadzie wszystko, choć nie zapominam, że wywyższanie swojego narodu, nie jest izraelską specjalnością.
Ukłony, esforty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones