PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 683 175
ocen
8,2 10 1 683175
8,4 48
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Znakomity,jeden z najlepszych thrillerów i dramatów psychologicznych w historii kina. Wszystko w tym filmie jest na najwyzszym poziomie-reżyseria,scenariusz,gra aktorska. Film wciąga bez reszty,dając przy tym do myślenia. Jest przy tym całkowicie realistyczny,prawdziwy. Genialny finał! Zawsze robi na mnie ogromne wrażenie. Przy okazji upomnę się o aktora grającego Buffalo Billa-Ted Levine też powinien dostać Oscara-byl doskonały-prawdziwie przerażający i wiarygodny.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Film jest dla mnie dziełem wybitnym. Wracam do niego co pewien czas, żeby jeszcze raz poczuć ten lęk i niepewność, która wylewa się z każdego kąta, przez cały czas. Nie zmieniłbym w nim niczego. Tęsknię za takimi filmami., których teraz jak na lekarstwo. Zasłużone nagrody. Rola Teda Levina kapitalna!

kinoman77_filmweb

Jedno mnie tylko zastanawia - te PIWNICE pod domem "Buffalo Billa". Przepastne jak pod zamczyskiem - choć dom nie wyglądał na zbyt duży :)

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

"Rachmistrz spisowy próbował mnie kiedyś przebadać. Wsunąłem jego wątróbkę z fasolą, popijając wyśmienitym chianti."
https://www.youtube.com/watch?v=IpHmq4wddNc

Nie wiem, na ile jest to talent autora książki Thomasa Harrisa, scenarzysty Teda Tally, aktorów Anthony'ego Hopkinsa i Jodie Foster, a na ile... tłumaczenia niezrównanego Tomka Beksińskiego, a następnie czytającego jego słowa, lektora Jarka Łukomskiego. Ale ilekroć je słyszę, przechodzą mnie ciarki i chce mi się... jeść!

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Absolutnie jest to thriller DOSKONAŁY i w pełni się z Tobą zgadzam, że Ted Levine absolutnie też powinien dołączyć do laureatów Oscara za ten film

ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

Tyle lat po premierze, a w wciąż trzyma poziom czy wręcz nawet przewyższa nowe produkcje

kinoman77_filmweb

To kino rozrywkowe, które czasami staje się kinem ambitnym. Film łączy ogień z wodą. Postacie są wręcz karykaturalne momentami ( jak ten szczurek-karierowicz ) a Hopkins gra rolę większą niż samo życie, jakby facet pochodził z innego wymiaru. Ale to właśnie jego osoba zrobiła z Milczenia arcydzieło. Jednak trzeba pamiętać, że Milczenie w samym swoim rdzeniu to pospolita komercja, która chwilami przeradza się w sztukę. Poza Hopkinsem wrażenie robią tu wypady kamery na krajobrazowe, często wiejskie przestrzenie zamieszkiwane przez ludność. Natura jakby miała tu swój cichy udział w sukcesie artystycznym filmu. 

kinoman77_filmweb

Dopiero skończyłem oglądać i d..nie urywa przeciętny kryminał z dobrą obsadą ,końcówka niezła.

Ruben_fw

Realnie to lepszym filmem od Milczenia... jest Psychoza ale też... oryginalna Teksańska masakra piłą mechaniczną. Nie zmienia to faktu, że tylko western Bez przebaczenia wytrzymuje konkurencję z ...owcami z tych wszystkich oscarowych filmów lat 90-tych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones