Film

1966 1 godz. 18 min.
6,5 977
ocen
6,5 10 977
394
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"7790","linkUrl":"/film/Mocne+uderzenie-1966-7790","alt":"Mocne uderzenie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/77/90/7790/7930852.2.jpg"}
Ślub Kuby nie dochodzi do skutku przez zarzut bigamii. Wraz z autorką fałszywego oskarżenia - Lolą, bohater rozpoczyna poszukiwania sobowtóra. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kuba w dniu swojego ślubu dowiaduje się, że ma sobowtóra - gitarzystę bigbitowego, Johnny'ego Tomalę. Ten zbieg okoliczności doprowadza do piętrzących się kłopotów Kuby. Majka, jego narzeczona, nie chce uwierzyć w historię z sobowtórem i posądza go o podwójne życie. Nie widząc innego wyjścia, Kuba postanawia wcielić się w rolę Johnny'ego, by udowodnić Majce, że sobowtór istnieje naprawdę. Niespodziewanie Majka zakochuje się w Tomali, czyli w udającym go... własnym narzeczonym.

studio
Studio Filmowe Kadr
data produkcji
1966
tytuł oryg.
Mocne uderzenie
inne tytuły
Jarema Stępowski pojawia się na chwilę w filmie, parodiując swoją pamiętną rolę z serialu "Wojna domowa" (jako zbierający suchy chleb dla konia).
W trakcie spotkania Lelewicza z Kubą w kawiarni, w kolejnych ujęciach, kieliszki z wermutem pojawiają się i znikają. Tuż przed podejściem Majki do stolika Kuba pije wermut, aby w następnym ujęciu pić herbatę (brak kieliszków na stole).
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • doskonała komedia

  Przemekm ocenił(a) film na 7

  z rewelacyjną obsadą i świetnym wyczuciem żartu - moim zdaniem to stara dobra francuska szkoła humoru sytuacyjnego. Połączenie wtedy atualnych i modnych rytmów - musiał być to kinowy przebój. A J.Turek jest poprostu świetny - a jaki niezły morał, taki dydaktycznbo- wychowawczy!!!

  4
  • Ada Rusowicz

   Szumyk

   W filmie tym grała również Ada Rusowicz => http://pl.wikipedia.org/wiki/A da_Rusowicz

   1
   • JOHNNY TOMALA śpiewa!

    AutorAutor ocenił(a) film na 10

    http://www.youtube.com/watch?v =f8Wz_zc8fyk&feature=relmf u

   • What ????????

    użytkownik usunięty

    kogo Gajos tu grał ?

   • Ten film to totalna miazga

    ulifont ocenił(a) film na 10

    10 musi być, komedia muzyczna rzucająca na kolana