Film

1966 1 godz. 18 min.
6,5 1 003
oceny
6,5 10 1003
403
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"7790","linkUrl":"/film/Mocne+uderzenie-1966-7790","alt":"Mocne uderzenie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/77/90/7790/7930852.2.jpg"}
Ślub Kuby nie dochodzi do skutku przez zarzut bigamii. Wraz z autorką fałszywego oskarżenia - Lolą, bohater rozpoczyna poszukiwania sobowtóra. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kuba w dniu swojego ślubu dowiaduje się, że ma sobowtóra - gitarzystę bigbitowego, Johnny'ego Tomalę. Ten zbieg okoliczności doprowadza do piętrzących się kłopotów Kuby. Majka, jego narzeczona, nie chce uwierzyć w historię z sobowtórem i posądza go o podwójne życie. Nie widząc innego wyjścia, Kuba postanawia wcielić się w rolę Johnny'ego, by udowodnić Majce, że sobowtór istnieje naprawdę. Niespodziewanie Majka zakochuje się w Tomali, czyli w udającym go... własnym narzeczonym.

studio
Studio Filmowe Kadr
data produkcji
1966
tytuł oryg.
Mocne uderzenie
inne tytuły
Jarema Stępowski pojawia się na chwilę w filmie, parodiując swoją pamiętną rolę z serialu "Wojna domowa" (jako zbierający suchy chleb dla konia).
W trakcie spotkania Lelewicza z Kubą w kawiarni, w kolejnych ujęciach, kieliszki z wermutem pojawiają się i znikają. Tuż przed podejściem Majki do stolika Kuba pije wermut, aby w następnym ujęciu pić herbatę (brak kieliszków na stole).
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych