Mocne uderzenie

1966 1 godz. 18 min.
6,5 984
oceny
6,5 10 984
393
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":7790,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mocne+uderzenie-1966-7790/tv","text":"W TV"}]}

Kuba w dniu swojego ślubu dowiaduje się, że ma sobowtóra - gitarzystę bigbitowego, Johnny'ego Tomalę. Ten zbieg okoliczności doprowadza do piętrzących się kłopotów Kuby. Majka, jego narzeczona, nie chce uwierzyć w historię z sobowtórem i posądza go o podwójne życie. Nie widząc innego wyjścia, Kuba postanawia wcielić się w rolę Johnny'ego, by udowodnić Majce, że sobowtór istnieje naprawdę. Niespodziewanie Majka zakochuje się w Tomali, czyli w udającym go... własnym narzeczonym.

Ślub Kuby i Majki nie odbywa się, gdyż tuż przed uroczystością pojawia się Lola, która wywołuje skandal, nazywając pana młodego bigamistą. Dopiero później wyjaśnia mu pomyłkę, której sprawcą jest sobowtór Kuby Johnny Tomala, gitarzysta big beatowy. Obiecał Loli małżeństwo, a potem zniknął. Postanawiają go odszukać, tym bardziej, że Majka żąda dowodów istnienia sobowtóra. Za namową reżysera Lelewicza Kuba występuje w telewizji jako "autentyczny" Johnny i odnosi wielki sukces. Musi prowadzić podwójne życie, gdyż Majka zakochała się właśnie w Tomali. Zmęczony mistyfikacją Kuba ucieka z Lolą i wkrótce ją poślubia przy dźwiękach big beatowego marsza weselnego.
Komedia muzyczna wykorzystująca popularność muzyki big beatowej oraz zespołów Skaldowie i Niebiesko-Czarni.

opis dystrybutora dvd

Komedia muzyczna Jerzego Passendorfa, utrzymana w rytmie rock-and-rolla, czy też bigbitu, jak go nazywano w PRL-u. Kuba (Jerzy Turek) chce ożenić się z Majką (Irena Szczurowska), ale ślub nie odbywa się z powodu pojawienia się nieznajomej dziewczyny (Magdalena Zawadzka) twierdzącej, że to z nią miał się żenić. Okazuje się, że Kuba ma sobowtóra, idola młodzieży Johnny'ego Tomalę. Mimo że sprawa się wyjaśnia, Majka nie chce wybaczyć Kubie, dopóki nie pozna Tomali osobiście. Zdesperowany Kuba zajmuje jego miejsce.

Mack_the_Knife
opis użytkownika