serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Wojna domowa

1965 - 1966
40m
7,6 21 030
ocen
7,6 10 1 21030
8,5 4
oceny krytyków
Anula i Paweł są nastolatkami mieszkającymi w jednym bloku. Ich opiekunowie przyjaźnią się ze sobą, lecz mają całkowicie inne podejście do wychowywania swoich podopiecznych. więcej mniej
Wojna domowa zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci iSatyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL, co staje się powodem wielu komicznych pomyłek.Mimo że Jankowscy i Kamińscy mieszkają w jednym bloku, więcej ich łączy niż dzieli. Ci pierwsi starają się wychowywać syna surowo, rzadko go chwalą. Drudzy - nie mają własnych dzieci, Anula trafia do nich ponieważ jej rodzice się rozwodzą i ktoś musi się dziewczyną zaopiekować. Po raz pierwszy żyją pod jednym dachem z nastolatką, są więc dość liberalni, wyrozumiali i... mało asertywni. Paweł i Anula szybko się zaprzyjaźniają - podobnie jak ich opiekunowie, połączeni rodzicielskimi problemami. Energiczna młodzież przysparza dorosłym wielu kłopotów, z których jakimś cudem wszystkim udaje się wyjść obronną ręką. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową (wł. Mira Michałowska) na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa. To zagwarantowało telewizyjny sukces „Wojny domowej” - pierwsze siedem odcinków spotkało się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że zdecydowano się wyprodukować kolejnych osiem części.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "Syrena" (produkcja) / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych (WFD)
tytuł oryg.
Wojna domowa
inne tytuły
War at Home Miedzynarodowe
więcej
W odcinku 4. "Pierwszy dzień" pani Irena i pan Henryk oglądają, jak dowiadujemy się z ust Henryka, "Kapitana Sowę". W rzeczywistości jest to końcowa scena filmu "Ostatni kurs".
Serial kręcono w Warszawie (Polska).
W odcinku 11, "Co każdy chłopiec", "brutalny" film, którego dorośli nie pozwalają oglądać Pawłowi i Anuli to "Pierwszy dzień wolności".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

mój jak babcia przyjezdza z wizyta, mieć taka babcie to marzenie

Najlepszy odcinek

ocenił(a) serial na 10

Chciałabym zaproponować na forum nowy temat przy dyskusji o rewelacyjnej "Wojnie domowej" - który ODCINEK jest Waszym zdaniem NAJLEPSZY?
Oczywiście nie chodzi mi o utrudniające, precyzyjne podawanie tytułu czy numeru odcinka, ale o opis... Może też być jakaś szczególnie śmieszna scena, która utkwiła Wam w...

Serial jest starszy ode mnie, a ja jestem pod wrażeniem jak bardzo jest nadal aktualny (co dziwne tu nawet stroje nie śmieszą, a postacie mogły by normalnie nawet dziś tak się ubierać). Świetnie wyważone połączenie komedii z mądrymi tematami, ale w lekkiej formie (jedynie odcinek z psem był wg mnie źle rozegrany).
Do...

więcej

CUDO.

ocenił(a) serial na 10

Świetna reżyseria,scenariusz, gra aktorów.
BOSKI.

którego kolegę Pawła grał Marek Kondrat? I skoro obsada jest tak drobiazgowa, to czemu nie wymieniono na przykład Kociniaka i Kobuszewskiego, którzy grali w odcinku "Dzień Matki" naprawiaczy kranu?