SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial
Wojna domowa
1965 - 1966
40 min.
7,6 20 753 oceny
7,610120753
1 569 chce zobaczyć
Anula i Paweł są nastolatkami mieszkającymi w jednym bloku. Ich opiekunowie przyjaźnią się ze sobą, lecz mają całkowicie inne podejście do wychowywania swoich podopiecznych. WięcejMniej
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci iSatyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL, co staje się powodem wielu komicznych pomyłek.Mimo że Jankowscy i Kamińscy mieszkają w jednym bloku, więcej ich łączy niż dzieli. Ci pierwsi starają się wychowywać syna surowo, rzadko go chwalą. Drudzy - nie mają własnych dzieci, Anula trafia do nich ponieważ jej rodzice się rozwodzą i ktoś musi się dziewczyną zaopiekować. Po raz pierwszy żyją pod jednym dachem z nastolatką, są więc dość liberalni, wyrozumiali i... mało asertywni. Paweł i Anula szybko się zaprzyjaźniają - podobnie jak ich opiekunowie, połączeni rodzicielskimi problemami. Energiczna młodzież przysparza dorosłym wielu kłopotów, z których jakimś cudem wszystkim udaje się wyjść obronną ręką. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową (wł. Mira Michałowska) na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa. To zagwarantowało telewizyjny sukces „Wojny domowej” - pierwsze siedem odcinków spotkało się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że zdecydowano się wyprodukować kolejnych osiem części.
W odcinku 4. "Pierwszy dzień" pani Irena i pan Henryk oglądają, jak dowiadujemy się z ust Henryka, "Kapitana Sowę". W rzeczywistości jest to końcowa scena filmu "Ostatni kurs".
Serial kręcono w Warszawie (Polska).
W odcinku 11, "Co każdy chłopiec", "brutalny" film, którego dorośli nie pozwalają oglądać Pawłowi i Anuli to "Pierwszy dzień wolności".