PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1264}

Moja lewa stopa

My Left Foot: The Story of Christy Brown
7,8 17 293
oceny
7,8 10 1 17293
7,8 10
ocen krytyków
Moja lewa stopa
powrót do forum filmu Moja lewa stopa

Daniel Day-Lewis

ocenił(a) film na 10

Jego rola w tym filmie to jest coś niewiarygodnego.Po prostu prawdziwe mistrzostwo świata i też powiem śmiało jedna z bardziej wybitnych ról w historii kina.

rado_filmaniak

Nie chcę się czepiać, ale Leonardo ci Caprio w filmie CO GRYZIE GILBERTA GRAPE'A wydaje się bardziej przekonujący

użytkownik usunięty
wheelerpeak

Noo mi też się wydaje bardziej przekonujący.

Z DDL mam ten problem, że jego postacie są zbyt wyraziste przez co lekko nienaturalne. Genialnie gra, niesamowitą mam mimikę, ale jakoś za bardzo jest wyrazisty.

Co cie nie przekonało w tej roli?Absurd to idealnie niemożliwie wręcz zagrana rola.On nie grał upośledzonego intelektualnie jak Leo on grał człowieka z porażeniem mózgowym!Musiał symulować zniekształconą mowę i częściowy paraliż mięśni dodatkowo mówić z duńskim akcentem!!I jak to zrobił! Członkowie ekipy mówili "To nie był gość Udający Browna to był on".
Porównanie tej roli z DiCaprio to żart.

ocenił(a) film na 8
udun17

Skąd niby duński akcent? Brown był rodowitym Irlandczykiem.

ocenił(a) film na 7

Zobacz sobie Wiek niewinności Scorsese. DDL jest tam "mało wyrazisty," ale i tak świetny.

użytkownik usunięty
kaioken26

Muszę wziąć się za kilka jego filmów i być może mnie urzeknie. Nie powiem, w "aż poleje się krew" stworzył jedną z lepszych kreacji jakie w życiu widziałem. "Moja lewa stopa" pamiętam tylko urywki ale obejrzę sobie całość niedługo jak znajdę chwilkę.

Niemniej to co gość robi z twarzą (mimika) to majstersztyk

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
wheelerpeak

No tak, ale rola DiCaprio jest dużo mniej złożona. Zgadam się z założycielem tematu. Absolutny majstersztyk aktorski.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wheelerpeak

Rola Leo to amatorka przy arcymistrzostwie Lewisa.

udun17

DiCaprio był jeszcze dzieckiem, gdy wystąpił w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a". Moim zdaniem zarówno on jak i Day-Lewis odegrali równie zjawiskowo swoje role, z tymże bez wątpliwości postać Christiego Browna wymagała o wiele, wiele więcej wysiłku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
rado_filmaniak

A rola Hugh O'Conor młodego Browna nie zasługuje na wyróżnienie? Ciekawe dlaczego w ocenach aktorskich pod tym filmem jest pomijany.

ocenił(a) film na 8
rado_filmaniak

No tak sobie nawet pomyślałem że te wszystkie pseudo gwiazdki Pitt,Cruise czy DiCaprio nie udźwigneliby takiej roli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones