PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7927}

Moja piękna pralnia

My Beautiful Laundrette
6,5 1 625
ocen
6,5 10 1 1625
6,8 5
ocen krytyków
Moja piękna pralnia
powrót do forum filmu Moja piękna pralnia

Ten film to prawdziwy miszmasz - mam tutaj gejowski romans - notabene pięknie zagrany i
pokazany - urocza ostatnia scena, a ponadto są wątki kryminalne, rasistowskie, polityczne i
społeczne. Całość jest trochę na siłę posklejana w jedną kupkę która czasami ciekawi a czasami
nudzi. Muzyka to połączenie estetyki z gier komputerowych i seriali typu "Dynastia" zaś fabuła
często pokazuje absurdalne scenki z życia codziennego - widz zastanawia się co tez reżyser chciał
przez to powiedzieć bo niczemu się to zdaje nie służyć - tak jak w pralni - wymieszano wiele
wątków i tematów zupełnie bez ładu i składu. Można obejrzeć ale szału się nie należy spodziewać,
dla mnie był to klimat "Dynastii" - to tam widziałem ostatni raz takie ciuchy i fryzury, 6/10 - punkt
wyżej za chłopakow.

ariel27

E, gdzie tam. :P Tzn. częściowo zgadzam się z tym, co piszesz, że to miszmasz, ale to nie jest wada tylko zaleta. :P W filmie ważne jest odmalowanie tożsamości brytyjskiego Pakistańczyka w konkretnym kontekście i konkretnym momencie dziejów (jakim był thatcheryzm) - i wszystkie "poboczne" wątki także temu służą. Tzn. Omar jest homoseksualny (choć może nie do końca, czytałem analizy, że jego tożsamość jest "queerowa", czyli nieoczywista, ale wydaje mi się to lekko naciągane :P ), ale jest też Brytyjczykiem, Pakistańczykiem, biznesmenem, synem i bratankiem. I każdy z tych aspektów jego tożsamości jest równie istotny. :P Plus oczywiście to nie do końca film realistyczny, nieco fantazja o lepszym świecie, co też pozwala wszystko "posklejać" w sposób mniej uporządkowany. Mnie tam nawet ta mozaikowość fabuły "kupiła".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones