Munich

2 godz. 44 min.
7,4 53 403
oceny
7,4 10 53403
22 823
chce zobaczyć
6,6 14
ocen krytyków
{"rate":6.642857,"count":14}
{"type":"film","id":181198,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Munich-2005-181198/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Monachium
  • wurtz ocenił(a) ten film na: 9

Według mnie jest to jeden z najlepszych - pod względem technicznym - filmów, jakie kiedykolwiek
    powstały.

• wally_walter ocenił(a) ten film na: 2

wurtz Wszystko tak jak napisałeś ale zapomniałeś dodać że jest noodny jak flaki z olejem. ogólnie słabiutko . Tyle w temacie.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 2

wally_walter Ale poleciałeś lol...

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 2

wurtz Zgadzam się... to jeden z najlepszych filmów pod KAŻDYM względem jaki kiedykolwiek widziałam...

• florianf ocenił(a) ten film na: 10

wurtz Dla mnie genialny. Oglądałem go kilka razy już. Dzisiaj sobie wrzucę jeszcze raz. Moja żona go nie cierpi. Dla mnie jest tak nasycony metaforami, odniesieniami i sensem, że naprawdę mogę go porównać jedynie do Helikopter w ogniu, The hurt locker, Infiltracji, Ogniu krocz ze mną, itp. Niesamowity film! Chryste! Nie przepadam za Spielbergiem, niektóre jego filmy są cienkie, no ale tutaj ujawnił geniusz!

• ruda_42 ocenił(a) ten film na: 9

florianf Florianf ,
    dzięki za porównanie zwłaszcza z Helikopterem w ogniu i odniesieniem się nie tylko do strony technicznej filmu.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

florianf możesz porównać go do infiltracji?

Infiltrację bardzo lubię, to zupełnie rózne filmy jednak. Oczywiście wszystko z wszystkim można porównywać. Jak bym miał się uprzeć, to bymo powiedział tak: Infiltracja to jest bardzo sprawny technicznie film. Wszystko tu się ładnie składa, aktorzy grają świetnie, całość robi wrażenie. Ale w tym filmie brakuje magii, czegoś ponadczasowego.
    A Helikopter ma w sobie jakiś egzystencjalizm, porusza jakąś taką nutę sensu życia, czegoś duchowego. To film o wojnie, brutalny i właściwie takie ganianie po ruinach. Ale postać Duranta albo Eric Bana - no i ci rangersi jak zmagają się z przeciwnościami to naprawdę dotyka jakiejś istoty człowieczeńśtwa. Mnie nawet nei chodzi o te sceny ratowania życia (np wiązania tętnicy udowej), ale raczej to stawanie oko w oko z własnymi słąbościami, z terrorem sytuacji, która rozwija się po swojemu, a ty musisz się w to jakoś wpasować - dla mnie tak właśnie wygląda życie.
    W infiltracji tego brakuje, może z wyjątkiem DiCaprio, który ma niby podobną rolę, też niby musi płynąc jak wiatr wieje. Ale jednak jakieś to naciągane. CHoć film oczywiscie świetny

A kurcze, myślałem że piszemy o Helikopter w Ogniu :-)

A jeśli chodzi o Monahium, dla mnie to studium zderzenia idealizum z realizmem - Bana jest patriotą, co robi z niego zbrodniarza i gdy staje się tego świadomy, zostaje obywatelem świata. Dla mnie tak to wygląda. ten film można oglądać na okrętkę.

• aabraq ocenił(a) ten film na: 9

wurtz Film ze wszech miar godny polecenia, ogląda się wręcz jak dokument. Moim zdaniem życiowa rola Erica Bana (Banadinovića). Trzeba być wymóżdżonym antysemitą aby ten film uznać :"przez żyda, o żydach i dla żydów" . Na tle Listy Schindlera, Pianisty, Pokłosia, film wręcz wybitny. Gdybym nie znał reżysera, i miałbym zgadywać, był bym pewien, że to obraz Oliver'a Stone'a. Zasłużone 9!

• tomash148 ocenił(a) ten film na: 8

wurtz Może i dobry , ale trochę za dużo wpadek. Taka ich ilość nie przystoi takiemu reżyserowi, operatorom, oraz budżetowi. Może i się czepiam, ale jak oglądam filmy , staram się też wyłapywać takie rzeczy. Moim zdaniem to niechlujstwo i brak szacunku dla widza. Troszkę jak z hamburgerem w Mc Donald. Niby jedzenie, ale jednak... Tak genialnemu team'owi po prostu nie przystoi.

tomash148 Być może masz bardziej fachowe spojrzenie na film, więc nie będę polemizował. Dla mnie - jako amatora - jest to pięknie zrobiony film: jedne z najlepszych zdjęć, jakie miałem okazje oglądać w filmie. Do tego muzyka, montaż, dźwięk. Dla mnie bomba. Choć ktoś, kto ma o tym wszystkim większe pojęcie ode mnie pewnie może się doszukać wielu niedoróbek i niedociągnięć. Nie porównywałbym jednak tego filmu pod żadnym pozorem z sieciowym hamburgerem:)

wurtz Wiesz, nie jestem żadnym fachowcem w dziedzinie filmu, a takim osobom, jak Spilberg, czy naszemu najlepszemu towarowi exportowemu , czyli Panu Kamińskiemu, to najwyżej mogę buty zawiązywać, ale nie mniej bardzo się tą tematyką interesują i tym bardziej takim geniuszom filmowym błędów popełniać nie wypada. Nie takich błędów. Wracając do filmu , zgadzam się z tym , co napisałeś. Świetny.

tomash148 Ty widzisz więcej błędów, ja mniej - choć być może Ty rozbierasz film na czynniki pierwsze, a ja oceniam całokształt. Uważam, że oba podejścia są dobre i ważne w ostatecznej ocenie. Mimo wszystko fajnie, że Ci się podobał i go doceniasz. Pozdrawiam:)

wurtz Musiałbym być jakiś nie "ten tego", żeby się nie podobał. Klimat świetny , szpiegowski - taki , jak lubię. Zresztą, jako młody dzieciak miałem marzenie być szpiegiem i żyć w tamtych czasach. Naturalnie swoją opinię o życiu szpiegów kształtowałem na podstawie filmów o agencie 007... :)

tomash148 Ale jakie błędny, możesz podać jakiś przykład?

• Alex_Tyler ocenił(a) ten film na: 8

florianf i jak widać po 6 latach nie podał... Gdyż ściemniał.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

tomash148 Jakie błędy???

• Alex_Tyler ocenił(a) ten film na: 8

tomash148 Uwierzyłeś mu na słowo, a nie wypisał nawet tych błędów. Czytałem sporo książek o Mossadzie i wg mnie ten film jest świetny, a błędy są minimalne i nic nie znaczące.

• wurtz Zgadzam się - za pierwszym razem oceniłem go powierzchownie, narzekałem że za długi ale drugi raz już na poważnie potraktowałem i widać wyraźnie w nim było wiele wartości, scen które nakłaniały do refleksji.