Moneyball

2011 2 godz. 13 min.
7,3 76 912
ocen
7,3 10 76912
25 008
chce zobaczyć
7,3 14
ocen krytyków
{"rate":7.285714,"count":14}

Historia managera klubu baseballowego Oakland Athletics Billy'ego Beane'a, który postanowił wykorzystać w swojej pracy analizy komputerowe. Dzięki temu, jego drużyna ma lepsze wyniki i może zmagać się z lepszymi zespołami, mimo złej sytuacji finansowej.

opis dystrybutora kino

Film ukazuje historię Billy'ego Beane'a - managera klubu baseballowego Oakland Athletics. Beane postanowił wykorzystać w swojej pracy analizy komputerowe. Dzięki temu, jego drużyna rosła w siłę i mogła konkurować z liczącymi się w środowisku zespołami, pomimo niekorzystnej sytuacji finansowej. Produkcja opiera się na wydanym w 2003 roku bestsellerze, noszącym tytuł "Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game". Autorem książki jest Michael Lewis.        

Alpert
opis użytkownika

Manager Oakland Athletics Billy Beane (Brad Pitt) rzuca wyzwanie systemowi i konwencjonalnej wiedzy. Chcąc postawić na nogi swoją mało licząca się drużynę baseballową, mimo kłopotów finansowych i sprzeciwu starej gwardii, mediów, fanów, a nawet managera boiska (Philip Seymour Hoffman), Beane – z pomocą młodego ekonomisty, absolwenta Yale (Jonah Hill) – dzięki analizom komputerowym opracowuje program i zaczyna odnosić sukcesy… a przy okazji na zawsze zmienia sposób rozgrywania meczu.

opis dystrybutora dvd

Billy Beane (Brad Pitt) w młodości zapowiadał się na wielką gwiazdę baseballu. Zdecydował się odrzucić stypendium na prestiżowym uniwersytecie i zostać zawodowym graczem. Niestety nie sprawdził się. Po wielu niepowodzeniach zakończył karierę i został selekcjonerem, a następnie menedżerem.
W 2001 roku prowadzona przez niego drużyna Oakland Athletics odpadła w play-offach American League. Beane wiedząc, że ze skromnym budżetem nie jest w stanie dorównać bogatszym drużynom oraz tracąc trzech kluczowych zawodników, postanawia spróbować nowego sposobu na selekcję drużyny. Pozyskuje do współpracy młodego ekonomistę Petera Branda (Jonah Hill). Za pomocą obliczeń i analiz tworzą razem drużynę złożoną z niedocenianych zawodników. Budzą tym niechęć kibiców, sztabu szkoleniowego i trenera Arta Howe'a (Philip Seymour Hoffman).

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Billy Beane (Brad Pitt) w młodości był wielką nadzieją baseballu. Zrezygnował ze stypendium sportowego na prestiżowej uczelni i postanowił zostać zawodowym graczem. Niestety, nie sprawdził się w profesjonalnej lidze. Dziś jest managerem podrzędnej drużyny Oakland Athletics, która ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia mężczyzna wpada na rewolucyjny pomysł. Zatrudnia młodego ekonomistę, absolwenta Yale (Jonah Hill) i tworzy program selekcji zawodników, który pozwala mu stworzyć optymalną drużynę, która mimo braku zasobnego budżetu, w końcu zaczyna wygrywać.

platforma vod