Brad Pitt 

William Bradley Pitt

8,7
194 645 ocen gry aktorskiej
Brad Pitt
Brad Pitt urodził się 18 grudnia 1963 roku w Shawnee, w Oklahomie. 
Ma piątkę młodszego rodzeństwa. Jego ojciec był kierownikiem firmy transportu ciężarowego, a matka pedagogiem szkolnym. Jego rodzina przeprowadziła się do Springfield w Missouri, gdzie Brad pracował jako sprzedawca dla Colonel Day's Levi Emporium. Chodził do wyższej szkoły Kickapoo. Grał w tenisa i koszykówkę, a poza tym należał do kółka teatralnego i chóru. Skończył University of Missouri i zdobył tytuł magistra dziennikarstwa ze specjalnością - reklama. Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu, przeprowadził się do Los Angeles, gdzie zamiast kontynuować naukę marketingu i projektowania graficznego, zajął się karierą modela i aktora. Na początku pracował tam jako kelner, reklamował restaurację El Pollo Loco przebrany za kurczaka, a za zarobione pieniądze, opłacał lekcje aktorstwa.

Jego pierwszą rolą było wcielenie się w postać Randy'ego w serialu "Dallas". Później pojawiał się na małym ekranie w serialach takich jak "21 Jump Street", czy "Opowieści z krypty". Następnie zaczął otrzymywać propozycje zagrania w innych serialach np. "Glory Days", albo filmach np. "Reporter", "Za młoda by umrzeć?", gdzie poznał 16-letnią Juliettę Lewis, z którą spotykał się przez 3 lata.

Jednak prawdziwą popularność zdobył rolą J.D. w filmie Ridleya Scotta 'Thelma i Louise". Na dużym ekranie Brad wystąpił w "Johnny Suede", który na festiwalu w Locarno w 1992 roku zdobył nagrodę Złotego Lamparta w kategorii - najlepszy film. Wkrótce potem magazyn People ogłosił go najseksowniejszym wśród żyjących.
Na swoim koncie ma trzy nominacje do Oscara, oraz Złotego Globa i Saturna za rolę w filmie "12 małp".

16 czerwca 1997 roku ogłoszono zerwanie jego zaręczyn z Gwyneth Paltrow którą poznał na planie filmu "Siedem", z którą był przez 2 lata. 29 lipca 2000 roku ożenił się z Jennifer Aniston, gwiazdą serialu "Przyjaciele".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1963

miejsce urodzenia: Shawnee, Oklahoma, USA

wzrost: 180 cm

Oscar
Zdobył 2 nagrody Oscar, 38 innych nagród oraz 80 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Jennifer Aniston (29.07.2000 - 02.10.2005, rozwód); 2. Angelina Jolie (23.08.2014 - 12.04.2019, rozwód), 3 dzieci: córka Shiloh Nouvel (ur. 27.05.2006) oraz bliźnięta Vivienne Marcheline i Knox Léon (ur. 12.07.2008)
Od 1997 roku ma zakaz wstępu do Chin z powodu występu w filmie "Siedem lat w Tybecie".
Odrzucił rolę Freda Haise'a w "Apollo 13" na rzecz filmu "Siedem". Angaż otrzymał Bill Paxton.
W 1999 roku wystąpił w teledysku Bree Sharpa do piosenki "David Duchovny".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones