PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 811
ocen
7,3 10 1 90811
7,3 32
oceny krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Być może sportowa kariera Billy'ego przedstawiona w filmie, nie kształtuje jego obrazu jako człowieka sukcesu. Jednak on nim jest. Już jako manager, wykazuję się odwagą, wytrwałością w dążeniu do celu. Potrafi zaryzykować, zagrać inaczej mimo, że prawie z każdej strony słyszy głosy krytyki. Okazuję się, że ma świetną intuicję i talent w tym co robi.

Właśnie to w filmie wydało mi się najciekawsze, czyli główna postać świetnie zagrana przez Pitta. Na tym właściwie koncentrują się (i słusznie) twórcy tego filmu. Nie ma scen niepotrzebnych, jest mała wzmianka o tym, że Billemu niekoniecznie wychodzi życie towarzyskie, co jakby uzasadnia jego powiedziałbym oziębłość?, całkowitą koncentrację na pracy.

Mocną stroną filmu są ineresujące dialogi, w ogóle cały scenariusz jest bardzo dobrze napisany. Z kolei jego najsłabszą stroną, jest efekt filmu sportowego, czyli wpisanie się w jego schemat. Uważam, że nie jest to kino specjalnie kunsztowne, jest typowo amerykańskie, hollywoodzkie, trochę efekciarskie czyli liczy się tu ciekawa historia, stąd nie dziwią nominacje do oscara.

Warto 7/10

ocenił(a) film na 8
Sredniak

Też wyciągnąłem podobne wnioski do Twoich, zresztą scena z prezesem Boston Red Sox jest świetnym podsumowaniem. Ludzie idąc utartymi ścieżkami boją się takich, którzy wychylając się ze schematów, osiągają sukces. Dlatego na Billy'ego spada taka krytyka, choćby ta wypowiedź komentatora po przegranym ćwierćfinale.

Chyba nie wniosłem zbyt wiele do tematu.
Najpierw było 7/10, jakiś czas temu zrobiło się 8/10 + dodanie do ulubionych, ciekawe co dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones