PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 811
ocen
7,3 10 1 90811
7,3 32
oceny krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

1. Beane (Brad Pitt) poznaje u konkurencji Branda (Jonah Hill). Podczas spotkania nt transferów wygląda, że tamtejsze szefostwo traktuje go jak wyrocznię, jednak - w filmie przynajmniej - bezproblemowo został przez Beane'a wykupiony.

2. Beane sugeruje się wyliczeniami Branda (tytułowe Moneyball?), zmienia połowę składu i... odnosi porażkę za porażką. Wtedy decyduje się zmienić kilku zawodników, co Brand mu odradza, czyli innymi słowy, sprzeniewierza się matematycznym wyliczeniom, działając jak zwykły łowca talentów. I wtedy dopiero zaczynają się wygrane. I rekord zwycięstw.

3. Jak punkt drugi się ma do końcowej informacji, że Red Sox, używając Moneyballa, wygrali finały po raz pierwszy od lat '20 ubiegłego wieku???

użytkownik usunięty
_guchy_

Nie znam dokładnie tej historii, ale jestem pewien że wszystko co było w filmie miało miejsce. Red Sox wygrali bo nie dość że używali Moneyballa to dodatkowo mogli wyłożyć więcej kasy na lepszych zawodników, a poza tym - to jest sport, każdy może wygrać, każdy może przegrać, więc to, że Red Sox wygrali, a drużyna Beana zaczęła odnosić sukcesy gdy ten zrobił kilka roszad to nic dziwnego, to sport, więc nie rozumiem twojego zdziwienia.

Pamiętasz jak w 2009 roku w Eliminacjach do Ligi Mistrzów Wisła Kraków wygrała czy zremisowała z najlepszą Barceloną w historii? No właśnie

ocenił(a) film na 7

Red Sox zastosowali metodę i wygrali. Dobra, ale nie zmienia to faktu, że samemu Beane'oowi się to nie udawało.

Wisła+Barca - nie interere mnie futbol, ale nie był to czasem mecz towarzyski, gdzie FCB wystawiłą rezerwy?

użytkownik usunięty
_guchy_

No nie udawało mu się bo nie można wszystkiego przewidzieć. Równie dobrze wszystko mogło iść genialnie, ale kluczowy gracz dostałby kontuzji, albo ktoś odszedł albo coś, albo co kolwiek innego. To jest sport, nie da się niczego przewidzieć. Tylko w filmach familijnych zawsze najsłabsza drużyna cudem wygrywa w ostatnich sekundach, a kluczowy rzut/strzał/wybicie wykonuje największa oferma której nigdy wcześniej to się nie udało.

Nie można niczego przewidzieć i żaden komputer tego nie przewidzi, że David Justice zacznie gwiazdorzyć a Giambi'emu odwali sodówa.

Jeśli interesujesz się sportem to chyba wiesz, że jednym z jego uroków jest nieprzewidywalność więc nie kapuję o co w ogóle ci chodzi. Beane'owi się nie udało, Red Sox'om się udało, a NY Yankees nie musieli stosować systemu by wygrywać.

ocenił(a) film na 7

Właśnie sportem się zbytnio nie interesuję, mam inne rzeczy na głowie. Wypisałem tylko to co mi nie pasowało. Fakt, jest takie coś jak 'wydarzenia losowe', więc nie ma sensu dalej dywagować.
YO!

ocenił(a) film na 8
_guchy_

wrócę do meczu Wisła+Barca, nie był to mecz towarzyski tylko eliminacje do Ligi Mistrzów, Wisła wygrała u siebie 1:0 z pierwszym składem Barcy, Niestety pierwszy mecz na Camp Nou przegrali 0:4..

ocenił(a) film na 8
_guchy_

Jeżeli chodzi o pytanie drugie, porażki odnosili dlatego, że TRENER drużyny nie chciał stosować się do metody Beana i Branda i ustawiał zawodników według własnego widzimisię, dopiero kiedy Beane, który był menadżerem pozbył się niektórych zawodników, których trener wystawiał to wtedy dopiero zaczęli stosować się do matematyki.
Dlatego Red Sox wygrali później ten finał bo właśnie stosowali się dych metod. A dlaczego Beane na końcu przegrał mimo, że stosował metody Branda? Ponieważ to jest tylko statystyka, pokazuje nam co możemy zrobić by mieć największe szanse na wygraną ale 100% nigdy nie ma.
Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze to się akurat z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 7
_guchy_

Brand tłumaczy Billy'emu na początku, że normalnie się go nie słuchają, tylko tym razem komuś podpasowała jego rada, resztę już masz chyba wyjaśnioną. Acha, system nie nazywa się moneyball, to jest określenie na baseball ze względu na to, że rządzi w nim kasa.

ocenił(a) film na 9
_guchy_

Brand w Indians był tylko jednym ze skautów i zapewne propozycja bycia zastępcą generalnego dyrektora była na tyle kusząca, że Peter się nie zastanawiał. a i Cleveland nie robili mu trudności w awansie

_guchy_

Wow, ja Ci powiem skąd masz te pytania. Filmu ze zrozumieniem obejrzeć nie potrafisz :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones