PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 449
ocen
7,3 10 1 90449
7,3 29
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Mam wrażenie, że w obecnie podobnej sytuacji jak Oakland Athletics jest drużyna Southampton FC.
Zostali rozkradzeni w podobnych okolicznościach a Ronald Koeman(i pewnie cały sztab analityków
jak w filmie) poskładał ich do kupy

gajdozaur

Ciężko porównywać dwie zupełnie różne od siebie dyscypliny, ale coś w tym jest.

ocenił(a) film na 8
gajdozaur

Jak dla mnie to Southampton składać do kupy zaczął Pochetino... Z resztą oni już od dawna mają świetną szkółke z której wyszło wielu światowej klasy piłkarzy...

ocenił(a) film na 8
gajdozaur

To są całkiem dwie inne dyscypliny. W baseballu można obserwować statystyki i wyciągać z nich wnioski. W piłce chyba nie bardzo. Bardziej się chyba liczy determinacja całej drużyny, dobre porozumienie między zawodnikami i trenerem(więź) i dążenie do wyznaczonego celu. Nie potrafię dokładnie napisać o co mi chodzi, ale myśle że rozumiesz :) Piszę to nie wiedząc co dokładnie się dzieje w Southampton. Może się mylę. Pozdro

h3b4n

ino przyznaje racje

ocenił(a) film na 7
h3b4n

No nie do końca z tymi statystykami. Odkąd Castrol zaczął analizować każdy najmniejszy pierdół, tutaj również wszystko można policzyć i mamy nawet kilku takich "komputerowych trenerów". (żeby było jasne - nie uważam terminu "komputerowy trener" za pejoratywny, bardzo szanuję analityczne podejście... i tak najważniejsza jest skuteczność)

ocenił(a) film na 6
gajdozaur

Czytałem artykuł o zastosowaniu tej metody w Liverpoolu, raczej nie zdała egzaminu. Wartości graczy z poprzednich klubów w Liverpoolu nie były już takie same. (nie jestem pewien czy mogę wrzucić tutaj link?)

kh17fifi

śmiało

ocenił(a) film na 6
gajdozaur

http://www.czasfutbolu.pl/pilkarskie-rewolucje-czyli-baseball-matematyka-i-drybl ing-messiego/74320

ocenił(a) film na 7
gajdozaur

Ja miałam takie skojarzenie odnośnie Leicester...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones