PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1055}

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
8,0 29 372
oceny
8,0 10 1 29372
7,0 3
oceny krytyków
Morderstwo pierwszego stopnia
powrót do forum filmu Morderstwo pierwszego stopnia

oba filmy pierwsza klasa,jednak według mnie m.p.s jest ciut lepsze.jak wasze oceny

ocenił(a) film na 6
infinitiseba

Zgadzam się z Tobą, oba filmy dobre, z tym że 'Skazani' to bardziej cukierkowy film z happy endem a Morderstwo ma surowszy klimat, brutalniejsze sceny i przygnębiające zakończenie :( Kto co woli:) Jak dla mnie również ciut lepsze 'Morderstwo...'

ocenił(a) film na 9
Xandria

Z pewnością oba te filmy zasługują na uwagę. Jestem pod wrażeniem ponieważ po obejrzeniu czy to 'shawshak' czy 'morderstwo...' nie czułem odrazy obrzydzenia do więźniów , nie pomyślałem jak większość i jak ja bym pomyślał w innych okolicznościach , przestępcy zasłużyli na kare, złe nawet bestialskie traktowanie.Może to wyłącznie dlatego że obaj główni bohaterowie byli niewinni , co więcej stali się ofiarami systemu , a może dlatego że każdy bez względu na to czy są winni czy nie ma prawo do sprawiedliwego osądu w majestacie prawa, a może to z mojego sprzeciwu dla samowolki - więzienia same sobie ustalały zasady dyscypliny na blokach . Dwa bardzo dobre filmy dotykające ważnej kwestii praw ludzi respektowanie ich obnażanie błędów systemu , nieudolności sądów organów sprawiedliwości.

ocenił(a) film na 6
lionel

Polecam w takim razie jeszcze 'Midnight express' jeśli nie widziałeś/aś. Film również o podobnej tematyce, równie dobry jak ww filmy:)

Xandria

Midnight express jest zupelnie inny

ocenił(a) film na 6
black_bastard

Też o człowieku spędzającym lata za kratkami niezupełnie adekwatnie do winy. Wiadomo, każdy film się różni, jest jedyny w swoim rodzaju, ale myślę, że w temacie filmów więziennych można o nim wspomnieć.

ocenił(a) film na 6
Xandria

...SPOJLERY...

Różnica jest też taka, o czym nie piszesz, że ''Skazani na Shawshank'' mają w sobie jakąś opowieść. Wystarczy wspomnieć o motywie z podatkami i finansami strażników.
W ''Morderstwie Pierwszego Stopnia'' praktycznie nic się nie dzieje. Ot siedzi Henry w izolatce, torturują go, a na koniec jest mało przekonująca 'batalia' sądowa.
Obydwa filmy są proste i naiwne. Nastawione na wywołanie podobnej reakcji widza poprzez tanią 'epickość'... ''Skazani na Shawshank'' są jednak o wiele ciekawsi i kupuję taką rozrywkę, natomiast ''Morderstwo Pierwszego Stopnia'' jest mocno nijakie.

Aiden_Vaine

Wcale bym nie określiła tego filmu jako nijaki. Sama kreacja bohatera jest niewyobrażalnie dobra. Możliwe, że nie ma aż tak bardzo rozbudowanej fabuły i akcji, ale mną osobiście "Morderstwo..." wstrząsnęło, a "Skazanych..." potraktowałam trochę jak rozrywkę. W każdym razie każdy lubi co innego, więc do tego nie mam zastrzeżeń, ale żeby "Morderstwo..." ocenić jako mocno nijakie to duża przesada.

infinitiseba

Oczywiście że Morderstwo pierwszego stopnia :)))

ocenił(a) film na 9
infinitiseba

fikcja a fakty ,uwielbiam oba ale jeden jest prawdziwy i myśl o tym napawa mnie strachem

ocenił(a) film na 10
infinitiseba

Morderstwo pierwszego stopnia!

ocenił(a) film na 6
infinitiseba

Ten film nawet nie stał przy "Shawshank" - przepaść kolosalna!

FILioza

Powinieneś dopisać moim zdaniem.Poczytaj komentarze wyżej a zrozumiesz,że to kwestia gustu.Poza tym jeśli oceniłeś ten film na 6 to chyba oglądałeś coś innego,albo nie zrozumiałeś tego filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones