film

Morderstwo pierwszego stopnia

Murder in the First
1995
2 godz.
8,0 28 993
oceny
8,0 10 1 28993
28 023
chce zobaczyć
Wskutek zbyt długiego przebywania w więziennej izolatce Henry staje się szaleńcem i mordercą. Jego prawnik próbuje udowodnić, że częściową winę za tę sytuację ponosi Alcatraz. Więcej Mniej
Morderstwo pierwszego stopnia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Critics' Choice
Film zdobył nagrodę Critics' Choice oraz 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody

Film inspirowany prawdziwą historią. Drobny przestępca wysłany do Alcatraz w 1930r. zostaje złapany na usiłowaniu ucieczki. Karą jest odesłanie do izolatki. Maksymalny czas zamknięcia w izolatce wynosi 19 dni, ale Henry spędza tam 3 lata, w kompletnych ciemnościach i zimnie. W wyniku tego staje się szaleńcem, a niedługo potem mordercą. Film śledzi poczynania prawnika, który usiłuje udowodnić, że winę za śmierć ponosi Alcatraz i Henry nie powinien być schwytany.

boxoffice
$29 481 942 na świecie
$17 381 942 w USA
$12 100 000 poza USA
dystrybucja
Syrena EG
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Canal+ (produkcja) / Wolper Organization, The (współudział)
tytuł oryg.
Murder in the First
inne tytuły
Podczas pierwszego spotkania między Youngiem i Stamphillem, w otwartej celi, strażnik w tle znika i pojawia się między ujęciami.
Pozycja łyżki w ręku Henriego, kiedy siedzi on przy stole tuż przed zabójstwem Rufusa, zmienia się.
Chociaż akcja filmu toczy się w późnych latach 30., większość ujęć Alcatraz z zewnątrz pokazuje spalony zrąb twierdzy. Jednak naprawdę uległ on zniszczeniu dopiero w latach 70., 7 lat po zamknięciu więzienia, podczas okupacji wyspy przez Indian.
Rocco w swoim filmie skupił się przede wszystkim na ukazanie więzienia jako samonapędzającej się machiny okrucieństwa i niesprawiedliwości.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych