PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740249}
5,7 21 496
ocen
5,7 10 1 21496
4,0 4
oceny krytyków
Morgan
powrót do forum filmu Morgan

Schematyczny, i wszystkiego można się domyślić w 5 minut, mimo to bardzo dobrze się ogląda. Obsada niekiepska, plenery muzyka i zdjęcia na wysokim poziomie. "Ex Machina" to nie jest oczywiście, jednak jestem bardzo zadowolony.

mitrus80

Ja domyśliłem się wszystkiego jak tylko napisy początkowe zniknęły z ekranu :D

ocenił(a) film na 8
mitrus80

Aż tak szybko wszystkiego się może i nie domyślałem, ale ogólnie się zgadzam. Bardzo sympatyczny film. Byłoby nawet 9, ale niestety na końcu w napisach pojawiło się logo UE.

użytkownik usunięty
mitrus80

W mojej ocenie film dobry. Cieszę się, że nie jestem tak domyślny jak większość forumowiczów. Dzięki temu film oglądałem z przyjemnością i zaciekawieniem, a zakończenie mnie mile zaskoczyło. Co do szybkości w domysłach- w USA jeden facet z Oregonu domyślił się wszystkiego już po tytule i... nie oglądnął filmu - bo po co? Pozdrawiam domyślnych i niedomyślnych /tych drugich serdecznie/.

ocenił(a) film na 7

hahaha:D

ocenił(a) film na 7
mitrus80

ale jestescie wszyscy super
wszystkiego się domyśleliście

ocenił(a) film na 8
Mortemignis

przecież widzę że w napisałeś/aś prawie to samo w kilku słowach po obejrzeniu (poza tym że się tak nie domyślasz), więc w zasadzie z czym się nie zgadzasz?

ocenił(a) film na 7
mitrus80

znaczy nie wiem jak wy odbieracie ten eksperyment.
mnie się podobał cytat jednego z komentujących, kawałek skopiowałem (:

''Zarówno L-4 (Lee) jak i L-9 (Morgan) były "wyprodukowane" dla korporacji jako narzędzie do zabijania, posłuszny żołnierz, który ma wykonywać rozkazy. Domyślam się, że w celach militarnych, wywiadowczych - jako produkt, który można sprzedawać rządom państw. Ja tak to zrozumiałem, wyjaśnia to ostatnia scena filmu.''

ocenił(a) film na 8
Mortemignis

to już nieistotne jak i co, Morgan była nieudanym eksperymentem do likwidacji Lee była kolejnym (albo poprzednim, już nie pamiętam) eksperymentem który przy okazji miał się sprawdzić w akcji i wykonać zadanie...

film mi się bardzo podobał, był w moich klimatach dlatego wysoka ocena, nie zmienia to faktu że dla mnie indywidualnie, był przewidywalny

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
mitrus80

żałuje, ze tez film oglądałem jednym okiem robiąc coś innego drugim, ale starałem się wczuć.
dlatego też trudno troche jest mi tu cokolwiek pisać, bo jak było widać morgan miała uczucia, płakała jak się na nią krzyczało i było agresywnym w stosunku co do niej (ten głupi doktorek czy jakiś tam psychiatra, którego zabiła wgryzając się w krtań)

ciekawi mnie też co na celu miał ten eksperyment i dlaczego był niewypałem, co oni chcieli osiągnąć?

chcieli stworzyć dobro czy zło?

ocenił(a) film na 8
Mortemignis

hmmm, odpowiem tak (bo obejrzałem już jakiś czas temu) Lee była z góry wysłana do likwidacji, oczywiście miała jakąś tam przykrywkę "badawczą", "grupa doktorków" nieco skonfliktowana w priorytetach, wprowadziła zamęt w głowie Morgan (która była odgórnie tworzona przez "złą korporację" do niecnych celów), jak w życiu, kilku dobrych, kilku złych, idealiści, cynicy, i.t.d.

proponuję obejrzeć jeszcze raz bardziej uważnie, w mojej opinii film udany i warty uwagi

mitrus80

A ja się domyśliłem już po samym zdjęciu przy opisie filmu.

ocenił(a) film na 8
rhotax

no to super, ja wypowiadam się tylko po obejrzeniu filmu

a tak poza tym nie stosujesz się do swojego profilowego motto

ocenił(a) film na 7
mitrus80

Film rewelka,jak na debiut rez.

ocenił(a) film na 9
mitrus80

"Nie jest to ex-machina" a czem nie. Mnie wciagnal bardziej niz ex-machina. Specyficzny styl filmu Morgan, wg mnie niesamowity. Jesli lubisz filmy typu Event Horizon czy Upgrade to ten Cie wciagnie.

ocenił(a) film na 8
topjes

To ja polecę z innej beczki, Swan song i Yang

ocenił(a) film na 8
mitrus80

Dla mnie wysoko bo dałam się wkręcić. Nie wiedziałam o czym to jest, zaczęłam oglądać i nabrałam się że Lee jest tym za kogo się podaje :D Myślałam że jest taka mocna bo to woke-propaganda, inne elementy też pasowały - reprezentacja, wszyscy faceci słabsi od kobiet itp. A tu taka fajna niespodzianka na koniec. Nagle wszystko nabrało sensu.

Dziwi mnie to niezdecydowanie - z jednej strony niegłupia historia i sprawne podsuwanie tropów, które składają się w całość dopiero na koniec, z drugiej dziury logiczne i zaskakujące znienacka absurdy. Szkoda, ta niesolidność psuje efekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones