PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107805}
5,5 34 120
ocen
5,5 10 1 34120
4,2 20
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 2

Totalne rozczarowanie!! Zero klimatu, film pędzi jakby reżyser miał jakiś wyznaczony limit czasu :/ W pierwszych minutach krótka walka i.....po godzinie dopiero coś zaczyna się dziać, za dużo gadania!! Jak już zaczęły się walki...wszystkie pomieszane razem, trwające po 30sek?!?! Przecież pojedynki to właśnie kwintesencja tego filmu/gry. Kano i Sub-Zero na plus, reszta to jakaś zgraja wojowników sklejona na szybko :/// Wychowałem się na tym filmie i grze ale kilku postaci nie kojarzyłem :( I nie ma co ukrywać, na początku filmu czekałem na słynną muzykę...później na końcu...jednak to co tam puścili pozostawie bez komentarza!

ocenił(a) film na 9
CRSfilms

Kano będzie miał w drugiej części mechaniczne oko przecież wiadomo... Dużo nawiązali do pierwszych gier.

ocenił(a) film na 3
okolicznyelement

W tym przypadku nie chodzi o sam wygląd tylko o to, że Kano nie był postacią, która posługiwała sie magią. Mógł strzelać laserem tylko przez to, że miał to cybernetyczne oko.

ocenił(a) film na 4
Neurofunk

Co z tego, że wyrwał serce skoro cała ta sekwencja walki to 30 sekund, kilka kiepskich ciosów, brak muzy, brak montażu, brak "siły" tych ciosów i brak jakiekolwiek udziału Reptile'a?

Zobacz jeszcze raz tę scenę. Najpierw walczą z czymś niewidzialnym, potem okazuje się że to duży jaszczur więc chyba Reptile'a (chyba... bo nawet jego imię tutaj nie pada), a już za kilka sekund wyrywają mu serce.

To już lepiej zobaczyć to fatality na YouTubie nagrane prosto z gry.

ocenił(a) film na 7
Dentarg

Pada jakąś minutę wcześniej, Shang Tsung mówi do Mileeny "wyślij reptilianina Syzotha".

ocenił(a) film na 8
Dentarg

To była walka z Reptilem. Shang Tsung przecież o tym powiedział.

ocenił(a) film na 4
Ola3344

Faktycznie, to była walka z Reptilem i tak, pada kilka sekund przed jego zgonem pada to imię. W takim razie super go przedstawili, normalnie wycisnęli z jego historii ile się dało ;)

ocenił(a) film na 8
Dentarg

Wydaje mi się, że to nie ostatni raz jak się pojawił. Pamiętajmy, że w MK nikt nigdy nie umiera tak naprawdę :)

ocenił(a) film na 2
tongpo7

Dobrze, że jest ktoś poza mną, kto krytycznie spojrzał na ten film. Tak bardzo czekałam, ale okazało się, że trailer mnie oszukał. Pomijam tanie efekty, bo i pomimo niższego budżetu można zrobić dobry film, ale klimat, scenariusz, to totalna porażka. Na dodatek coś, co powinno dodawać plusów, a w tym przypadku minusowało - naprawdę nieśmieszne dialogi, które w zamyśle zabawne być miały. Wymęczyłam ten film, po prostu.

ocenił(a) film na 2
Jo_Many

Zgadzam sie. Totalana amatorszczyzna. Ten film wyglada jak dzielo cospleyowcow, przy czym jestem przekonana, ze dzisiaj cospleyowcy, fani, amatorzy zrobiliby i robia takie rzeczy lepiej. Kolejny film po Mulan, w ktorym kompletnie nie widac tej niby kasy, na co ona idzie jak nie na efekty? CGI jest jak sprzed dekad, tylko gorzej. Ta komputerowa krew na poczatku i jeden przeciwnik wklejony, ze az oczy bola, lod z plastiku. A najgorsza jest praca kamery, rozwalajaca w drobny mak jakakolwiek choregrafie tam, o ile w ogole jakas jest. Az zal mi bylo patrzec na to jak zeszmacili dwoch dobrych aktorow gatunku kopanego tym co pokazali z nimi w tym filmie. Hanzo i sub, to smiech na sali ten pojedynek, ci co tutaj sie zachwycaja, to chyba na oczy nie widzieli zadnej dobrej kopaniny azjatyckiej.

ocenił(a) film na 5
alisspl

Najgorsze jest to, że nawet w zwiastunach do gier częsci 10 i 11 zobaczyliśmy lepszy pojedynek pomiędzy Scorpionem , a przeciwnikami.

ocenił(a) film na 4
alisspl

Pełne poparcie z mojej strony. Scorpion vs Sub Zero powinno wręcz kipić od akcji, ciosów i agresji i to wszystko z jakąś mocną muzą w tle.

A oni co? Trzy ciosy kataną, trzy wypuszczenia łańcucha, trochę lodów w wykonaniu Suba (:D) i ten cgi piruet z którym Scorpion w pewnym momencie wyskoczył :D
Bardzo żenująca walka, a powinna być walką wieczoru, starciem tytanów. Nędza.

ocenił(a) film na 2
alisspl

O właśnie! Praca kamery. Zapomniałam, jak strasznie mnie to drażniło. Złe kadry, "trzęsawka". Okropność. Obawiam się jednak, że to może być jakiś nowy trend, bo rękę dam sobie uciąć, że w którymś innym filmie z tego roku też była taka praca kamery.

Jo_Many

"Trzęsawka" to już raczej stary trend, który niestety nadal się trzyma. Bo "realizm".

ocenił(a) film na 5
tongpo7

Ten cały reboot do pięt nie dorasta wersji z lat 90tych. Wszystko - scenariusz, klimat, muzyka i choreografia większości walk leżą. Zawód choć bardzo czekałem

ocenił(a) film na 5
Jack_Blackleg

Zgadzam się 100%

ocenił(a) film na 6
tongpo7

Zgadzam sie, montaz filmu słaby. Po pierwszych 7 minutach spodziewałem sie czegos lepszego. Niestety czym dalej w las moim zdaniem coraz gorzej. Pomieszanie z poplataniem fabuła leci na łeb na szyje jak by rezyser nie miał czasu .

ocenił(a) film na 4
Drmanhattan

Dołączę do rozczarowanych:
- po co wprowadzają nową postać? Brakuje w oryginalnych Mortalach ludzi do wyboru?
- dlaczego ubóstwiana przez wszystkich nuta wchodzi tak późno? Tym trzeba było walić po uszach od pierwszych minut.
- wątek rodzinny - po co? Za dużo czasu miał reżyser, żeby na to stracić kilka minut?
- wersja klasyczna - walki, walki, walki. A tutaj gadanina, rodzina, trening, śmieszny Kano.
- Sonia współpracująca z Kano dobrą połowę filmu, tego jeszcze nie było i sam bym nie wymyślił
- ten Raiden kontra Raiden Lamberta - o czym my mówimy??? Sonia już mniejszy rozjazd, ale też wolałem 'oryginalną'. Kano wygrywa nowy, bo miał o wiele więcej czasu antenowego, chociaż zrobili z niego błazna. Liu Kang w obu filmach na tym samym poziomie.

Slayer

Po oglądnięciu tego filmu z ochotą włączyłem wersję , 1995. Naprawdę, odsłona z 2021 jest po prostu tragiczna, fabuła leży i się rozkłada. Ścieżki dźwiękowej prawie nie da się wyczuć i najgorsze jest to, że z turniejem ten film nie ma nic wspólnego.

ocenił(a) film na 4
Sethur

To wejście Scorpiona z klasyczną nutą nie było złe, ale nastąpiło po jakichś 90 minutach filmu. Oczekiwałem czegoś takiego w pierwszych dziesięciu.

ocenił(a) film na 4
Slayer

Dosłownie z klasyczną nutą, bo tylko jedną nutę zagrali z oryginalnego motywu. Zamiast wziąć soundtrack z 1995 za wzór i zrobić coś takiego tylko lepiej, mocniej i dynamicznej to zrobili coś tak nudnego że aż ciężko uwierzyć.

ocenił(a) film na 5
Dentarg

Amen. 1995 podklesil jak dobrze bym zrobiony.. nie trzeba było przeklinać ani lać krwią.. a przed Shang tsungiem i Goro wyczowali się taki strach którego w nowym filmie nie ma za kszty.

ocenił(a) film na 4
Keatn

Odnośnie Goro to śmieszna sytuacja... twórcy tego nowego Mortala kpili sobie z wykonania Goro z 1995.

Zrobili swoją wersję, która ma mniej dialogów, pojawia się tylko w jednej scenie i do tego dostaje srogie i krwawe baty od jakiegoś typka spoza uniwersum :D
Ten z 1995 przynajmniej pokonał kogoś a nie zginął jak lamus w swojej jedynej scenie; dostając siekierą od żony bohatera (która w ogóle nie walczy) oraz po gębie od typka który przegrywał w walkach w klatce ze zwykłymi ludźmi.

Dentarg

Potwierdzam to szydzenie z Goro jak i jego wykonania w klasycznej 1-ce, bo też to czytałem i nadal śledzę rozwój tej całej chorej sytuacji związanej z tym... ehem, "filmem".

Zapraszam na mój temat, gdzie wypunktowałem to i owo:
https://www.filmweb.pl/film/Mortal+Kombat-2021-107805/discussion/ANALIZA+POR%C3% 93WNAWCZA,3233458

Slayer

Jestem po seansie. Da się to ogladać, ale raczej drugi raz tego nie obejrzę. Nudny. Fajnie że są fatale, ale efekty i mało znani aktorzy w ogóle tutaj nie sprawiają mocy filmy gdzie leci na czele logo WB a potem New Line Cinema. Ten film nie trafił do kin z pompą reklamową. Widać że budżetowy kolejny chłam, ale z bardzo dużymi, niewykorzystanymi możliwościami. Sporo głupawek i błędów w montażu, przez co widać ze reżyser miał przy sobie licznik i uznał "chuj, niech leci jak jest, nie ma co powtarzać". Efekt? Np. pierdoły typu Sub Zero ściąga maskę i wisi mu na mordzie krew i ślina, 3-4 sekundy później, tego nie ma a ślady na nosie krwi się przemieściły. Pierdółka, ale zauważalna za pierwszym razem. Trochę bezpółciowy film, ale miło się oglądało niektóre fatale. Szczerze? Polecam Zemstę Skorpiona, animowany film WB z zeszłego roku. Tu jest klimat. No i dalej... jakieś arcana, jakieś tam zmiany w postaciach i ich mocach typu Kano, który wali z oczu laserem mimo braku implantu, całkowicie losowy zestaw postaci w filmie. No, byłem przekonany że mowa było o córce Skorpiona, a to synek, i skąd te kilkaset lat dorastał? Wyjaśniono by to troszkę, ale fani MK powinni się połapać. Kostiumy, na plus, ale bez szału. Techno cośtam remiks motywy MK z lat 90? Nope... Szkoda. Reżyser wybłagał pewnie kilka milionów od WB by zrobić w końcu remake i to dostał... ale za kilka milionów dziś nie zrobisz dobrego filmu z tego gatunku... chociaż? Zaraz internet pokaże. Średniaczek na raz 5/10, odfajkowane że obejrzane :).

ocenił(a) film na 3
Paindemonium

Nie ogarnąłes. Jaka córka Scorpiona? Jakie kilkaset lat?

ocenił(a) film na 4
Paindemonium

Cole był potomkiem tego dziecka uratowanego.

MatiNalbor

A, skoro tak, to ok. Teraz jest to jasne.

ocenił(a) film na 6
Slayer

Zgadzam sie co do aktorow, Raiden w pierwszm filmie z 95 był duzo lepszy. Sonya ujdzie choc uwazam,ze z 95 tez lepsza. Liu kang tez duzo lepszy z 95 . Jax moze byc . Wiec ogolnie casting mogli zroibc lepszy.

ocenił(a) film na 4
Slayer

Liu Kang na tym samym poziomie ??? Chyba śnisz, jeśli twierdzisz, że Robin Shou i to dziecko EMO z nowego MK to ten sam poziom... Robin Shou jako Liu Kang to jedna z najbardziej kultowych postaci tego filmu a zarazem i najważniejsza na planie bo to zawodowy kaskader i główny choregoraf filmu z 95. W scenie walki z Reptilem połamał sobie żebra i ta scena została w filmie, możesz sobie obejrzeć na youtubie w jednym z wywiadów ewidentnie widać grymas prawdziwego bólu po złamaniu żebra. Robin Shou wyglądał jak facet i walczył jak wojownik a nie to dziecko Ludi Lin, jedynie co we mnie wzbudza to politowanie... błagam. Może nastepnym razem na zwycięzce turnieju wezmą Margot z LGBT??? Pfff..

lia_7

Zapraszam na mój temat: https://www.filmweb.pl/film/Mortal+Kombat-2021-107805/discussion/ANALIZA+ POR%C3%93WNAWCZA,3233458

Co do filmów to tylko 2 pierwsze i nic więcej.

ocenił(a) film na 4
lia_7

W tej edycji Liu Kanga nie ma tak dużo, więc mniej boli, że tak wygląda. Pewnie gdyby utrzymali go jako postać pierwszoplanową, to emo dziecko mogłoby bardziej mnie zirytować, a tak sobie siedzi na drugim planie, coś tam wyjaśni i powie, a potem go nie ma.

użytkownik usunięty
Drmanhattan

Twoja ocena jaką jest 7/10 coś nie współgra z opinią, którą się tutaj podzieliłeś.

ocenił(a) film na 6

Zmieniłem juz na 6, a i tak jest na wyrost. Ze wzgledu na sentyment, wychowałem sie na mk2 i 3 i pierwszym filmie :) .

ocenił(a) film na 3
Drmanhattan

Ale oceniłes na... 7?

ocenił(a) film na 6
shamar

Dałem na wyrost, ze wzgledu na sentyment do universum.

ocenił(a) film na 3
tongpo7

Film ogólnie ssie i może co najwyżej buty czyścić wersji z 95 roku.
Dodatkowo wkurzają ciągle świecące oczy Raidena (jak by się opił kwasu z akumulatora albo zjadł o jedną paczkę baterii Energizer za dużo)...

ocenił(a) film na 2
SnakePissken

Dobre :P

ocenił(a) film na 6
SnakePissken

Za duzo amfy z Koką.

ocenił(a) film na 3
tongpo7

Ogólnie to ten film jest nawet gorszy od Anihilation. Dawno nie oglądałem ale tak mi się wydaje m

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
RipRoy

Idz leczyc jedno i drugie. Czyli tego Turreta i zla ocene rzeczywistosci.

ocenił(a) film na 8
alisspl

Idź leczyć być miękką fujarą. Wagina ci się spluła.

ocenił(a) film na 5
alisspl

pffffhahahahahhaha dobre.

RipRoy

Gościu obejrzał mortal combat, zwykłego, słabego akcyjniaka i cieszy się, ze kino artystyczne obejrzał

ocenił(a) film na 8
RipRoy

xDDD

RipRoy

"które nie umią prawdziwego kina docenić."

Mortal Kombat prawdziwym kinem. Prawie się uśmiałem. Tyle że nie.

ocenił(a) film na 5
tongpo7

Nie sądziłem, że mnie nowy MK wymęczy. Średni film. Niby akcja idzie do przodu, są walki ale wszystko jest jakieś takie nijakie. Nie ma komu kibicować. Szkoda ze Kabal nie miał więcej czasu. Lubię go. Goro wciśnięty na siłę i szybko dojechany. Może druga część będzie lepsza. CGI też szału nie robi. W MK11 lepiej wszystko wygląda.

ocenił(a) film na 8
tongpo7

aż tak zle? ludzie opanujcie sie ; ) turniej bedzie w kolejnej części to jest wstęp do trylogii..nie będe bezkrytyczny film ma oczywiście swoje wady ale w czasach gdy szybcy i wsciekli mają 10 części my po wielu latach dostajemy reboot mk a wy narzekacie ; ) moim zdaniem solidny początek serii na którym twórcy wyciągną wnioski i w sequelu poprawią swoje błedy,film z budżetem 50 mln zarobi na siebie i kontynuacje i wtedy dostaniemy wysoko budżetowy turniej mortal kombat

ocenił(a) film na 4
barabasz_

Może jak film dużo zarobi to wskrzeszony do sequela Reptile dostanie nawet jakąś kwestię dialogową :D

Nie no, ten film to nędza

ocenił(a) film na 8
barabasz_

Nie ma sensu z nimi dyskutować, już nawet nie wiem ilu osobom musiałam tłumaczyć, że ten film jest wstępem do turnieju. Powiem tak - większość POLSKICH widzów wolałaby widzieć film półtora godzinny złożony tylko z walk Sub-Zero i Scorpiona. MASAKRA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones