PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856141}
5,0 1 149
ocen
5,0 10 1 1149
4,2 10
ocen krytyków
Mosquito State
powrót do forum filmu Mosquito State

Film ogląda się dobrze, postacie, sposób nakręcenia i sceneria są niesamowite. Na pewno chciano przekazać w tym filmie coś ciekawego, ale przyznam się szczerze ja jako przeciętny widz nie zrozumiałem go do końca. Główny bohater przeszedł metamorfozę po tym jak został ukąszony, fajnie się zaczyna, fajnie powstają komary, niestety kilka wątków totalnie nie zagrało, co on dokładnie zmienił w algorytmie? Bo nie wiem. 90% komarów ginie 48h po wypiciu krwi, rozumiem, że główny bohater przeszedł metamorfozę, zniszczył złego szefa, zdobył kobietę to symbolizuje wypicie krwi i mógł w spokoju umrzeć. Firma była jego całym życiem, więc kiedy miał nastąpić krach to stracił wszystko. Może ktoś ma jakieś inne przemyślenia i wspólnie dojdziemy do sedna :)

ocenił(a) film na 6
ajuzo

Kolejne przemyślenie, komary może symbolizują ludzi w firmie głównego bohatera którzy wysysają z niego jego potencjał i wkład :) w momencie kiedy mówi dość, niszczy komary, zabija siebie, a one toną razem z nim tak jak cała giełda i pijawki z firmy :)

ocenił(a) film na 7
ajuzo

Według mnie...
Najważniejsze w tym filmie są dwie narracje. Pierwsza to chęć i przekonanie głównego bohatera o możliwości zrozumienia i zamknięcia świata w skomplikowanych formułach matematycznych. Druga, to teoria czarnych łabędzi
według Nassima Nicholasa Taleba, która próbuje wyjaśnić wpływ niewielkich, niespodziewanych wydarzeń na bieg historii. I tak zrozumiałam ten film. Trzeba zauważyć, że akcja dzieje się w 2007 roku, w USA, na kilka chwil przed największym krachem giełdowym.
Krwiożercze komary zestawione są z pracownikami Wall Street - to akurat jest łopatologicznie pokazane. Końcowa scena, to samobójstwo w obliczu utraty wszystkiego. Tak przynajmniej zrozumiałam ten film.

ocenił(a) film na 6
ajuzo

Chętnie bym pomógł, ale chyba jestem zbyt prosty... Na pewno to metafora krachu bankowego w 2007 roku, jednak nie wiem jak interpretować jego opuchliznę od ugryzień ani co z wątkiem niby miłosnym.
Przy okazji serdeczne gratulacje dla dystrybutora, reklamującego film jako thriller... Brakło tytułu częściowo polskiego filmu w stylu "Wirujący komar".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones