PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702277}

Motyl Still Alice

Still Alice
7,5 80 314
ocen
7,5 10 1 80314
6,4 16
ocen krytyków
Motyl Still Alice
powrót do forum filmu Motyl Still Alice

Piękny film...

ocenił(a) film na 8

Tylko zastanawia mnie zakończenie... Tak jakby zokończone w połowie zdania... Czy tylko ja to tak odebrałam ? Ktoś mi może to wyjaśnić ? :)

cammel70

Tak samo to odebrałam. Byłam pewna, że uda jej się wziąć tabletki i skończy się na jej śmierci, kiedy tak się nie stało zastanawiałam się jak to zakończą. A tu ostatecznie czułam się jakby po nakręceniu jednej z kolejnych scen stwierdzili, że o tu, zakończą film. Zupełnie jakby zapomnieli o zakończeniu.

Niawka

"Zupełnie jakby zapomnieli o zakończeniu." :) zdanie panuje jak ulał do tego filmu...
Tak właśnie być miało
Ten biały ekran na końcu jest przerażający...w tym momencie właśnie kończy się pamięć i świadomość Alice...ostatnie co pamięta to rozmowa z córką...i pustka...
Taka przynajmniej jest moja interpretacja :)

ocenił(a) film na 8
sylwiados

Znakomity, ukazał jak przerażająca jest ta choroba, bardzo dobra interpretacja ostatniej sceny, rozmowa z córką i biały ekran..., dałem wcześniej 8, ale jednak podnoszę ocenę na 9*

ocenił(a) film na 8
Niawka

To akurat wielka zaleta filmu, że widz oglądając go kibicuje bohaterce w samobójstwie. I czuje zawód, że jej się nie udało.

ocenił(a) film na 10
ruararta

Ogladalam film z moim mezem, i w momencie kiedy Alice upuszcza tabletki sploszona przez opiekunke, moj maz wydal odglos zawodu, nic nie powiedzialm ale pomylalam sobie "hmm, dziwna ta jego reakcja". Ale chyba taki bylby HAPPY ENDY w przypadku tego filmu.

ocenił(a) film na 10
cammel70

Pracuje z ludzmi dotknietymi ta choroba. Ich zycie nie ma zakonczenia, tak jak nie ma zakonczenia ten film.
Najpierw zapominasz wyrazy, daty, imiona. Potem jest tylko z gorki, zapominasz jak sie mowi, pozniej chodzi, czesto nawet jak sie przelyka. I mozna tak latami, nawet dekadami. A kiedy umierasz wszyscy odczuwaja ulge ...

ocenił(a) film na 8
saraa5

"zapominasz jak sie mowi, pozniej chodzi, czesto nawet jak sie przelyka."

Trafiłaś dokładnie w sedno.
Plucie pożywieniem. Krzyk przy każdej próbie pielęgnacji.
Defekacja na podłogę

Rodzina jest szczęśliwa, gdy choroba delikwenta w końcu przykuje do łóżka - obszar zniszczeń zostaje ograniczony.
Ale wtedy: odleżyny, zapalenia płuc.

Święte słowa:
"A kiedy umierasz wszyscy odczuwaja ulge".

Po drodze można jeszcze zostać oskarżonym przez prokuratora o brak właściwej opieki.

ocenił(a) film na 8
cammel70

Zgadza sie! Też mi się bardzo podobał

cammel70

A ja to zrozumialem w ten sposob, ze corka sie pyta o czym to bylo a ona mowi ze o milosci i jest tu odniesienie do jej zycia ze w zyciu gl role gra milosc bo pozniej juz jest biala nicosc.

użytkownik usunięty
cammel70

Zakonczenia nie pokazali, bo wylądowała w domu opieki po prostu. Osoby z Alzheimerem raczej nie są trzymane w domu, bo wymagają stałej opieki. Poza tym nie ma z nimi kontaktu więc to tylko taki korpus leży. W tym miejscu po prostu zakonczyla sie Alice.

Dokładnie.

w Polsce chorzy czesto do konca sa w domach pod opieka rodziny

ocenił(a) film na 7

Akurat jej rodzinę było stac na prywatna opiekę w domku pod miastem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones