PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=256637}

Mroczna kraina

Dark Country
5,5 3 988
ocen
5,5 10 1 3988
Mroczna kraina
powrót do forum filmu Mroczna kraina

Potem zdziwienie, że taki obraz ma tak słabą średnią. Ale co się dziwić? Jak nie jest podane wszystko na tacy, to się pomyśleć nie chce. No chyba, żeby zobaczyli, że pisze film Quentina Tarantino albo Lyncha czy Triera... To wtedy tak! Wtedy byłby cool, no bo nazwisko mówi samo za siebie - wypada taki film poprzeć... A filmy, które nie mają w sobie żadnego przekazu, poza tandetnymi gadkami są oceniane na 10. Już przywykłem, ale czy tak trudno zapoznać się z opisami, recenzjami aby nie oglądać tego co mnie nie interesuje? A jak już obejrzałem, to może warto się zastanowić jaką on ma obiektywnie wartość, a nie patrzeć na średnią ocen? Czy też szukać znanych nazwisk w filmie, a jak ich nie ma - no to z góry jest to lipa... Samodzielne myślenie ludzie się kłania!

Walsh75

No właśnie zastanawiają mnie te kiepskie oceny. Film niby inspirowany twórczością komiksową cenionego Thoamsa Ott'a. Mało tego Ott sam zrobił adaptację filmu, dla którego jego prace był inspiracją :) ("Nowożeńcy" - ostatnio u nas to wydali).
Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby ten film był taką kiepścizną pod względem fabularnym...

ocenił(a) film na 8
Walsh75

Ten film ma gęsty jak cholera klimat, ale nie to wzbudziło mój największy zachwyt. Największe wrażenie wywarły na mnie ujęcia. Dawno nie miałem takiego wrażenia, że każde ujęcie jest dogłębnie przemyślane. Często przywodziły mi na myśl - sam nie wiem, czemu - klasyki kina noir, a zbliżenia na twarz pościgi z pierwszych Bondów. :D No i te światła w mroku, gwieździste niebo... Film niesamowicie cieszy oczy.

Swoją drogą nie uważam, by w tym filmie trzeba było myśleć. Po prostu dopiero na samym końcu wszystko staje się jasne. A samo rozwiązanie wątku bardzo mi się spodobało. Naprawdę satysfakcjonujące.

8/10. Moim zdaniem warty polecenia.

ps: Dawno nie spotkałem się również ze sceną tak bardzo kipiącą erotyzmem... i to bez nagości! ;]

ocenił(a) film na 8
KinoManiack

Myśleć warto zawsze, hihi :) Ale rzeczywiście jakiegoś wielkiego wysiłku intelektualnego ten film nie wymagał. Choć w jednym temacie tutaj, jak zaczęli rozkładać fabułę na czynniki pierwsze, to przyznam że może być wiele interpretacji. Sam finał oczywisty, ale droga do niego już tak jednoznaczna nie jest. Oczywiście zgadzam się, że film jest zrobiony bardzo starannie. Właśnie o tym pisałem na wstępie - warto się zastanowić, ocenić szczegóły i poszczególne elementy. Oczywiście, że w dzisiejszym kinie ciężko uniknąć porównań, pewnych nawiązań, ale jeśli film jest dobrze zrealizowany - zupełnie to nie przeszkadza, a nawet cieszy taką nutką wspomnień, prawda? Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones