PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 312 187
ocen
7,7 10 1 312187
6,3 42
oceny krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

Z produkcji opartych na komiksach DC według mnie najlepsze to Batman Nolana i
Watchman Strażnicy. Natomiast co do Marvela to najbardziej podobała mi się seria X man.
Moim zdaniem filmy oparte na DC mają mroczniejszy klimat a filmy Marvela są bardziej dla
dzieci.


Mòj wybòr : DC

użytkownik usunięty

MARVEL za luz frajdę z oglądania DC ma tylko Batmana trochę to ubogo :) choć jest ,,super,,
MARVEL ,,wypuszcza ,, co roku po 3 produkcie o równym poziomie a co z DC rocznie jakieś 0,5 filmu ;) choć zdarzają się perełki takie jak Batman czy Watchman ale i mają duże wpadki zielona latarnia czy superman (kultowe postacie i taka ,,szmira,,) może
Men of Steel coś pokażę ale jestem za MARVELEM nie piszcie tylko ze jestem małolatem tylko ze Marvel bardziej trzyma się komiksu a to bardziej lubię i mam więcej zeszytów ;) chociaż parę ,perełek ,, z Batmanem tez mam :-)
a co do opinii ze Marvel jest dla dzieci to: rosomak, ghost rider, blade, Punisher :) deedpool, venom, daredevil, to postacie już wystąpili w filmach lub wystąpią po raz pierwszy lub po ,,powstaniu,, ;)

Balladyn

ja tam nie moge sie zdecydowacz jednej str genialni watchmen i batmany burtona/nolana z drugiej nowy pajak i avengers,x-men pierwsza klasa tez calkiem dobry.
wydaje mi sie ze jest wiecej wpadek niz tych dobrych/rewelacyjnych filmow.

a co do opinii ze Marvel jest dla dzieci to: rosomak, ghost rider, blade, Punisher :) deedpool, venom, daredevil, to postacie już wystąpili w filmach lub wystąpią po raz pierwszy lub po ,,powstaniu,, ;)' wtf?!

ogolnie to faktycznie wystapili ale filmy z nimi to kompletna porazka.

aew4334555

tak ale mają potencjał zwłaszcza rosomak...... zobaczymy za rok ........a blade 1 i 2 czy to nie dobre filmy ?

ocenił(a) film na 8
Balladyn

Jedynka Blade'a na pewno, dwojka juz nie bardzo wedlug mnie

ocenił(a) film na 8
aew4334555

Ghost Rider pierwszy jest przynajmniej oglądalny, Blade to klasyka kina akcji wedlug mnie i horroru, reszta srednio wyszla

ocenił(a) film na 8
Balladyn

Nie zrozumiałem troche ostatniego Twojego zdania. Moglbys je jeszcze raz napisac. Jesli Ci chodzi o Deadpoola to to co bylo w Origins to kpina jakas a nie Deadpool, szkoda postaci

Starkiller1

Zawsze wolałem Marvela. Jakoś bohaterowie tego uniwersum podobają mi się bardziej :P A co do filmów, to cóż, Marvel ma ich więcej niż DC Comics i są mniej więcej tej samej jakości. Np. Avengers - Dark Knight, Daredevil - Green Lantern. A Batman jako superbohater do mnie nie przemawia, ale filmy Nolana bardzo lubię.

ocenił(a) film na 8
Puchy11

Batman to mój ulubiony bohater ever

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 10
Starkiller1

Generalnie z uniwersum DC pochodzą wszystkie moje ulubione komiksy. Jeśli chodzi o filmy to faktycznie ilościowo DC nie dogania Marvela ale za to, jak dla mnie, ekranizacja "Watchmena" przebija wszystkie inne komiksowe filmy. Więc jasne, że DC.

Nenson

ekranizacja Watchme jest fajna tylko trochę długa na jeden wieczór ja zrobiłem sobie z tego mini serial ;)

ocenił(a) film na 8
Nenson

Komiksowe moze nie, masz racje ( postawilbym tez gdzies wysoko 300 i Dredda albo Sin City ) ale jesli chodzi o superbohaterskie filmy to Avengersi zgniatają ich :)

Starkiller1

DC- za Sandmana (Komiks), Batmana (Komiks i filmy Burtona i Nolana) i Watchmana (Komiks i Film)

Marvel- za Spidermana (Komiks i nowy film), X- man (filmy), i Avengers (film)

ocenił(a) film na 9
0wner2

MARVEL

Starkiller1

Jeżeli chodzi o DC-to batman,i jeszcze raz batman (komiks i oczywiście filmy Nolana,chociaż Burtona również...ale wolę Nolana,to moja osobista opinia proszę mnie nie atakować...)
Superman-komiks jak komiks,filmy jak dla mnie są słabe..za to serial "Tajemnice Smallville" moim zdaniem jest świetny.
Wonder Woman-fajna,"klimatyczna postać" ale znam Ją jedynie z animowanego serialu Liga Sprawiedliwych ...jak byłem młodszy to oglądałem to,i tylko z tej produkcji Ją pamiętam..
Lubię również takich bohaterów jak Flash,Hawkman,Black Canary i oczywiście Green Arrow.
Jeżeli chodzi o Marvela to zdecydowanie x-men :)
I tutaj wszystko,filmy,animacje (również x-men ewolucja).
Fantastyczna Czwórka również,Hulk ale bardziej She-Hulk,Spiderman,Avengers .
Nie mam pojęcia co jest lepsze czy DC czy Marvel.
Jak dla mnie jest remis.

ocenił(a) film na 10
Starkiller1

Jeśli chodzi o komiksy to zdecydowanie wolę DC. Mają w/g mnie ciekawsze postaci, takie jak: Batman, Superman, Green Lantern, Flash, John Constantine czy trochę mniej znani Animal Man i Swamp Thing oraz świetne czarne charaktery: Darkseid, Brainiac, Joker, Two-Face, Cheetah czy Sinestro. Na korzyść DC przemawiają także scenarzyści (Scott Snyder, Geoff Johnes, Grant Morrison...) i świetne historie przez nich opowiadane.
Jeśli chodzi o filmy aktorskie bywa różnie. Na pewno na uwagę zasługują "Supermany" Donnera, "Batmany" Burtona oraz "Batmany" Nolana, "Watchmen", "V jak vendetta", "RED", "Swamp Thing"; mnie osobiście podobał się także "Green Lantern" (uważam, że był co najmniej na poziomie chwalonego przez wielu "Thora") oraz złożony w hołdzie "Supermanom" Donnera "Superman Returns" Singera. Z drugiej strony mamy nie za bardzo udane (tak wiem, eufemizm): "Catwoman", "Batmany" Schumahera, "Jonah Hex" czy "The Spirit".
Nowsze obrazy oparte na komiksach Marvela na pewno mogą pochwalić się utrzymywaniem dobrego poziomu - wszystkie filmy składające się na Kinowe Uniwersum Marvela (czyli Iron-Many, Thor, Kapitan Ameryka, Avengers itd.), seria X-Men, "Spider-Many" Raimiego oraz najnowszy "Spider-Man" to bardzo dobre filmy. Świetnie wypadły również "Kick-Ass" czy seria "Man in Black". Ale nie można powiedzieć, że nie było wpadek typu: "Fantastyczna Czwórka", "Daredevil", czy pierwszy "Kapitan Ameryka".
Wydaje mi się jednak, że większość produkcji opartych na komiksach DC prezentuje wyższy artystyczny poziom od tych Marvela, nastawionych z reguły na rozrywkę dlatego wybieram DC.
Wreszcie - na polu animacji, uważam że bezsprzecznie wygrywa DC. "Batman: Year One", "All-Star Superman", "Batman: Under the Red Hood", "Green Lantern: First Flight" to tylko przykłady znakomitych filmów animowanych od DC. Marvel, który może się pochwalić jedynie "Planet Hulk", "Thor: Tales of Asgard" czy pierwszą częścią "Ultimate Avangers" (resztę filmów animowanych pominę litościwym milczeniem) wypada na tym polu naprawdę słabo.
W związku z powyższym wywodem wybieram DC :)

Starkiller1

No tak wejdź na forum batmana i zapytaj co lepsze batman czy sratman - oczywiście że napiszą że batman. Co za głupota. Skoro już tu jestem to mój typ to MARVEL. DC ma tylko batmany reszta to porażka.

roach22

Reszta to porażka???

Bojczew

Superman, green lantern ?

roach22

Watchman, sandman?

Bojczew

A no tak watchman jest dobry(co najmniej) mój błąd musisz mi wybaczyć a sandmana nie widziałem. Mimo wszystko Marvel dalej prowadzi jak dla mnie.

roach22

Sandman nie jest filmem ale za to bardzo ciekawym komiksem Neil'a Gaiman'a. Jeśli przepadasz za komiksem to ten serdecznie polecam.

Starkiller1

Zdecydowanie Marvel. Na batmana, jednak czekam z niecierpliwością, choć może nie taką jak w przypadku Avengers.

Starkiller1

Przed względem komiksów - Marvel. Generalnie obecnie oferta obydwu wydawnictw jest beznadziejna (w DC dodatkowo nie możesz się połapać, co jest kanonem z przeszłości, a co nie). Jednak Marvel ma dwie ważne zalety - serię X-Factor pisaną od 2005 roku przez Petera Davida oraz uniwersum Ultimate. Kiedyś odświeżało superbohaterów, dzisiaj opowiada o komplikacjach, związanych z istnieniem homo superior.

Jeśli chodzi o filmy... tutaj już zdecydowanie wygrywa Marvel. DC ma tylko swojego nietoperka i długie nic. Marvel jest konsekwentny i tworzy jedno spójne uniwersum, nawet jeśli coś nie wyjdzie, to koniec końców jest super (uwolnienie filmu Avengers od genezy bohaterów). Ponadto istnieje szereg alternatywnych światów, bo Marvel kiedyś podzielił się swoimi prawami filmowymi. Jest więc masa niezależnych produkcji (z nowszych X-Men First Class i Amazing Spider-Man), które są wizjami zupełnie innych zespołów. Warner wygląda przy tym wszystkim marnie. Gdyby nie Nolan i kreskówki studio uznawane byłoby za zgraję nieudaczników.

ocenił(a) film na 8
Starkiller1

Zdecydowanie wolę Marvel, ale to nie znaczy że nie lubię DC :)

użytkownik usunięty
Starkiller1

Zdecydowanie Marvel, nie ufam osobom, które noszą majtki na spodnie.

powiedz to x-menom.

użytkownik usunięty
aew4334555

Kostiumy X menów zależały od rysownika, a i tak ich charaktery postaci były lepiej zarysowane niż u DC. Nie mówię tutaj o Sandmanie czy komiksach Moora, ale one nie należą do uniwersum.

Czy już wszyscy zapomnieli o Iron Manie? Hulku? Punisherze? Marvel nieszczy liczebnością bohaterów oraz samo Universum jest większe. DC jest mroczniejszy? :D dobre sobie, 1 film o Batmanie = mroczniejsze universum :D

Starkiller1

dc dla mnie ma tylko batmana Nolana . marvel ma Spider-man ,Blade,Ironmana ,x-menów ,Avengers ,marvel wygrywa w 100% mam 22 lata i nie uważam tych filmów że są dla dzieci każdy lubi inne filmy .:)

ocenił(a) film na 8
Starkiller1

Mój Marvel poniewaz nie boja sie ekranizowac nieznanych rzeczy ( Guardians of the Galaxy ) czy przedstawiac rozne swiaty rownolegle ( Avengers ) nawet z innymi. Wszystkie ich filmy od pierwszego Iron Mana trzymają mocny poziom i też są mroczniejsze i powazne bardziej jak The Incredible Hulk czy teraz Zimowy Żołnierz ( Cap. Am. ) lub wlasnie seria ktora zaczela sie od First Class jesli chodzi o X-menow. Fakt takie Watchmen ze stajni DC czy Constantine jest genialnym kinem i wrecz kipi klimatem a Batmany nowe czy Superman są inne, świetne i swieze. DC bedzie vice versa z Marvelem jesli im wyjdzie Justice League lub juz tego zalążek w Man of Steel 2. Pozdrawiam :)

Starkiller1

Wybieram DC. Moim zdaniem wygrywa z Marvelem postaciami. DC ma bardziej "żywych" bohaterów, których jest mało, ale są żywsi. Marvel ma ich całą chmarę, ale stawiają na 5-6 superbohaterów. Następne to Dobro i zło. W DC jest ono wyraźniejsze, a Marvel ma antybohaterów, antyzłoczyńców i "płytkie" postacie. DC stawia na wszystkich. Jednak w filmach to Marvel niszczy DC, ale za całokształt DC-5/5, Marvel-2/5.

Starkiller1

Dla mnie MARVEL za : X-Men, Guardians of the Galaxy i Deadpoola. Ale kiedyś MARVEL miał prawa do Transformers ;D

ocenił(a) film na 8
Starkiller1

Hmmm pod względem komiksów to chyba jednak Marvel. Marvel ma Moon Knighta i przecudowną Ms.Marvel (Kamala Khan), a DC Guy'a Gurdnera największego kozaka uniwersum.

użytkownik usunięty
Starkiller1

Marvel. Bo DC ma na razie tylko Batmana. Jak DC nakręci jakieś porządne filmy, zrobi konkretne uniwersum i da tym postaciom większego luzu to wtedy może DC zacznie realnie konkurować z Marvelem. Na razie DC przegrywa z kretesem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones