PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506756}

Mroczny Rycerz powstaje

The Dark Knight Rises
7,7 311 983
oceny
7,7 10 1 311983
6,2 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz powstaje
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz powstaje

...bo ja już w końcu nie wiem...pierdu. pirdu o autopilocie, jakś scena w restauracji - otwarte zakończenie czy polew z widzów ???

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

nie zginął :)

RogerVerbalKint

Otwartym zakończeniem byłby uśmiech i kiwnięcie głową Alfreda, bez pokazywania Twarzy Bruca. Zakończenie na tym ucierpiało, bo można było zostawić tam właśnie taką dziurę, ew. dodając kilka smaczków sugerujących, że najprawdopodobniej przeżył. Do dzisiaj nad tym ubolewam, ale nie jest to nic poważnego. ;)

Birdlike

Dokładnie, takie zakończenie bardziej pasowałoby do klimatu filmu, ale za to motyw z Robinem jak najbardziej trafiony.

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Według mnie ta scena w kawiarni jest symboliczna i pokazuje, że nie zginęła pamięć o nim, albo druga interpretacja: Pennyworth, który go tam widzi, wierzy, że Wayne był szczęśliwy z tego co dokonał na moment przed wybuchem (nawiązanie do rozmowy między nimi z początku filmu). Fizycznie jednak Batman zginął, co pokazuje scena pogrzebu.

SzychaCzmycha

Co mieliby fizycznie pogrzebać skoro niby zginął od bomby? Scena pogrzebu jest, bo oni tak sądzą, batman już w drugiej części chciał skończyć działalność, a teraz miał do tego sposobność. Pokazał się tylko Alfredowi, żeby staruszkowi zrobić dobrze na sercu.

ocenił(a) film na 10
SzychaCzmycha

Autopilot, bat-sygnał, no i sama scena końcowa. Obejrzyj film raz jeszcze - tym razem nieco uważniej ;)

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Osobiście uważam, że Batman NIE zginął. Fakt jest ukazana scena pogrzebu ale nie ma na to żadnego dowodu żeby kogoś pochowano, widoczna była tylko symboliczna płyta nagrobkowa nic poza tym. Natomiast mamy 3 sytuacje które mogą stanowić o tym iż przeżył: 1.Lucius Fox dowiaduje się, że pojeździe "Bat" zainstalowany jest autopilot 2. Komisarz Gordon odnajduje na dachu komisariatu naprawiony reflektor z logo Batmana 3. Alfred widzi Bruce'a przy stoliku w towarzystwie Panny Kyle. Więc moim zdaniem przeżył i razem z Kobietą Kot zaczął od nowa i oboje mogli się cieszyć życiem normalnego człowieka.

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

Smieszy mnie rozprawianie o tym czy batek zgiinol czy nie. To jakas paranoja po Incepcji, batman zginol symbolicznie, Bruce przezyl tylko odstawil batmana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones