PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 522 183
oceny
8,0 10 1 522183
8,0 51
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Lepszego się poprostu nie znajdzie.On nie udawał,że jest Jokerem on poprostu nim był.Nicholson może mu byty czyścić.Szkoda,że nie będzie remeku Lśnienia nadawał by się gdyby żył na postać Jacka Torrenca,bo Nicholson przez scenariusz trochę zepsuł tą postać.Jednak najgorzej Jack wypadł jako Joker nijak mu do geniałnego Ledgera.

użytkownik usunięty

Nicholson zagrał bardzo dobrze, ale bardziej do gustu przypadła mi kreacja Ledgera. Nicholson grał błazna, a Ledger prawdziwego psychopatę i trzeba przyznać, że grał jak natchniony

ocenił(a) film na 9

Mnie osobiście Ledger jako Joker przeraża. W szczególności, kiedy opowiada tą historię o swoim ojcu. Brryyyy. Nigdy by nie staną obok niego. Jest dla mnie zbyt brutalny i za mało „żartów” w jego wykonaniu podkreślające wizerunek Jokera. Nicolson znów zbyt poszedł w drugą stronę, zbyt żartobliwy a za mało przerażający. Najlepsze było by połączenie obu he he. Nie zmienia to faktu, że obie kreacje są bardzo ciekawe. Jeżeli były by identyczne to nie miałoby sensu. Zawsze otrzymujemy coś nowego. Teraz pora czekać na Bane’a!

ocenił(a) film na 10

dokładnie, uważam tak samo. i niech sobie mówią co chcą ale uważam że Ledger zasłuzył sobie na tego Oscara, no i tak jak wyżej napisano - on po prostu był Jockerem. Wg mnie mało jest tak wiarygodnych i dobrych kreacji aktorskich, dla mnie to było mistrzostwo. I nie powiem, rozbawił mnie zart o znikającym ołówku ;)

ocenił(a) film na 6

Nie zgadzam się. Nicholson o niebo lepszym aktorem i jego Joker właśnie poprzez powierzchowny komizm był dużo ciekawszą postacią.

użytkownik usunięty
arekmrozinski

Muszę się nie zgodzić, fakt Nicholson to świetny aktor ale nie można porównywać kreacji Jokera obu aktorów bo zagrali zupełnie odmienne charaktery. Nicholson zagrał błazna, a Ledger prawdziwego psychopatę z dozą czarnego humoru. Nie twierdzę, że Joker z Batmana 1989 był gorszy ale nie można było go traktować poważnie, a Jokera z Mrocznego Rycerza można było się bać, i stanowił prawdziwe wyzwanie dla Gacka. Mi bardziej do gustu przypadła kreacja Ledgera

użytkownik usunięty
arekmrozinski

Joker Nicholsona był właśnie nudny i za bardzo komediowy

ocenił(a) film na 9

Nicholson przerysował postać Jokera z komiksu ,a Ledger miał trochę inną postać do zagrania.

użytkownik usunięty
arekmrozinski

jedyną udaną rolą Nicholsona to był Lot nad kukułczym gniazdem reszta to dno zwłaszcza lśnienie,ale może to wina reżysera gdyż zbytnio odbiegał od orginału.Joker w wykonaniu ledgera to najlepszy mroczny charakter jaki powstał ostatnio.Jedyny,który może mu dorównać to tylko Loki.

ocenił(a) film na 6

Kpiny. Ledger zagrał dobrze w paru filmach, a wszyscy go czczą, bo szybko się przekręcił. Nicholson jest jednym z najlepszych aktorów świata, który na przestrzeni co najmniej czterech dekad potwierdza swój aktorski geniusz.

użytkownik usunięty
arekmrozinski

Ledger najprawdopodobniej byłby lepszym aktorem niż Nicholson

ocenił(a) film na 9

Wątpię, poza postacią Jokera był trochę monotonny.

użytkownik usunięty

Czy lepszym nie wiem ale Joker w jego wykonaniu dużo lepszy od wersji Nicholsona

użytkownik usunięty
arekmrozinski

Ledger to najlepszy aktor tej epoki,a ktoś kto ocenia mrocznego rycerza na 4 nie jest osobą godną,aby z nim dyskutować,Nicholson to słabizna,a jego wspołczesne role to w więskzości tragedia,a Ledger to najlepszy czarny charakter jakiego w życiu dane było mi oglądać.

ocenił(a) film na 6

Haha, pewnie urządziłeś jego ołtarzyk u siebie w pokoju.

użytkownik usunięty
arekmrozinski

Jak jarasz się gównem to nie moja wina,a Ledger to najlepszy aktor jaki do tej pory pojawił się w Hollewood jedynie Robert Downey Jr go przebija swoją zajebistością.Lśnienie na 10/10 hahahahahaha tą porażkę Kurbicka filmy Uwe Bolla są lepsze od tej szmiry.

ocenił(a) film na 6

Hehehe, Uwe Boll lepszy od Kubricka? No to rozumiem już skąd twoje uwielbienie dla Ledgera. Po prostu lubisz słabiznę. Wystarczy rzucić okiem jak dajesz 10/10 takim dziełom sztuki jak Noc Rekinów 3D. Hehehehehehehe

ocenił(a) film na 6

Rzadko kiedy można spotkać osobnika, który Lśnienie ocenia na 1/10, a Postal 10/10. Hehehe, płacą ci za to, czy ty tak sam z siebie?

użytkownik usunięty
arekmrozinski

A czyatałeś książę Kiinga,a Noc rekinów to bardzo fajny horror z bardzo dobrym 3D,Zmierzch fajne filmyn a podstawie genialnych książek.Postal bardzo dobry film,a trochę poczytać Lśnienia Kinga to byś wiedział,że dzieło kurbicka to gówno.

ocenił(a) film na 6

Koniec z karmieniem prymitywnego trolla.

ocenił(a) film na 10

ironia losu powstala w momencie kiedy zwykly aktor bez wiekszo znaczacych rol otrzymuje oskara za komiksowy film
niby!!!
ale jednak jest inaczej!!!
otoz Heath Ledger zagral w filmie "The Dark Knight" rozbrajajaco i zycze mu wszystkiego dobrego na tym nowym swiecie,poniewaz to co zrobil dla kina w tym filmie to jest cos poprostu niebywalego sama gra jak najbardziej ale zwrocmy uwage na udawanie glosu ktotrego nie ma w zadnym z filmow tego aktora co pokazuje wyraznie ze Oskar nalezy sie wlasnie takiej osobie jak ta i moim zdaniem nawet jak by zyl to tez by dostal ta nagrode bo nawet starsza publicznosc byla zszokowana gra Haaetha.

ocenił(a) film na 10
animal448

o własnie, nic dodac nic ując :)

ocenił(a) film na 7

Do mnie bardziej przemówił Joker Nicholsona, ta postać to dla mnie nie jakiś tam zwykły psychopata, ale przede wszystkim osoba robiąca niemiłe psikusy, a w tym Joker Tima Bartona był bezbłędny...Ale jeśliby kto spytał czy wolę Batmana Keatona czy Bale'a ,bez dwóch zdań odpowiadam Christian Bale!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
paniwiosna

Co do Batmana się zgadzam, ale co do Jokera już nie.
Choć lubię Jacka, to jednak jego Joker nie bardzo mi się podobał wolę w tej roli Ledgera.

ocenił(a) film na 7

Może to kwestia sentymentu, albo określonych oczekiwań od filmu, ale jak dla mnie stary Batman jest po prostu lepszy. Kobiety Batmana ładniejsze, sam Batman bardziej charyzmatyczny, klimat bardziej mroczny chociaż bez efektów specjalnych. Co do Jokera to wolę Nicholsona. Psychoza psychozą, ale komediowy oddźwięk szaleństwa bardziej mnie zainteresował. Pozdro!

gemini9

Jeżeli chodzi o Jokera,to jednak wolę Ledgera.
Zagrał moim zdaniem świetnie,i wolę psychopatyczną wersje Jokera niż Jokera pajaca...
Co do batmana to nie mam zdania,kobiety batmana,wolę w nowej wersji.
Są bardziej złożone,skomplikowane a nie piszczące ******** które czekają na ratunek.
Jak to było w starym batmanie...

ocenił(a) film na 7
Damx123

Podejrzewam, że różnica zdań w przypadku Batmana i Jokera działa na takiej samej zasadzie jak w przypadku Jamesa Bonda. Wolę Seana Connery`ego chociaż wielu uważa, że Craig bije go na łopatki. Dla mnie niektóre filmy to po prostu klasyka i można zrobić coś nowego, ale klasyka pozostanie klasyką, a więc nr 1 :).

gemini9

No tak :)
Uważam że stary batman jest świetny ale wolę nowego ;)
Po prostu każdy ma swój gust :)
Ale każdy się zgodzi że Batman i Robin to totalna pomyłka..
:)

ocenił(a) film na 7
Damx123

Zgadzam się! O ile Batman Forever dzięki kreacji Jima Carrego był interesujący, o tyle Batman i Robin to po prostu gniot... :)

ocenił(a) film na 10

Czy są jakieś potwierdzone informacje dotyczące "zalajkowanego", który mówi, że Ledger w 5:15 - 5:30 improwizował? Widząc jego grę aktorską jest to bardzo prawdopodobne, ale czy prawdziwe?
http://www.youtube.com/watch?v=ZRG1tWQN6e8

ocenił(a) film na 9

Ledger zagrał fenomenalnie. Albo może inaczej: on nie grał, on był Jokerem... Geniusz.

ocenił(a) film na 10

Najlepszym Jokerem jest, był i będzie Mark Hamill.

ocenił(a) film na 9
giant enemy crab

Pffffff

Weź mnie nie rozśmieszaj, poza głosem tyle w nim Jokera, co w pianinie gitary.

andriej2

no a czym Mark miał nadrabiać? mimiką? przecież w kreskówce grał...

ocenił(a) film na 5

To że zagrał dobrze jokera nie.oznacza że.dałby.sobie.radę lsnieniem. joker ma tiki jemu nie chodzi o zabijanie.ludzi tylko o szerzenie anarchii a więc jest przeciwieństwem Jacka ( acha i to że zagrał dobrze jedni rolę nikolsona to nie oznacz ze inne zagra lepiej)

Nie ma sensu porównywać, bo to zupełnie dwie odmienne postacie. Nolan przedstawił Jokera w bardziej realistycznej konwencji, natomiast Joker Burtona był o wiele bliższy swojemu klasycznemu pierwowzorowi z komiksów. Nicholson i Ledger zagrali genialnie i rzeczą gustu będzie to, kto jakiego woli.

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Zero...
Przeczytaj komiks.
Potem komentuj kto jest bliższy pierwowzorowi.

Dealric

Przeczytałem i to niejeden :)

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Po poprzednim poście śmiem co najmniej wątpić.
To może inaczej. Przeczytaj komiksy o batmanie w których występuje Joker i zrób to ze zrozumieniem. W postaci Nicholsona jest bardzo niewiele prawdziwego Jokera. Zresztą jeśli zebrać do kupy batmany Burtona to tam mało która postać ma cokolwiek wspólnego z komiksowym oryginałem.

Dealric

Nie mówię, że jest wiernym odzwierciedleniem postaci Jokera, ale Joker grany przez Nicholsona, jest na pewno bliższy komiksowemu niż ten Ledgera. Nolan stworzył całkowicie inną postać niż w komiksach. Poza tym jakbyś czytał komiksy to byś wiedział, że nie ma jednej postaci Jokera (tak jak nie ma jednego batmana), jest to zależne od scenarzysty.

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Co nie zmienia faktu, że każdy kto czytał komiksy wie, że Nolanowski Joker jest bliższy rzeczywistemu, a Burton ograbił postać z kluczowych dla niej szczegółów.

Dealric

Jakie są te cechy, które sprawiają, że jest bliższy? Proszę wymień wszystkie.

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Haha. Taki mądry? Wymień najpierw, znawco wszystko co idzie za Nicholsonem ;>

Joker Ledgera wierzy w chaos i chaos szerzy, jest anarchistą walczący z każdą formą prawa, Joker Ledgera nie boi się śmierci, wręcz przeciwnie, chce, żeby Batman go zabił bo to oznacza jego ostateczne zwycięstwo. Joker Ledgera jest sadystyczny, na swój sposób wielbi Gacka. Joker Ledgera jest człowiekiem znikąd. Człowiekiem, który po prostu się pojawił i nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości, nie ma żadnych absurdów o tym, że miałby zabić rodziców gacka, albo powstać przez gacka.
Dalej nawet mi się nie chce wymieniać.

Dealric

"Joker Ledgera jest człowiekiem znikąd. Człowiekiem, który po prostu się pojawił i nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości, nie ma żadnych absurdów o tym, że miałby zabić rodziców gacka, albo powstać przez gacka"

To nie są cechy charakteru! Człowieku mówimy o cechach charakteru postaci, a nie o jej historii. Dziwię się, że tego nie zrozumiałeś i aż wstyd, że muszę coś takiego tłumaczyć. Joker Nicholsona jest bardzo niebezpieczny, ale też i zabawny. Widać, że bawi go to co robi i to w taki dosłowny sposób. I najlepsze jest całkowitym przeciwieństwem Batmana, tak jak w komiksach. Widać, że to dla niego jest idealny przeciwnikiem, a nie kolejny złoczyńcą jak w filmie Nolana. Joker w komiksach nie opiera się tak na strachu i przerażeniu jak ten odgrywany przez Ledgera. A jak już idziemy po wyglądzie i historii postaci to pokaż mi komiks w którym Joker ma tak pocięta twarz :)

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Mówimy o całości postaci. A to kim jest Joker jest kluczowe.

Joker nie opiera się na strachu i przerażeniu? TO pewnie dlatego w komiksie boją się go nawet inni przeciwnicy batmana?
Pokaż komiks w którym ma pociętą twarz? Ba, mogę Ci pokazać nawet taki w którym nie ma twarzy... Wielki znafffco.

Dobrze, że pokazałeś wprost, że nie posiadasz argumentów i gadasz by gadać ;>

Dealric

Nie odpowiedziałeś na ani jeden mój argument... Uważam, że rozmowę należy zakończyć, bo zwyczajnie nie ma ona sensu. W komiksach Joker jest postacią, którą rzuca dowcipami, czasami nawet śpiewa piosenki. Czy Joker Ledgera to robi? Nie. Czy Joker Ledgera jest zabawny? Nie. Jasne, że Joker jest przerażający, ale nie OPIERA swojego działania na strachu. Rozumiesz co to słowo znaczy? I proszę pokaż mi komiks gdzie Joker ma identyczne blizny, jak ten odgrywany przez Ledgera, nie krępuj się :)

ocenił(a) film na 10
_Zero_

Powiedz mi gdzie joker ma usmiech wymuszony operacjabplastyczna jak nicholson, no prosze ;>
Nie odpowiedzialem na zaden arfument? To moze jakisbpodaj? Choc jeden

Dealric

Poczekamy roczek i zobaczymy jak Joker Ledgera odchodzi do lamusa ;)
Znając profesjonalizm Leto pokonanie Heatha będzie tylko formalnością.

użytkownik usunięty

Nicholson jest tuż obok De Niro jest jednym z najlepszych aktorów jakich znała ludzkość. Jack był hehełkowatym klaunem-zabójcą i to było dobre. A Ledger i jego tfasz jak u Michaela Jacksona średnio wyszedł. Oczywiście jednak przebija on Leczo z Legionu, który jest jedynie chińską podrobką poprzednich Jokerów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones