The Dark Knight

2 godz. 32 min.
8,0 503 512
ocen
8,0 10 503512
42 470
chce zobaczyć
8,1 30
ocen krytyków
{"rate":8.1,"count":30}
{"type":"film","id":236351,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Dark+Knight-2008-236351/tv","text":"W TV"}]}

W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora okręgowego Harveya Denta zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca, znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

opis dystrybutora kino

Kontynuacja filmu "Batman: Początek", "Mroczny Rycerz", to kolejne wspólne dzieło reżysera Christophera Nolana i gwiazdora Christiana Bale'a, który ponownie wciela się w postać Batmana / Bruce'a Wayne'a toczącego zażartą wojnę ze światem przestępczym. Batmanowi udaje się na dobre rozbić kryminalne podziemie Gotham z pomocą porucznika Jima Gordona i Prokuratora Okręgowego Harveya Denta. Ich współpraca okazuje się niezwykle skuteczna, ale szybko trzej mężczyźni stają się celem nowego geniusza zbrodni, Jokera, którego celem jest wprowadzenie w Gotham anarchii i zmuszenie Batmana, by ten przeszedł na stronę zła, przestał być bohaterem, a stał się złoczyńcą.

opis dystrybutora dvd

W Gotham City dochodzi do serii przestępstw. Stoi za nimi coraz lepiej poczynający sobie w tym fachu psychopata o przezwisku Joker (Heath Ledger). Stwarza on niebywałe zagrożenie i nic nie robi sobie ze śmierci niewinnych osób. Powstrzymać go stara się prokurator okręgowy Harvey Dent (Aaron Eckhart), oraz znani z pierwszej części komisarz Jim Gordon (Gary Oldman) i Batman (Christian Bale). Szybko jednak przekonują się, że mają do czynienia z prawdziwym geniuszem zbrodni.

_wojti_
opis użytkownika

Wydział policji pod dowództwem porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) namierza z pomocą Batmana (Christian Bale) banki, w których mafia pierze pieniądze z handlu narkotykami. Wskutek przecieku gangsterzy zabierają je i powierzają chińskiemu biznesmenowi Lauowi (Chin Han). Bruce Wayne udaje się więc do Hongkongu i przywozi Laua z powrotem do Gotham. Na podstawie zeznań Chińczyka Harvey Dent (Aaron Eckhart), ambitny prokurator okręgowy, może w końcu wytoczyć mafii proces. Nadzieja na poprawę sytuacji w mieście zostaje jednak zniweczona przez pojawienie się tajemniczego geniusza zbrodni, Jokera (Heath Ledger). Szaleniec popycha Gotham w stronę anarchii grożąc, że jeśli Batman nie ujawni swojej prawdziwej tożsamości, codziennie będzie dochodziło do brutalnych morderstw.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Bruce Wayne (Christian Bale) zapewne nie tak wyobrażał sobie Gotham po tym, jak przybierając postać człowieka-nietoperza rozpoczął walkę z miejscową przestępczością. Po chwilowym spokoju miasto zalewa fala zbrodni. Mieszkańcy stopniowo tracą zaufanie do Batmana, a on sam znajduje się na celowniku policji. Jedną z przyczyn spadku popularności Batmana jest Harvey Dent (Aaron Eckhart), ambitny prokurator okręgowy, który wypowiada wojnę mafii, a oszałamiającą karierę buduje kolejnymi wygranymi procesami, podczas których wsadza do więzienia kolejnych zbirów. Działa na człowieka-nietoperza podwójnie destruktywnie, gdyż spotyka się z jego dawną miłością - Rachel Dawes (Maggie Gyllenhaal).

Wkrótce oliwy do płonącego ogniem zbrodni Gotham dolewa Joker (Heath Ledger) - demoniczny przestępca skrywający oblicze za tatuażem klauna, który w perfidny sposób szantażuje Batmana. Grozi atakami terrorystycznymi, jeśli ten nie odkryje przed mieszkańcami miasta swojej tożsamości. Bruce Wayne zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę.

Evangarden
opis użytkownika

W Gotham City wciąż jest niebezpiecznie. Mimo iż Batman/Bruce Wayne (Christian Bale) z pomocą porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i prokuratora okręgowego Harveya Denta (Aaron Eckhart) zdołali rozbić najgroźniejsze organizacje przestępcze, na horyzoncie pojawia się nowy, szczególnie niebezpieczny wróg, znany mieszkańcom Gotham jako Joker (Heath Ledger). Ten przebiegły i bezwzględny psychopata zamierza doprowadzić miasto do anarchii, a Batmana zmusić do przejścia na ciemną stronę mocy i sprawić, by stał się złoczyńcą wszech czasów.

HBO