PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 516 576
ocen
8,0 10 1 516576
8,0 41
ocen krytyków
Mroczny Rycerz

W nowym filmie Batman podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora okręgowego Harveya Denta zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca, znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

opis dystrybutora kina

Kontynuacja filmu "Batman: Początek", "Mroczny Rycerz", to kolejne wspólne dzieło reżysera Christophera Nolana i gwiazdora Christiana Bale'a, który ponownie wciela się w postać Batmana / Bruce'a Wayne'a toczącego zażartą wojnę ze światem przestępczym. Batmanowi udaje się na dobre rozbić kryminalne podziemie Gotham z pomocą porucznika Jima Gordona i Prokuratora Okręgowego Harveya Denta. Ich współpraca okazuje się niezwykle skuteczna, ale szybko trzej mężczyźni stają się celem nowego geniusza zbrodni, Jokera, którego celem jest wprowadzenie w Gotham anarchii i zmuszenie Batmana, by ten przeszedł na stronę zła, przestał być bohaterem, a stał się złoczyńcą.

opis dystrybutora dvd

W Gotham City dochodzi do serii przestępstw. Stoi za nimi coraz lepiej poczynający sobie w tym fachu psychopata o przezwisku Joker (Heath Ledger). Stwarza on niebywałe zagrożenie i nic nie robi sobie ze śmierci niewinnych osób. Powstrzymać go stara się prokurator okręgowy Harvey Dent (Aaron Eckhart), oraz znani z pierwszej części komisarz Jim Gordon (Gary Oldman) i Batman (Christian Bale). Szybko jednak przekonują się, że mają do czynienia z prawdziwym geniuszem zbrodni.

_wojti_
opis użytkownika

Wydział policji pod dowództwem porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) namierza z pomocą Batmana (Christian Bale) banki, w których mafia pierze pieniądze z handlu narkotykami. Wskutek przecieku gangsterzy zabierają je i powierzają chińskiemu biznesmenowi Lauowi (Chin Han). Bruce Wayne udaje się więc do Hongkongu i przywozi Laua z powrotem do Gotham. Na podstawie zeznań Chińczyka Harvey Dent (Aaron Eckhart), ambitny prokurator okręgowy, może w końcu wytoczyć mafii proces. Nadzieja na poprawę sytuacji w mieście zostaje jednak zniweczona przez pojawienie się tajemniczego geniusza zbrodni, Jokera (Heath Ledger). Szaleniec popycha Gotham w stronę anarchii grożąc, że jeśli Batman nie ujawni swojej prawdziwej tożsamości, codziennie będzie dochodziło do brutalnych morderstw.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Bruce Wayne (Christian Bale) zapewne nie tak wyobrażał sobie Gotham po tym, jak przybierając postać człowieka-nietoperza rozpoczął walkę z miejscową przestępczością. Po chwilowym spokoju miasto zalewa fala zbrodni. Mieszkańcy stopniowo tracą zaufanie do Batmana, a on sam znajduje się na celowniku policji. Jedną z przyczyn spadku popularności Batmana jest Harvey Dent (Aaron Eckhart), ambitny prokurator okręgowy, który wypowiada wojnę mafii, a oszałamiającą karierę buduje kolejnymi wygranymi procesami, podczas których wsadza do więzienia kolejnych zbirów. Działa na człowieka-nietoperza podwójnie destruktywnie, gdyż spotyka się z jego dawną miłością - Rachel Dawes (Maggie Gyllenhaal).

Wkrótce oliwy do płonącego ogniem zbrodni Gotham dolewa Joker (Heath Ledger) - demoniczny przestępca skrywający oblicze za tatuażem klauna, który w perfidny sposób szantażuje Batmana. Grozi atakami terrorystycznymi, jeśli ten nie odkryje przed mieszkańcami miasta swojej tożsamości. Bruce Wayne zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę.

Evangarden
opis użytkownika

W Gotham City wciąż jest niebezpiecznie. Mimo iż Batman/Bruce Wayne (Christian Bale) z pomocą porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i prokuratora okręgowego Harveya Denta (Aaron Eckhart) zdołali rozbić najgroźniejsze organizacje przestępcze, na horyzoncie pojawia się nowy, szczególnie niebezpieczny wróg, znany mieszkańcom Gotham jako Joker (Heath Ledger). Ten przebiegły i bezwzględny psychopata zamierza doprowadzić miasto do anarchii, a Batmana zmusić do przejścia na ciemną stronę mocy i sprawić, by stał się złoczyńcą wszech czasów.

platforma vod

Batman wraz z porucznikiem Jimem oraz z pomocą prokuratora Harveya stają do walki z przestępczością. Mafia postanawia pozbyć się człowieka-nietoperza przy pomocy geniusza zbrodni Jokera. Szaleniec jest w stanie zrobić wszystko, by Batman zaczą walkę po ciemnej stronie świata. Stawia ultimatum, że jeśli Batman nie ujawni prawdziwej twarzy, będą gineli niewinni ludzie. Rozpoczyna się dynamiczna walka.

platforma vod

Bruce Wayne (Christian Bale) po raz kolejny w roli Batmana toczy zażartą wojnę ze światem przestępczym w Gotham City. Gdy we współpracy z porucznikiem Jimem Gordonem i prokuratorem okręgowym Harveyem Dentem udaje się rozbić kryminalne podziemie miasta, na horyzoncie pojawia się nowy geniusz zbrodni, Joker. Celem nowego wroga Batmana jest zmuszenia go, by ten przeszedł na złą stronę mocy i przestał być bohaterem a stał się złoczyńcą. Czy plan Jokera odniesie sukces?

platforma vod