Mroczny Rycerz

The Dark Knight
2008
8,0 552 tys. ocen
8,0 10 1 551979
8,0 73 krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Tak się zastanawiałem czy jest jakiś wzór, na obliczenie ile "The Dark Knight" zarobi w ten weekend. Może to trochę uproszczony wzór, ale czemu by nie obliczyć według niego zarobku "The Dark Knight"

Film bedzie wyświetlany na 9200 salach w Ameryce Północnej

Liczmy, że na każdej sali jest średnio 350 miejsc

Liczmy, że na każdej sali bedzie dziennie 5 seansów..

Cena biletu w tym roku w USA wynosi ok. 7 $

Weekend trwa 3 dni..


Teraz pomnózmy te wszystkie liczby i wyjdzie wynik. Trzeba też wziąć pod uwagę, że duzo seansów jest już całkowicie wykupiona..

I jaka liczba wam wychdzi??;> Bo mi bardzo, bardzo duża..wprost nierealna..:P

ocenił(a) film na 10
Mr_MarQx

Mi wychodzi trylion dolarow

ocenił(a) film na 9
Mr_MarQx

Mi wychodzi 338,1 mln$ - raczej w weekend tyle nie zarobi:P

Mr_MarQx

Jeśliby przyjąć że osiągnie średnią na kino na poziomie spider-mana3 to wychodzi 160-165 mln $ czyli rekord otwarcia, ma na to szanse. Ciekawe czy kiedyś jakiś film przekroczy 200 mln $ w weekend, kiedyś 100 mln $ na otwarcie też wydawało się nieprawdopodobne :)

użytkownik usunięty
Mr_MarQx

Ponoć rekord za pierwszy dzień został pobity - TDK zarobił wg wstępnych obliczeń ok 64-65 mln dolarów czyli o jakieś 5 mln więcej niż Spider-Man 3.

użytkownik usunięty

Ponad 66 milionów :)
http://www.boxofficemojo.com/daily/chart/?sortdate=2008-07-18&p=.htm

ocenił(a) film na 9

dokładnie 66,4 mln$...teraz tylko czekać na rekord z weekendu:)oby go pobił:D